Wymiennik ciepła do namiotu zimowego

wymiennik ciepła do namiotu zimowego

Dla miłośników wypraw wędkarskich lub turystyki sezon nie kończy się nawet zimą. Ogrzewanie namiotu zimowego jest momentem kluczowym w tym pytaniu. Z tego więc powodu nabycie ogrzewacza gazowego i wymiennika ciepła nie jest rozkoszą, a raczej niezbędnością.

Co musisz wiedzieć o wymienniku ciepła do namiotu zimowego?

Zazwyczaj jest wykorzystywany ogrzewacz gazowy do namiotu zimowego. Wtedy cały system ogrzewania składa się z ogrzewacza gazowego, z góry na który jest ustawione pudło aluminiowe, które nazywamy wymiennikiem.

Cyrkulacja ciepła odbywa się w następujący sposób:

  1. Na ściance tylnej znajduje się mnóstwo otworów, przez które powietrze trafia wewnątrz wymiennika.
  2. Po stronie przeciwnej coolery skupiają powietrze, które po przejściu przez wymiennik nagrzewa się i staje suche.
  3. Poprzez rurę, która znajduje się na zewnątrz namiotu wychodzi trujący gaz.

Aby ogrzać namiot oddzielnie kupujesz ogrzewacz gazowy, wymiennik gazowy i rurę. Rura może być gładką lub gofrowaną. W zależności od rozmiaru namiotu i zamierzonego czasu odpoczynku wybieramy moc. W tym czasie, gdy działa wymiennik ciepła, rura nagrzewa się, jednak do takiego stopnia, że można ją dotknąć ręką, więc namiot nie zostanie uszkodzony.

W eksploatacji wymiennika ciepła do namiotu zimowego istnieją trzy istotne momenty:

  1. Na początku odpalamy zapałkę, a następnie odkręcamy gaz, ponieważ może dojść do wybuchu jeśli nie przestrzegać owej kolejności (gaz skupia się wewnątrz konstrukcji bardzo szybko).
  2. Jeśli akumulator się rozładował, zdejmujemy coolery, wtedy otrzymujemy zwykły piec, jednak będzie się nagrzewać o wiele szybciej, rura nagrzeje się bardzo mocno i może uszkodzić namiot.
  3. Ogrzewacz do namiotu zimowego nie posiada regulatora gazu, więc temperaturę w namiocie zimowym regulujemy tylko poprzez obroty wentylatora.
 
Powiązane artykuły:
Jakie dobrać obuwie do wyprawy wodnej?
Mimo to, że podczas wodnego pochodu wam nie zdarzy się dużo chodzić pieszo, do wyboru obuwia trzeba odnieść się z rozsądkiem. Które obuwie podejdzie dla wodnego pochodu? O tym w artykule.
Narty turystyczne oraz rodzaje nart
Turystyczne narty – konieczna rzecz dla każdego, kto lubi zimowe pochody. Zależnie od przepisania, rozmiar i inne charakterystyki nart będą wyraźnie różniły się. O różnych typach turystycznych nart czytacie w artykule.
Jak rozpalić ognisko?
Zbierając się do pochodu, zatroszczcie się nie tylko o prawidłowy dobór ekwipunku, ale i o nabycie minimum koniecznej wiedzy. Na przykład o tym, jak szybko i poprawnie rozpalać ognisko.
Pokarm na wyprawę – co ze sobą zabrać?
Dla udanej organizacji pochodu należy przemyśleć mnóstwo drobiazgów - od listy ekwipunku i odzieży do jedzenia. Przy czym trzeba pragnąć zachować bilans, nie zapomniawszy nic ważnego. O pokarmie do pochodu czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty