Wybierajcie ludzi swojego poziomu wartości

''Wybierajcie ludzi swojego poziomu wartości i będzie wam szczęście!'' Dlaczego? Czytamy dalej.
wybierajcie ludzi swojego poziomu wartości

Kiedyś myślałam, że człowiek może być dowolny: nawet złodziejem, nawet chamem, nawet oszustem. A więc, tak złożyło się jego życie w rodzinie, tak wychowali rodzice, czy duchowi trzeba przejść akurat takie lekcje.

Teraz też to rozumiem, ale wokół siebie chcę widzieć ludzi innego rzędu, całkiem innego. To ludzie, dla których honor, słowo, godność, sumienie mają znaczenie.

Prawdopodobnie w siłę tegoż bytowego nawału pracy, kobiety rzadko zastanawiają się nad tymi kategoriami. Dokładniej, przyjęto uważać, że do kobiecości oni nie mają stosunku, toż i nie warto pracować nad cechami, które nie rozwijają kobiecości, nie pomagają znaleźć mężczyzny i wyjść za mąż i podobnie tylko przeszkadzają realizacji w świecie zewnętrznym. To jest błędne. Każdy związek może być długotrwały i jakościowy tylko w jednym wypadku: jeśli wartości ludzi zbiegają się.

U mnie wywołuje duże obawy mężczyzna, który nie może wyjaśnić, co oznacza dla niego honor i umiejętność trzymać słowo. Jeśli sumienie on wyznacza jak "staram się nie kłamać, maksimum – po prostu przemilczę", to jako osoba on przedstawia smutny obraz. Sumienie – to zdecydowanie coś więcej. Jeśli człowiek nie może samodzielnie określić dla siebie moralnych kategorii, kontrolować siebie, oceniać swoje działania, to jest bardzo żałosne.

Psycholodzy mogą wyjaśnić każde zachowanie człowieka. Z punktu widzenia, jak znaleźć sobie wymówkę, to bardzo wygodna nauka. Człowiek ma niezliczone seksualne kontakty, manipuluje, unika odpowiedzialności? A więc, on nie był bardzo ukochanym dzieckiem, on ma naruszenie uczuć z powodu traumatycznych relacji z matką i jeszcze wiele wszystkiego.

Ale jeśli urosłeś, stałeś się dorosłym człowiekiem, wychowuj siebie sam! Szukaj swojej świadomości! Zawsze można znaleźć uzasadnienie dla bólu, który robisz innym ludziom, ale najczęściej widzisz co robisz, chociażby po reakcji w odpowiedź i to rozumiesz. Jeśli masz zdrowy mózg (bez zmian organicznych z dzieciństwa), musisz umieć analizować. Nawet jeśli niewiadoma siła pcha ciebie, aby ukraść, czy skorzystać się ciałem innego człowieka na jeden raz, jesteś w stanie zrozumieć, zobaczyć, odczuć, że robisz innemu źle. I widzisz! Ale preferujesz wsunąć te wątpliwości do dalekiego kąta świadomości i usprawiedliwić siebie.

Jeśli człowiekiem zarządzają wartości niskiego rzędu: pieniądze za wszelką cenę, zadowolenie za wszelką cenę, pobłażliwość własnym pragnieniom, on staje się brudnym, niskiego poziomu stworzeniem.

Mówiąc na języku psychologicznym, zwierzę "Ono" bierze wierzch nad "Ja" przy pełnej nieobecności "Super-Ja". "Ja" uświadamia i zaspokaja nieuświadomione pragnienia i potrzeby "Ono" za pomocą norm i praw "Super-Ja". Obecność wszystkich trzech składowych – "Ono", "Ja" i "Super-Ja" – w psychice człowieka robi go kompletną, pełną osobowością. W przeciwnym razie wychodzi surogat, nie dorobiony człowiek, z takim niemożliwie zbudować nic pełnowartościowego.

Ani umysł, ani intelekt, ani edukacja samodzielnie nie wyznaczają wartości najwyższego rzędu. Te wartości formują się od wewnętrznej czystości i pełni, od bezustannej pracy nad sobą. Oni robią człowieka nie prosto żywą istotą, a Człowiekiem. Tylko wartości wyższego rzędu: godność, szacunek, poczucie własnej wartości, siła woli i siła ducha, sumienie – zadają wysokie wibracje duszy i robią człowieka czystym i światłym.

Takim ludziom nie można żyć, przyjaźnić się, pracować z brudnymi osobami. Ich nigdy nie potrafią zrozumieć. Ich nieuchronnie będą pragnęli przytłoczyć i zniszczyć. Nieświadome jest wielokrotnie potężniej i silniej niż super-świadomość.

Wybierajcie ludzi swojego poziomu wartości i będzie wam szczęście!

źródło:Cluber
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty