Zakochaj się w miejscu, w którym teraz jesteś

Ceń to co masz, tu i teraz.
zakochaj się w miejscu w którym teraz jesteś

Mówią, że musisz być stale niezadowolonym tym, co masz, że musisz zawsze chcieć więcej. Mówią, że uczucie potrzeby jest kluczem do sukcesu, że niemożliwie osiągnąć szczęścia, jeśli nie dążysz do celu. I, jeśli odmawiasz się od poszukiwania i zostawiasz przyszłość w spokoju, to odmawiasz się od życia. Że trzeba mieć ambicje, napęd. I nie tracić czas na odpoczynek.

Jestem nie zgodny. Zakochaj się w miejscu, w którym teraz jesteś. Ukłoń się temu, co teraz masz. Puść nadzieję na przyszłe szczęście, twoja radość nie zależy od "jeszcze większego". Puść cele, utrać miejsce przeznaczenia i zwróć uwagę na teraźniejszość. Bądź powolny. Bądź tutaj. Oddychaj.

Bo naprawdę jesteś zawsze "tu", chociaż dużą część czasu starasz się być "tam". I nawet wtedy, kiedy otrzymujesz "tam", wciąż znajdujesz się "tu". Prawdziwy moment – twój dom.

Można żyć z zadowoleniem. Można mieć duże powodzenie w tym świecie, żyć życiem, które podoba się, nawet cenić marzenia o przyszłości, lecz nadal być w całości podłączonym, uziemionym w teraźniejszości. Można żyć nie kwapiąc się, delektując się każdą chwilą życia, próbować na smak każdy dzień, a nie pędzić przez niego.

Obecna sytuacja – nie jest końcem, a jest absolutnie pełną, dokonaną w sobie chwilą życia. Żyj w tym momencie. Umysł może nazwać to "brakom ambicji". Nazywam to zdrowym rozsądkiem, wdzięcznością, spokojem; obszarem, w którym, przez ironię losu, wszystko jest możliwe.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty