Wzmocnienie paznokci domowymi sposobami – jak pielęgnować mocne i zdrowe paznokcie?

jak pielęgnować mocne i zdrowe paznokcie

Niedobór witamin i korzystanie z różnych środków czyszczących może doprowadzić paznokcie do fatalnego stanu. Wtedy paznokcie stają się rozwarstwione, łamią się, źle rosną i mają żółty kolor. W tym przypadku trzeba zacząć wzmocnienie paznokci w domu, a receptura tradycyjnej medycyny w tym jest najlepszym wyborem. Pomoże ona w krótkim czasie odzyskać zdrowie i atrakcyjny wygląd płytkom paznokci.

Wzmocnienie paznokci za pomocą soli

Bardzo popularnym środkiem na wzmocnienie paznokci sposobem domowych są kąpieli z solą kuchenną lub morską. Produkt ten zawiera wiele substancji mineralnych, dlatego zaledwie w ciągu kilku zabiegów leczniczych można zauważyć, że płytki stały się bardziej mocne, grube i szybciej rosną.

Aby zrobić kąpiel z solą trzeba:

 • wymieszać 35 g soli z 250 ml wody;
 • zanurzyć palce w wodzie;
 • przez 10-15 minut wytrzeć ręce ręcznikiem.

Dla długotrwałego efektu zabieg należy przeprowadzać trzy razy w tygodniu przez miesiąc.

Sól wysusza skórę. Dlatego po tym jak zrobisz kąpiel do wzmocnienia paznokci sposobem domowym, nałóż na ręce dowolny tłusty krem i załóż specjalne bawełniane rękawiczki.

Jak wzmocnić paznokcie za pomocą jodu?

W domu do wzmocnienia paznokci można stosować jod. Środek ten dosłownie za kilka tygodni odnowi nawet mocno uszkodzone płytki paznokcia. Można go nakładać w czystej postaci. Najpierw paznokcie będą mieć żółty kolor, ale po kilku godzinach ten nieprzyjemny efekt zniknie.

Masz rozwarstwiające się paznokcie? Wtedy mało nakładać na nie tylko jod, a lepiej zrobić z nim maseczki do rąk. Istnieje wiele przepisów do takich środków, ale dla wzmocnienia paznokci idealnie nadaje się maseczka z sokiem z cytryny.

Przepis maseczki

Składniki:

 • oliwa z oliwek – 10 ml;
 • jod – 3 krople;
 • sok z cytryny – 4 krople.

Przygotowanie i stosowanie

Trochę rozgrzać oliwę (trzeba to zrobić na parze). Dodać do niej sok z cytryny i jod, a następnie wszystko dokładnie wymieszać. Powstałą mieszankę nałóż na paznokcie i załóż specjalne bawełniane rękawiczki. Po 15 minutach zdejmij resztki maseczki ręcznikiem.

Zioła na wzmocnienie paznokci

Dla wzmocnienia paznokci w warunkach domowych po przedłużeniu najlepiej nadają się kąpiele oraz okłady z wywaru ziół. Można stosować suchy rumianek, rozmaryn, dziurawiec i korzenie łopianu.

Przepis na kompres

Składniki:

 • lecznicza trawa – 10 g;
 • woda – 500 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Zalać wrzącą wodą trawę i schłodzić mieszaninę do temperatury pokojowej. Jeśli chcesz zrobić kąpiel, po prostu zanurz palce w płynie, a po 15 minutach wytrzyj je ręcznikiem. Dla okładu należy namoczyć w wywarze bawełnianą szmatkę, a następnie nałożyć ją na płytki paznokcia na 15-20 minut.

Takie zabiegi należy zrobić cyklicznie w ciągu miesiąca.

Wzmocnić paznokcie w krótkim okresie można i za pomocą kąpieli z miętą i rumiankiem.

Przepis na kąpiel

Składniki:

 • rumianek (sucha) – 20 g;
 • mięta pieprzowa (sucha) – 10 g;
 • woda – 200 ml;
 • sok z cytryny – 2 krople.

Przygotowanie i stosowanie

Wymieszać zioła i zalać wrzącą wodą. Przez 15 minut przecedzić mieszaninę i dodać sok z cytryny. W powstałą ciecz opuść ręce na 15 minut.

Wzmocnienie paznokci za pomocą proszku do zębów

Jeśli masz nie tylko rozwarstwiające się i łamliwe, ale także żółte płytki paznokcia, należy stosować do wzmocnienia paznokci kąpiel z proszku do zębów – przepis na jej przygotowanie jest bardzo łatwy, a efekt wykorzystania szybki i długotrwały.

wzmocnienie paznokci za pomocą proszku do zębów

Przepis środku

Składniki:

 • woda – 500 ml;
 • soda – 10 g;
 • proszek do zębów – 25 g.

Przygotowanie i stosowanie

Rozpuść proszek w ciepłej wodzie. Dodaj sodę i wszystko dokładnie wymieszaj. Opuść ręce w wodzie na 10 minut.

Ponieważ proszek do zębów jest dość agresywnym środkiem, taką kąpiel można robić tylko dwa razy w miesiącu.

 
Powiązane artykuły:
Matowy manicure hybrydowy do paznokci – ostatni krzyk mody
Piękny manicure i przypilnowane ręce – punkt dowolnej przedstawicielki płci pięknej. Branża paznokciowego serwu rozwija się bardzo aktywnie i nowe designe paznokci pojawia się stale. Jedno z oryginalnych decyzji – matowe pokrycie paznokci.
Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach?
Nie chcecie siedzieć po 30-40 minut czekając, aż lakier w całości wyschnie? Chcecie znacznie przyśpieszyć ten proces i nie tracić kosztownego czasu? Wtedy przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł. Tu są zebrane lepsze, wesołe informacje z przyśpieszenia wysychania lakieru.
Maseczka do paznokci z czerwonego pieprzu
Wiadomo, że papryka to bardzo ostre warzywo i jego użycie wywołuje przypływ krwi, co przyśpiesza procesy, które odbywają się. Spróbujcie zrobić maskę dla wzrostu i umocnienia paznokci z papryką. Wynik przyjemnie zdziwi każdego.
Pilnik do paznokci i różne rodzaje narzędzi do manicure
Przyszedł czas zmienić ulubiony pilnik do paznokci, a nie wiecie, które narzędzie wybrać. Wam pomoże artykuł. W nim dokładnie są opisane wszystkie istniejące odmiany pił zależnie od materiału wyrobu, piłowania, a także ścieralności.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty