Wystarczy zasypywać dziecko zabawkami

Zabawki – to jedna z cegieł, która kształtuje przyszłość naszego dziecka. Oni dają im możliwość się rozwijać i poznawać świat. Z tego więc powodu, podczas doboru zabawek rozsądni rodzice uwzględniają nie tylko korzyści i zabawę, ale również starają się nie przesadzić z ilością.
wystarczy zasypywać dziecko zabawkami

Nasza redakcja, podobnie jak i autor niniejszego artykułu nie ma nic przeciwko zabawkom, po prostu chce bronić interesów dzieci. Oto kilka zalet, które są dostępne dzieciom, jeśli ilość ich zabawek jest ograniczona.

1. To pomaga dzieciom myśleć twórczo.

Zbyt duża ilość zabawek nie daje dzieciom możliwości wykorzystywać własną wyobraźnię. W Niemczech, dwóch pracowników urzędu ochrony zdrowia, Schtrick i Schubert, przeprowadzili eksperyment, podczas którego przekonali jedno z przedszkoli zrezygnować z zabawek w ciągu 3 miesięcy. Chociaż na początkowym etapie eksperymentu dzieci bardzo się nudzili, jednak niebawem wyobraźnia zaczęła działać i oni zaczęli samodzielnie wymyślać gry.

2. To zwiększa poziom skupiania się dzieci.

Gdy w życiu dzieci zbyt dużo zabawek, im jest trudno skupiać uwagę. Dziecko zaczyna mniej doceniać zabawki, gdy wie, że w wypadku czegoś istnieje wiele innych wariantów.

3. To daje możliwość dzieciom szybciej nawiązywać kontakt.

Dzieci z mniejszą ilością zabawek nawiązują stosunki międzyludzkie z innymi dziećmi i dorosłymi o wiele szybciej. Oni uczą się tego, aby podczas rozmowy przekazywać i odbierać. Badacze również łączą przyszłe sukcesy dziecka w dziedzinie nauki właśnie z jego przyjaźnią w dzieciństwie.

4. To uczy dzieci doceniać to, co posiadają.

Gdy dziecko ma zbyt duża zabawek, ono przestaje dbać o nie. Nie docenia ich, ponieważ wie, jeśli się zepsują – zawsze dostanie nowe. Jeśli masz dzieci, które ciągle psują zabawki, spróbuj zabrać u nich część z nich. Szybko zrozumieją o co chodzi.

5. Im mniej zabawek, tym większe zainteresowanie czytaniem, pisaniem, sztuką.

Mniejsza ilość zabawek da możliwość twoim dzieciom bardziej interesować się książkami, muzyką, rysowaniem. A zamiłowanie do sztuki, da z kolei możliwość spostrzegać piękno świata.

6. To robi dzieci bardziej inwencyjnymi.

W szkole dzieciom zazwyczaj nie udzielają bezpośrednich odpowiedzi na pytania – one dostają narzędzia, które pomagają im odnaleźć odpowiedź. Ową zasadę również można wykorzystać w stosunku do zabaw. Mniejsza ilość zabawek robi dzieci inwencyjnymi, są wynalazcami, jeśli chodzi o wykorzystanie do zabawy to, co masz. Inwencja – to dar z nieograniczonymi możliwościami.

7. Dzieci mniej sprzeczają się między sobą.

Na początku to może się wydawać nielogicznym. Ponieważ większość rodziców są przekonani, że im więcej zabawek, tym mniej bójek. Jednak zazwyczaj zdarza się całkiem odwrotnie. I zazwyczaj, gdy chcemy zakończyć kolejną sprzeczkę nową zabawką, dajemy powód do tego, ab y dziecko wzmacniało własną obronę w stosunku do innych. Z innej strony, braciom i siostrzyczkom, które mają parę zabawek na dwóch, trzeba się nimi podzielić, współdziałać i dogadywać się.

8. To uczy dzieci zawziętości.

Te dzieci, które mają dużo zabawek, dosyć często szybko rezygnują. Jeśli w ich ręku pojawia się nowa zabawka, z którą nie mogą sobie poradzić, po prostu wezmą inną zabawkę, która jest prostsza. W sytuacji, gdy jest mało zabawek, dzieci całkiem odwrotnie uczą się zawziętości, cierpliwości i zdecydowania.

9. Dzieci dorastają mniej egoistycznymi.

Te dzieci, które dostają wszystko czego chcą, pewni są tego, że tak będzie zawsze. Owa pozycja może doprowadzić do niezdrowego i niegodnego trybu życia.

10. To daje możliwość dzieciom polubić przyrodę.

Gdy dziecko w domu nie ma całej kupy zabawek, on bardziej jest skłonny do tego, aby bawić się na dworze i współdziałać z przyrodą. Również bardziej go interesuje sport, w wyniku czego on staje się zdrowym i szczęśliwym człowiekiem.

11. Dzięki temu dzieci uczą się czerpać zadowolenie poza ścianami sklepu zabawek.

Prawdziwe zadowolenie i zabawę nie można kupić w sklepie. Dzieci, które przekonane są, że ich szczęście ogranicza się zakupami, usłyszeli to od swoich rodziców. Zamiast tego należy dzieci zachęcać do tego, aby oni żyli pełnocennym życiem i szukali radość w rzeczach, które są naprawdę cenne.

12. To uczy dzieci schludności.

Jeśli masz dzieci, to wspaniale wiesz, że porozrzucane zabawki mogą w przyszłości doprowadzić do chaosu w domu. Im mniej zabawek, tym mniejszy bezład. Im mniej zabawek, tym lżej zachować czystość i przytulność w mieszkaniu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty