Zakupy w Pekinie – orientalne rzeczy i upominki

zakupy w Pekinie

Moda na wschodnie nauki i akcesoria nie znika już od kilku lat. Modnisie starają się nabyć coś prawdziwe orientalnego i tym samym dodać coś nowego do swojej garderoby. Właśnie dlatego pytanie o tym, co kupić w Pekinie, u naszych dziewczyn nawet nie powstaje. Ale oprócz tradycyjnych wschodnich jedwabi i ozdób tam można nabyć z dobrymi rabatami i produkcję światowych producentów.

Sklepy w Pekinie

Jeśli postawiliście przed sobą cel zrobić zakupy w Pekinie w 2014 roku maksymalnie produkcyjnymi, warto zawczasu wyznaczyć się z trasą. Zależnie od tego, czego właśnie szukacie, trzeba pójść na tą, czy inną ulicę. Rzecz w tym, że w tym mieście na każdej ulicy są skupione towary poszczególnych produktów grupowych.

  1. Zacząć swoje zakupy w Pekinie najlepiej z ulicy Wangfujing, gdzie jest skupione bardzo wiele modnych sklepów, butików i punktów ze znanymi znakami firmowymi. Zwykle tam kupują odzież i kosmetyki, a także jubilerskie wyroby. Dla udanego shoppingu w tej części Pekinu obowiązkowo musicie utrafić do Pekińskiego domu towarowego Sheila, Laofue. Ceny tam są najwyższe, ale natomiast większość ludzi nieco znają języki.
  2. W poszukiwaniu czegoś typowo chińskiego wyruszamy na zakupy w Pekinie na ulice Qianmen. Jest to centralna część miasta, gdzie są rozmieszczone sklepy z azjatyckimi znakami firmowymi. A żeby stworzyć humor, obowiązkowo zróbcie przerwę i odwiedźcie dom herbaty z egzotycznymi gatunkami tego napoju.
  3. Wycieczkę na zakupy do Chin trudno przedstawić bez nabycia jedwabnego wyrobu. Dla tych celów obowiązkowo odwiedzicie prawdziwą Jedwabną ulicę z jej sklepami jedwabnych wyrobów. Odzież, torebki, tkaniny alboż tradycyjne stroje – to wszystko znajdziecie na Jedwabnej ulicy. Nawiasem mówiąc, naturalny jedwab można kupić i na rynkach w Pekinie. Na ulicy Xiu Shui jest rozmieszczony akurat taki rynek.
  4. I wreszcie zatrzymamy się na tym, co można kupić w Pekinie tym, kto szuka towary na pamięć, czy dla prezentu. Odwiedźcie ulicę Lyulichan. To miejsce jest najstarsze w mieście i jest podzielone na dwie absolutnie różne części. Na jednej z nich sprzedają różne wyroby, w tym i ozdoby z drzewa, czy kamieni półszlachetnych. A na zachodniej części w przytulnych sklepach handlują antykwariatem, starymi książkami, chińskim malarstwem i innymi tradycyjnymi ciekawymi rzeczami.

Niemniej popularnymi miejscami na zakupy w Pekinie zostają centra handlowe. Praktycznie wszystkie światowe znane znaki firmowe odzieży są przedstawione w Ginza Mall i Golden Resources Shopping Mall.

 
Powiązane artykuły:
Zakupy w Tajlandii – opis rynków i centrów handlowych
Tajlandia – to zagadkowy wschodni kraj, który w owym czasie bardzo gościnnie przyjmuje turystów. Tu istnieje bardzo dużo urozmaiconych handlowych centrów i rynków, w których można spłatać bardzo porywające zakupy.
Zakupy w Lizbonie – niezwykły i oryginalny shopping
Stolica Portugalii, miasto Lizbona słynie tym, że tu znajdziecie takie rzeczy, których nie spotkacie w drugich miastach Europy. Co można kupić w Lizbonie? Nie przepuśćcie!
Zakupy w Dusseldorfie – lekki, spokojny shopping
Dusseldorf – to duże niemieckie miasto. W nim wątpliwe, czy natkniecie się na fejkową rzecz w butiku, aczkolwiek rabaty tu bywają często. O właściwościach zakupów w tym mieście przeczytacie w naszym dzisiejszym artykule.
Zakupy w Dubaju – tanie i jakościowe rzeczy
Największe miasto ZEA Dubaj, jest słynne swoimi handlowymi centrami, rynkami i sklepami, które idealnie jednoczą w sobie niskie ceny i tradycje arabskiego targu. Poznajmy, co i gdzie można kupić w Dubaju.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty