Zakupy w Tajlandii – opis rynków i centrów handlowych

zakupy w Tajlandii

Tajlandia – to kraj, w którym można nie tylko pięknie odpocząć, ale zrobić dla siebie doskonały shopping. W Bangkoku znajduje się duża ilość rynków, sklepów, centrów handlowych, gdzie potraficie nabyć jak rzeczy firmowych znaków, tak i towary miejscowej produkcji.

Niektórzy turyści, którzy robili zakupy w Tajlandii opowiadają, że oprócz żab i innych chińskich pamiątek, oni nic nie widzieli, toż co jeszcze można kupić w sklepach w Tajlandii, oni nie wiedzą. Po to, żeby nie popełnić ich błędu, przed podróżą warto dokładniej dowiedzieć się o miejscach, gdzie można kupić rzeczy znaków firmowych, niezwykłe pamiątki i tajskie towary, które różnią się dobrą współzależnością ceny i jakości.

Zakupy w Tajlandii – centra handlowe

W pierwszej kolejności warto opowiedzieć o największym sklepie w Tajlandii – Siam Paragon. Centrum handlowy był zbudowany w 2002 roku w stylu hi-tech. W nim rozmieszczają się butiki znanych światowych marek i tajskich znaków firmowych, które są popularne jak wśród krajowców, tak i turystów. Siam Paragon można odwiedzić nie tylko w celu zakupów, ale i w ramach wycieczki. Jeśli wam powiozło znaleźć się tam w narodowe święto storczyków, to wam uda się obserwować oszałamiającej piękności widowisko. Ważne, że do tego handlowego centrum nie dobrze przychodzić w klapkach i topie, należy dobrać przyzwoitszy strój.

W centralnej części znajduje się ośmiopiętrowy centrum handlowy Central World Plaza, co składa się z 300 działów. Uważa się, że właśnie tu można kupić najlepsze rzeczy w Tajlandii.

Rynki w Tajlandii

Największy w kraju rynek znajduje się w Bangkoku i nazywa się on Chatuchak. Na terytorium rynku znajduje się więcej 15 000 namiotów, w których codziennie robi zakupy niemniej 300 000 tysięcy osób. Na Chatuchak sprzedaje się absolutnie wszystko – od owoców do antykwariatu i jubilerskich ozdób. Dlatego, żeby nie zagubić się na rynku, radzimy kupić mapę, która również sprzedaje się w języku angielskim. Dobrym punktem orientacyjnym posłuży wieża zegarowa, która znajduje się w samym centrum rynku.

W Bankoku są nocne bazary, największe z nich:

  • Suanlum;
  • Patpong.

Na Suanlum można nie tylko dobrze zakupić się, ale i doskonale przeprowadzić czas. W jego centrum są rozmieszczone kawiarnie, w których występują miejscowe zespoły muzyczne. Patpong znacznie różni się od Suanlum, na nim sprzedają się podrabiania znanych znaków firmowych za niską ceną, lecz zwróćcie uwagę na jakość, czasami można natknąć się na rzeczy, zrobione bardzo źle.

Jak widać w Tajlandii można kupić wszystko, głównie wiedzieć gdzie i co się sprzedaje.

 
Powiązane artykuły:
Zakupy w Pekinie – orientalne rzeczy i upominki
W Pekinie przede wszystkim warto zwrócić uwagę na oryginalne wschodnie towary - ozdoby i akcesoria. Poza tym, tu rozmieszczają się ogromne sklepy z towarami znanych zachodnich znaków firmowych.
Zakupy w Lizbonie – niezwykły i oryginalny shopping
Stolica Portugalii, miasto Lizbona słynie tym, że tu znajdziecie takie rzeczy, których nie spotkacie w drugich miastach Europy. Co można kupić w Lizbonie? Nie przepuśćcie!
Zakupy w Dusseldorfie – lekki, spokojny shopping
Dusseldorf – to duże niemieckie miasto. W nim wątpliwe, czy natkniecie się na fejkową rzecz w butiku, aczkolwiek rabaty tu bywają często. O właściwościach zakupów w tym mieście przeczytacie w naszym dzisiejszym artykule.
Zakupy w Dubaju – tanie i jakościowe rzeczy
Największe miasto ZEA Dubaj, jest słynne swoimi handlowymi centrami, rynkami i sklepami, które idealnie jednoczą w sobie niskie ceny i tradycje arabskiego targu. Poznajmy, co i gdzie można kupić w Dubaju.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty