Wzory skandynawskie – oryginalna decyzja na zimę

Ornamenty, które dla Skandynawii są tradycyjne, w Europie i Ameryce stały się popularne kilka lat temu. W przeszłości wiązaną odzież, ozdobioną tymi wzorami nosiły w domu, czy podczas aktywnego zimowego przeprowadzenia czasu na świeżym powietrzu. Niewątpliwie, związane z naturalnej owczej sierści swetry, pulowery, szaliki i skarpetki doskonale ogrzewają, lecz prawdziwy interes do nich przejawił się po popularyzacji tego ornamentu w jednym z filmów Hollywoodu. Figlarne jelenie, proste śnieżynki i gwiazdki przedstawione na jesienno-zimowej odzieży nie mogły pozostać bez uwagi modnych kobiet. Dziś skandynawski wzór może ozdabiać nie tylko sweter, ale i szalik, manicure, obuwie i akcesoria.

Rodzajem z Północy

Skandynawskie wzory, które dziś są znajome każdej modnej dziewczynie wykorzystywały się mistrzyniami jeszcze w ubiegłym stuleciu. Najpierw tymi ornamentami ozdabiały swetry mlecznobiałego i czarnego koloru. Rzecz w tym, że naturalną owczą sierść, która służyła surowcem dla wiązania swetrów, w te czasy nie zabarwiały. W nasze dni dzięki współczesnym technologiom lekkiego przemysłu każda dziewczyna ma możliwość nabyć wiązaną, czy trykotażową odzież udekorowaną skandynawskimi wzorami, w dowolnej barwnej gammie. Szczególną popularnością cieszą się rzeczy czerwone z białym, czarnym czy brunatnym wzorem. W takim pojednaniu śnieżynki, podskakujące jelenie i gwiazdki lakonicznej formy wyglądają najbardziej pięknie.

wzory skandynawskie   wzory skandynawskie 2 wzory skandynawskie 3

Produkcją odzieży ze skandynawskimi ornamentami zajmuje się wiele handlowych marek. Warto odznaczyć, że swetry, suknie, czapki i nawet skarpetki ze skandynawskim wzorem można zobaczyć nie tylko w kolekcjach kampanii, co wypuszcza odzież budżetowej klasy. Modne domy światowych sław też oddają daninę jaskrawemu trendowi, który w jesienno-zimowym sezonie jest bardzo aktualny. Warto odznaczyć, że współcześni designerzy stale modernizują te wzory. Tak do obrazów jeleni, gwiazd i śnieżynek dodały się łańcuchy z prostych geometrycznych figur i łamanych linii, które stale powtarzają się. Więc skandynawski ornament otrzymał nowy odcień.

Dość często wiązane rzeczy w skandynawskim stylu wykonują za pomocą grubych i szczelnych jednorodnych nici, toż na płótnie można zobaczyć każdą pętelkę. Jak już mówiliśmy najbardziej pożądane są takie kolory sierści jak biały, czarny, czerwony i niebieski. Jednak popularność skandynawskiej tematyki w modzie doprowadziła do tego, że wybór barwnej gammy w odzieży istotnie rozszerzył się. Dziś każda kobieta ma możliwość uzupełnić garderobę i wiśniowymi legginsami z gwiazdkami, i pomarańczowym pulowerem z runami. I wiązanymi rzeczami garderoba amatorki ornamentów z północnym charakterem nie ogranicza się. Na trykotażowych rzeczach te wzory wyglądają nie mniej efekciarsko. Tak zwyczajna czapka z pomponem ozdobiona skandynawskim wzorem może stać się rodzynką zimowego obrazu. Bezsprzeczną przewagą odzieży w skandynawskim stylu jest to, że ona nie wychodzi z mody. Kupiony w zeszłym sezonie sweter obowiązkowo zachce się założyć znów!

Poza zasięgiem garderoby

Odzież, akcesoria, obuwie i torby - nie jedyne "pole" dla ozdoby ornamentami północnej tematyki. Nimi ozdabiają i masywną biżuterię, i nawet ciało! Skandynawskie wzory wykorzystują ozdabiając ciała mężczyzn i kobiet pięknymi obrazami. Również skandynawskie wzory można zobaczyć na paznokciach. Zza malutkich rozmiarów elementów ornamentu dość często wykonuje się za pomocą specjalnych naklejek. Jeśli jesteście w rozważaniach, który manicure zrobić w zimie, skandynawskie wzory – oryginalna decyzja.

wzory skandynawskie 4 wzory skandynawskie 5 wzory skandynawskie 6
wzory skandynawskie 7 wzory skandynawskie 8 wzory skandynawskie 9
wzory skandynawskie 10 wzory skandynawskie 11 wzory skandynawskie 12
 
Powiązane artykuły:
Norweskie wzory – prosto, lecz bardzo stylowo i zawsze aktualnie
Oto już dużo lat norweskie wzory na wiązanych rzeczach cieszą się nieodmienną popularnością wśród modnych kobiet wszystkich kontynentów. Przy czym ten element można spotkać nie tylko na zimowych rzeczach i nie tylko garderobie.
Młodzieżowe zimowe kurtki dla dziewczyn
Wyglądać pięknie – nieodmienne pragnienie każdej dziewczyny bez względu na porę roku. W zimowy okres realizacja tego żeńskiego zadania trochę komplikuje się. I szczególną doniosłość o tej porze nabywa odzież wierzchnia.
Jak roznosić sandałki z otwartym nosem?
Każda kobieta chociaż raz w życiu zderzała się z tym, że nowe obuwie naciera i ciśnie. Designerzy jeszcze nie znaleźli sposobu jej unikania do momentu kupna obuwia. Podzielimy się sekretami, jak szybko i łatwo roznosić sandałki z otwartym nosem.
Kilka wzmianek o tym, które skarpetki są najcieplejsze
Wybierając ciepłe skarpetki na zimę warto pamiętać o tym, że podobna rzecz musi nie tylko ogrzewać nóżki od chłodu, ale i dawać odczucie komfortu. Więc ze wszystkich zaproponowanych wariantów czemu warto oddać przewagę i w których skarpetkach naprawdę jest ciepło?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty