Zaangażowanie w relacje małżeńskie – сo warto dowiedzieć się o człowieku, z którym bierzesz ślub?

co warto dowiedzieć się o człowieku z którym bierzesz ślub

Decydując się wyjść za mąż chcesz wierzyć, że właśnie z tym mężczyzną wszystko się uda. Ale tak strasznie zostać oszukaną, gdy za kilka miesięcy po ślubie okazuje się, że wszystkie jego słowa nie odpowiadają rzeczywistości, że miał jakieś swoje cele lub po prostu z tym mężczyzną masz zupełnie różne poglądy na życie. Więc poznaj lepiej charakter człowieka, za którego masz zamiar wyjść za mąż. Co o nim trzeba się dowiedzieć?

Co trzeba dowiedzieć się o człowieku, za którego chcesz wyjść za mąż?

Więc jakie pytania trzeba omówić i przemyśleć przed wizytą w urzędzie stanu cywilnego, aby lepiej poznać człowieka?

 1. Sytuacja materialna przyszłego małżonka - czy możecie sobie pozwolić z nim żyć razem, czy do tego, żeby być razem oboje musicie znaleźć jeszcze dodatkową pracę, lepiej płatną?
 2. Jakie duże zakupy mogą być dla was na pierwszym miejscu – mieszkanie, samochód, itp.
 3. Jaki cel realizujesz wychodząc za mąż – nabycie statusu zamężnej kobiety lub możliwość być oficjalnie przy ukochanym?
 4. Co cię najbardziej pociąga w partnerze, a co najbardziej irytuje?
 5. Jakich zmian w swoim charakterze jesteście gotowi dokonać dla stworzenia rodziny?
 6. Jaką macie opinię o niewierności i zdradzie?
 7. Czy są poważne problemy ze zdrowiem?
 8. Jaka częstotliwość życia seksualnego byłaby przez ciebie akceptowana?
 9. Gdy chcesz mieć dziecko i ile dzieci planujecie?

Te pytania pomogą dowiedzieć się jak ten człowiek cię traktuje, ale to tylko w tym przypadku, gdy on będzie mówić prawdę.

Jak sprawdzić, czy człowiek mówi prawdę?

Zapoznaliśmy się co trzeba dowiedzieć się o człowieku, za którego chcesz wyjść za mąż. A czy można dowiedzieć się kiedy on mówi prawdę? Okazuje się, że można! Jak to zrobić i złapać człowieka na kłamstwie wiedzą psychologowie. Oto na jakie momenty trzeba zwracać uwagę przy rozmowie:

 1. Kłamiący człowiek zwykle czuje dyskomfort psychiczny i dlatego instynktownie stara się zająć jak najmniej miejsca, czyli może garbić się, położyć nogę na nogę, mocno ścisnąć nogi lub ręce, głowę wciągnąć w ramiona. Również oszukujący człowiek będzie starał się zdystansować od ciebie, stworzyć między wami barierę, na przykład umieszczając przed sobą jakiś przedmiot.
 2. Zwykle reakcja emocjonalna następuje niezwłocznie po wypowiedzeniu słów. Jeśli człowiek najpierw coś powiedział, a za chwilę zrobił na twarzy odpowiednią minę, to najprawdopodobniej on zmyśla. Często ludzie przesadzają, starając się stworzyć iluzję szczerości, czyli nawet nie bardzo miłemu człowiekowi będą się uśmiechać, szczerząc wszystkie zęby, lub przejawiać niechęć, wymachiwać rękami i wyrażać smutek, puszczając łzę.
 3. Niezawodowemu aktorowi również jest bardzo trudny do podrobienia wyraz oczu. Uważaj na niego, jeśli człowiek uśmiecha się samymi ustami, a oczy pozostają być zimne to prawdopodobnie kłamie.
 4. Kłamcę zdradzają i mimowolne ruchy rąk – dotyk do płatka ucha, czubka nosa, oczu lub czoła. Możliwa jest nadmierna gestykulacja, nie cechująca tego człowieka w innych czasach.
 5. Wstępne pytania i niedokładnie sformułowanie odpowiedzi też zdradzają oszusta.
Jak dowiedzieć się, czy kochasz człowieka?

Gdy chcesz poznać kogoś bliżej robisz wszystko dla tego. I gdy proces poznawania trwa możliwe są urazy i rozczarowania, ale naszym kochanym ludziom wybaczamy dużo. Tylko jak dowiedzieć się, czy kochasz kogoś, czy to twój mężczyzna, czy nie? Oto kilka oznak, że kochasz:

jak dowiedzieć się prawdę o człowieku

Jesteś gotowa dać partnerowi wolność, zaakceptować go takim jaki jest, nie wprowadzać swoich korekt. Będziesz się martwić, ale daj mu swobodę jeśli partner powie, że nie jesteś jego szczęściem. Przyciąga cię nie tylko zewnętrzna atrakcyjność człowieka. Naprawdę obchodzą cię jego troski, problemy, radości i sukcesy. Jeśli łatwo wyznajesz mu miłość, a za jakiś czas bez wysiłku obrażasz, to twoje uczucia miłością nazwać nie można. To raczej obsesja.

Pytania i poprawne odpowiedzi do nich to dobrze, ale przyjrzyj się jeszcze czynom. Bo ważne jest nie tylko to co mówi (obiecywać złote góry wszyscy potrafią), ale i jak się zachowuje w stosunku do ciebie, co robi dla ciebie.

 
Powiązane artykuły:
Małżeństwo z rozsądku – plusy i minusy
Małżeństwo z rozsądku – co to prostytucja, czy wierzch roztropności? Doświadczenie pokazuje, że to nie zawsze źle. Jak i w każdym związku w stosunkach za rozliczeniem są swoje plusy i minusy. Dowiedzcie się o nich z naszego artykułu.
Dlaczego nie mogę wyjść za mąż? Czyli jak nie zostać singielką?
Pytanie: "Dlaczego nie mogę wyjść za mąż"? zadają nawet piękne i udane kobiety. No oto nie biorą i wszystko! Przecież przyczyna kryje się całkiem nie w wyglądzie zewnętrznym, czy poziomie dochodu, a głęboko-głęboko w sercu dziewczyny.
Jak poślubić mężczyznę? Czyli kroki do małżeństwa
Jeszcze nie tak dawno dziewczynie i do głowy nie przyszłoby zrobić chłopakowi propozycję ręki i serca. Lecz oto tylko i żyć z nim razem pod jednym dachem i udawać, że oni niby jak rodzina, przedstawicielka płci pięknej sobie by też nie pozwoliła.
Jak znaleźć męża?
Drużka woła was na kolejne, już daleko niepierwsze wesele, a wam nie to żeby o welonie i sukni myśleć, nawet pójść na uroczystość nie ma z kim. Lecz nie warto zasmucać się!
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty