Zakupy w Lizbonie – niezwykły i oryginalny shopping

zakupy w Lizbonie

Zakupy w Portugalii można nazwać najbardziej niezwykłym shoppingiem w Europie. Zaskakujące jest to, że wyprzedaży tu przeprowadzają się zgodnie z prawem Portugalii: 7 stycznia – 28 lutego (zimowa wyprzedaż) i 7 sierpnia – 30 września (letnia wyprzedaż). Również wszystkie sklepy oprócz spożywczych, w ciągu dnia mają przerwę na sjestę, która trwa 2 godziny – od 13:00 do 15:00.

Co można kupić w Lizbonie?

Zakupy w Lizbonie różnią się tym, że możecie kupić tu rzeczy, które nie znajdziecie w innych europejskich miastach. Tak w historycznym śródmieściu – dzielnicy Baixa, znajdują się sklepy z oryginalnymi pamiątkami z korkowego drzewa, wyroby ze skóry, odzież i obuwie. Tamże potraficie odwiedzić sklepy z antykami z wyjątkowymi rzeczami i przedmiotami.

W Lizbonie znajduje się jeden z największych centrum handlowych w Europie – jest to Centro Colombo. W nim są rozmieszczone 60 kawiarnie i restauracje na dowolny smak i 10 sal kinowych, co już mówi o olbrzymich rozmiarach centrum. W nim znajduje się 440 sklepów, w których sprzedaje się absolutnie wszystko – od pamiątek do luksusowych jubilerskich wyrobów.

Najbardziej oryginalnym handlowym centrum słusznie można nazwać Centre Vasco da Gama. On jest wykonany w kreatywnym współczesnym designie: po szklanym dachu ścieka woda, tym samym stwarzając efekt dużego akwarium. W centrum handlowym są butiki światowych znaków firmowych, kino, spożywczy supermarket i wiele kawiarń i lokali gastronomicznych.

Centrum handlowe Stivali jest znany jako multibrandowy duży sklep. W nim są rozmieszczone sklepy najlepszych marek:

  • Gucci;
  • Donna Karan;
  • Chanel;
  • Elie Saab i wiele innych.

W tym centrum można nabyć rzeczy z zeszłych kolekcji z bardzo dobrym rabatem w 50%.

Najbardziej popularnym wśród krajowców jest uważany Amoreiras. Nie uwzględniając dostatku sklepów, rozmieszczonych na jego terytorium, on podbija tym, że znajduje się na szczycie pagórka. Z okien centrum otwierają się malownicze widoki. Oprócz tego Amoreiras jest pierwszym centrum handlowym, który był otwarty w Lizbonie.

Sklepy w Lizbonie

W Lizbonie również są rozmieszczone sklepy ze znanymi portugalskimi znakami firmowymi. Tak po całym mieście są rozproszone sklepy obuwniczej firmy Sea Side. Modele znaku firmowego są wykonane w różnych stylach i przeznaczone jak dla młodzieży, tak i dla dorosłego pokolenia. Konkurentem Sea Side jest Guimarães. W ich sklepach przedstawiono obuwie różnego przeznaczenia:

Również sklepy są wygodne tym, że w nich przedstawiono obuwie różnej cenowej kategorii. Toż każdy nabywca może wybrać dla siebie odpowiednią parę do każdej okazji.

 
Powiązane artykuły:
Zakupy w Tajlandii – opis rynków i centrów handlowych
Tajlandia – to zagadkowy wschodni kraj, który w owym czasie bardzo gościnnie przyjmuje turystów. Tu istnieje bardzo dużo urozmaiconych handlowych centrów i rynków, w których można spłatać bardzo porywające zakupy.
Zakupy w Pekinie – orientalne rzeczy i upominki
W Pekinie przede wszystkim warto zwrócić uwagę na oryginalne wschodnie towary - ozdoby i akcesoria. Poza tym, tu rozmieszczają się ogromne sklepy z towarami znanych zachodnich znaków firmowych.
Zakupy w Dusseldorfie – lekki, spokojny shopping
Dusseldorf – to duże niemieckie miasto. W nim wątpliwe, czy natkniecie się na fejkową rzecz w butiku, aczkolwiek rabaty tu bywają często. O właściwościach zakupów w tym mieście przeczytacie w naszym dzisiejszym artykule.
Zakupy w Dubaju – tanie i jakościowe rzeczy
Największe miasto ZEA Dubaj, jest słynne swoimi handlowymi centrami, rynkami i sklepami, które idealnie jednoczą w sobie niskie ceny i tradycje arabskiego targu. Poznajmy, co i gdzie można kupić w Dubaju.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty