Wymiary piekarnika do zabudowy, czyli wyposażenie nowoczesnej kuchni

wymiary piekarnika do zabudowy

Jeśli nie masz sposobności, aby postawić dużą kuchenkę gazową lub elektryczną, ale lubisz gotować w piekarniku, na pewno zainteresuje cię piekarnik do zabudowy. Ale przy wyborze należy oprócz istniejących w nim funkcji zwrócić uwagę na jego wymiary. Jakie wymiary mogą mieć piekarniki? O tym opiszemy w artykule.

Wymiary wbudowanych piekarników

Jak i dla wszystkich innych urządzeń wbudowanych, dla piekarnika rozmiar odgrywa nie ostatnią rolę, bo pod niego należy wcześniej zrobić osobną półkę lub niszę. Rzadziej szukają sprzęt pod już dostępne wolne miejsce w meblach kuchennych. A ponieważ w przeciwieństwie do lodówki, takie urządzenie nie wymaga szerokiego prześwitu w ścianie, to pomoże znacznie zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Za standardowe wymiary dla wbudowanych piekarników gazowych i elektrycznych uważane są konfiguracje 60 х 60 х 60. Wszystkie inne piekarniki o mniejszej szerokości odnoszą się do wąskich modeli, a o większej odpowiednio do szerokich.

Wybór piekarnika w dużej mierze zależy od ilości osób, dla których trzeba będzie gotować. Przecież model o standardowych rozmiarach wystarczy na rodzinę 5-6-osobową. Dla małej rodziny (2-4 osoby) będzie stosowny piekarnik o szerokości w 45-55 cm. A jeśli on będzie wyposażony w funkcję mikrofali, to zastąpi ci i mikrofalówkę. Modele o szerokości 60-90 cm potrzebne są dla dużej rodziny. Szafy o szerokości powyżej 90 cm więcej nadają się do restauracji i kawiarni.

Istnieją również modele o różnej wysokości – 45 cm i 60 cm. Dzięki temu też można zaoszczędzić miejsce w kuchni. Przecież jeśli wziąć większy model, ale o mniejszej wysokości, to i tak można gotować duże posiłki i zrobić od dołu lub od góry dodatkową półkę.

Wybierając wymiar piekarnika do zabudowy, poszukaj go w rozmiarach płyty indukcyjnej, wtedy cały sprzęt będzie harmonijnie wyglądać w twojej kuchni.

 
Powiązane artykuły:
Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – czyli jak wygodnie urządzić kuchnię?
Współczesna kuchenna technika jest bardzo wygodna i wyraźnie oszczędza czas. Lecz co robić, jeśli każdy centymetr malutkiej kuchni jest na wagę złota? Zwrócić uwagę na wbudowaną technikę! O kuchenkach mikrofalowych do zabudowy czytajcie w artykule.
Wbudowane odkurzacze – systemy centralnego odkurzania
Prawie w każdym domu dziś jest odkurzacz – niezastąpiony pomagier w sprawie usunięcia kurzu i śmieci. A właściciele prywatnych domów częściej kupują dla swoich mieszkań wbudowane modele, wygodniejsze w użyciu.
Elektryczne rozdrabniacze kuchenne, czyli młynek koloidalny pod zlew
Z każdym rokiem na naszych kuchniach pojawia się coraz więcej domowego urządzenia, powołanego pomóc w rozwiązaniu powszednich bytowych pytań. Na przykład elektryczne rozdrabniacze kuchenne pozwalają spokojnie zlewać do kanalizacji spożywcze odpady.
Głośniki instalacyjne do kina domowego – sprzęt akustyczny nowej generacji
Kino domowe – rzecz pożyteczna i ciekawa. Jednak umiejętnie wpisać urządzenie do wnętrza udaje się nie zawsze. Zresztą problem łatwo rozwiązuje się nabyciem głośników instalacyjnych do kina domowego. Dokładniej o nich jest opisane w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty