Wysokie obcasy - modne szpilki

wysokie obcasy

Dziś wysoki obcas stał się narzędziem, który pozwala zmienić figurę, chociaż przedtem odbierano go w całkiem w inny sposób: na przykład w Grecji mężczyźni – aktorzy ubierali przed występem sandały na dużej korkowej platformie, aby widzowie mogli je lepiej widzieć, a w średniowieczu noszono buty podobne do szczudeł, aby chronić stopy przed brudem. Wysoki obcas nosił jedynie praktyczny charakter, ale wszystko się zmieniło w XVII wieku, gdy zaczęły je nosić kobiety, które robiły to dla ładnej postawy. W tamtych czasach długość obcasów stanowiła 20 cm, więc poruszanie się odbywało się praktycznie na czubkach. Dziś na szczęście te modele nie są rozpowszechnione, jednak obcas pozostał jednym z najważniejszych damskich atrybutów.

Najwyższe obcasy

Christian Louboutin - stworzył buty na szpilkach o wysokości 20 cm. Dziś uważa się, że są to najwyższe współczesne buty na szpilkach. Nosić je oczywiście trudno, ale nie trudniej od tych, które wpisane są do Księgi Rekordów Guinnessa - wysokość koturny wynosi 43 cm. Nie zważając na to, że one są na koturnie i wydawałoby się, że w nich chodzić jest prościej niż w szpilkach, jednak na co dzień w nich chodzić jest po prostu niemożliwie.

Niezwykłe buty na obcasach już w ciągu 20 lat tworzy rumuński projektant mody - Michaj Albu. Jego modele różnią się nie tylko pod względem zewnętrznej oryginalności , ale również mają ekstremalne wymiary – 30 cm obcas. Znana osobistość, wielbicielka wysokiej szpilki-Victoria Beckham, jeszcze dotychczas nie była zauważona w butach na tak wysokim obcasie. Ponieważ większość kobiet nie ryzykuje zakładać takich butów, stoją one zakurzone na półce designerów i czekają na tę śmiałą dziewczynę, która nie boi się jednocześnie zwiększyć swój wzrost o 30 cm i defilować na mini-szczudłach ulicą.

Jak przyzwyczaić się do wysokich obcasów - tajemnice modelek

wysokie obcasy jak nosić

Na szczęście większość ludzi uważa, że wysoki obcas to ten, który nie przekracza 10 cm, ale nie mniej niż 7 cm. Taki obcas nie gorzej wysmukla figurę, aniżeli 30 cm i jest lepszy, ponieważ wygląda bardziej naturalnie.

Jednak niektóre panie, nawet na takich obcasach nie mogą chodzić: kolana nie do końca się rozginają i sylwetka wygląda niezgrabnie. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, aby chodzić na takich obcasach trzeba posiadać mocne i giętkie mięśnie nóg. Więc aby przyzwyczaić się do wysokich obcasów i czuć się komfortowo, należy uprawiać sport.

Jeszcze jedna przyczyna, dlaczego kobiety nie mogą chodzić na wysokich obcasach - brak przyzwyczajenia. Od razu przyzwyczaić się do obcasów jest dosyć trudno, więc na początku trzeba chodzić na początku w domu, następnie ulicą, przez cały czas zwiększając odległość.

Niektórym modelkom, aby one mogły chodziły „na wysokości” zalecane jest: wieczorem, gdy jest już ciemno (najlepiej w towarzystwie faceta) wyjść na ulicę, ubrać buty na obcasach i chodzić bardzo szybko. Tydzień takich ćwiczeń da możliwość dobrze chodzić na obcasach w dzień. Również zalecane jest oglądanie jak defilują modelki po podium, żeby zapamiętać schemat ruchów.

Jak chodzić na wysokich obcasach?

Główna zasada wysokich obcasów - szeroki krok. Jeśli kroczki będą drobione, otaczającym będzie się wydawało, że kobieta ma nie nóg a szczudła, jednak należy uważać aby noga była wyprostowana, gdy przenosimy na nią ciężar ciała. Więc idealny wariant – umiarkowana prędkość i szeroki krok modelki.

Czasami kobiety nieładnie chodzą na obcasach, ponieważ myślą, że może się złamać. Ale wysoki obcas stał się wygodnym, gdy dwie Amerykanki wymyśliły specjalne nakładki na nie, które wzmacniają obcas i chronią przed draśnięciami, a również dają możliwość pewniej poruszać się po nierównej powierzchni.

Więc aby kobietom było łatwiej się poruszać, zostały stworzone specjalne wkładki ortopedyczne do wysokiego obcasa. Ich stosowanie jest nie tylko wygodne, ale również korzystne, ponieważ w butach na szpilce cały ciężar jest przenoszony na czubki i aby zmniejszyć różnicę wysokości do środka butów wkładane są żelowe poduszeczki lub wkładki.

Negatywne skutki noszenia szpilek

„Bardzo wysoki obcas szkodzi zdrowiu!”- twierdzą ortopedzi. Mają rację ale w wypadku, jeśli spacerujesz w butach na szpilce codziennie. wysokie obcasy skutkiJeśli jednak buty na obcasach łączysz z niskimi butami, to nie będziesz miała żadnych problemów ortopedycznych.

Negatywne skutki noszenia butów na wysokich obcasach:

  • deformacja stopy;
  • skrzywienie kręgosłupa;
  • wenektazja.

Więc należy pamiętać - co za dużo to nie zdrowo, nauczyć się chodzić w szpilkach nie jest trudno, ale trzeba dbać o zdrowie i chodzić w butach na obcasach nie dosyć często.

 
Powiązane artykuły:
Buty pończochy - stylowe, seksowne i eleganckie obuwie
Żeńskie buty zawsze są przedmiotem chluby swojej posiadaczki. Zwłaszcza, jeśli to buty-pończochy - obcisłe obuwie nie tylko ochroni od niepogody, ale i podkreśli figurę dziewczyny. Lecz ten wariant ma swoje dziwactwa - żeby otrzymać pożądany wygląd, należy postarać się uważnie dobierać odzież i akcesoria.
Buty na platformie i grubym obcasie - modny trend tegorocznej jesieni
Damskie buty na platformie i grubym obcasie są wygodne i praktyczne, łatwo jednoczą się z różną odzieżą. To idealny wariant dla powszednich i odświętnych luków. W takim obuwiu, nawet podczas najdłuższej przechadzki będziecie czuły się stylowo i komfortowo.
Buty na obcasie
Na dziś asortyment żeńskiego obuwia jest na tyle szeroki, że dobrać te ,które by nam się spodobały i żeby różniła je dobra jakość to dosyć skomplikowane. Pomożemy zorientować się w całej różnorodności i wybrać te lepsze buty na obcasie.
Obuwie na koturnie – elegancki wygląd i sportowa wygoda
Już nie tajemnica, że żeńskie nóżki zawsze stawały się obiektem zachwytu i czczenia silnej połowy ludzkości. A co lepiej może podkreślić ich smukłość aniżeli obcas? Tylko obuwie na koturnie. Tego sezonu designerzy zrobili stawkę właśnie na takie obuwie, podarowawszy swoim zwolenniczkom znacznie więcej wygody i praktyczności, czym proponowała cienka szpilka czy masywna platforma.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty