Wystrój w stylu prowansalskim - elegancka lekkość

wystrój w stylu prowansalskim

Prowansja wiąże się z ciepłem i domowym otoczeniem. Spokojne kolory, przeważnie naturalne materiały we wnętrzu, mnóstwo akcesoriów pozwala poczuć się luźno i spokojnie.

"Markery" stylu prowincjonalnego

Lekkość w stylu prowincjonalnym, można otrzymać za pomocą gry z pastelowymi tonami. Świeże kwiaty, miękkie oświetlenie, wzory z ziół, jasne zasłony i poduszki, plisy, różne akcesoria z ceramiki i porcelany - wszystko to elementy wystroju wnętrz w stylu prowansalskim.

Wystrój w stylu prowansalskim, aprobuje drewniane meble w spokojnych barwach. Poznawczym wyznacznikiem wnętrza są celowo postarzone lub odrestaurowane meble. Rzeźba, tkactwo, zakrzywione elementy, naturalne tkaniny z kwiatowymi nutami - to doskonała podstawa do wystroju sypialni w stylu prowansalskim.

wystrój w stylu prowansalskim 1 wystrój w stylu prowansalskim 2 wystrój w stylu prowansalskim 3
Praktyczne porady na temat wystroju wnętrz

Wystrój kuchni w stylu prowansalskim, często reprezentowany jest przez gamę białego, gruszkowego, lawendowego lub przytłumionego zielonego koloru. Front mebli, ozdobić można prawie niezauważalnymi obrazkami kwiatów i ziół. Efektownie wygląda blat wykonany z naturalnego kamienia, niezbędna będzie otwarta szafa na naczynia. Przyjęło się ustawianie meble po obwodzie pomieszczenia, a na środku powinniśmy postawić stół. Dlaczego nie zrobić wystroju lodówki w stylu prowansalskim?! Można udekorować ją wzorami ręcznie i dołączyć ciekawe magnesy z tematyką prowincjonalną.

wystrój w stylu prowansalskim 4 wystrój w stylu prowansalskim 5 wystrój w stylu prowansalskim 6

Wystrój ścian w stylu prowansalskim - wykończenie tynkiem koloru pastelowego. Niezbędny będzie na ścianie kwiatowy wzór . Na podłogę warto położyć parkiet lub laminat. Przestrzeń można udekorować drewnianymi sufitowymi belkami. W łazience przeważają przytłumione morskie motywy. Jasne, przestrzenne komody z przetarciami, ozdobią zarówno przedpokój jak i sypialnię. Ogrzać przestrzeń pomoże oświetlenie - lampy podłogowe stojące przy fotelu, stworzą wyjątkową atmosferę.

wystrój w stylu prowansalskim 7 wystrój w stylu prowansalskim 8 wystrój w stylu prowansalskim 9
 
Powiązane artykuły:
Pokój w stylu loft - wnętrze w klimacie industrialnym
Stylowym i twórczym osobom, spodoba się design w stylu loft, który pozwala zrealizować dowolną twórczą ideę. Jak stworzyć wnętrze w stylu loft, czytamy dalej.
Styl prowansalski we wnętrzu - doskonalimy dizajnerskie umiejętności
Dziś wiele mieszkańców megapolisów, pragnie wnieść do swoich domów cząsteczkę wiejskiej przytulności. Dom czy mieszkanie w stylu prowans - to najmodniejsza decyzja. Sprawdzić się, w urządzeniu takiego wnętrza pomogą główne cechy szczególne, które wyznaczają ten styl.
Współczesne style w aranżacji wnętrz - różnorodność stylów
Współczesne wnętrze - to wysoka funkcjonalność i oryginalny rozmaity design. O rodzajach we współczesnych, stylowych aranżacjach wnętrz opowiemy w artykule.
Shabby chic we wnętrzu własnymi rękami - nowe idea dla pokojów
Shabby chic - wniesie do waszego domu lekką, delikatną i zwiewną atmosferę. Co trzeba wiedzieć, żeby stworzyć wnętrze w tym stylu, opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty