Zasady postępowania w basenie, czyli bezpieczna nauka pływania

zasady postępowania w basenie

Pływanie to nie tylko sport, ale i świetny sposób na relaks i utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Jeśli nie ma możliwości pływania w wodzie otwartej, to idealnym zamiennikiem będzie basen. Ale zanim kupisz sobie karnet, należy poznać podstawowe zasady zachowania się w basenie.

Zasady korzystania z basenu

Przed pierwszą wizytą należy nauczyć się zasad korzystania z basenu, którymi należy kierować się cały czas. Przygotowując się do pływania należy wziąć pod uwagę, że ostatni posiłek powinien być niemniej niż 40-50 minut do wyprawy na basen. Również upewnij się, że masz wszystkie niezbędne rzeczy, które są zgodne z zasadami przebywania na basenie, a mianowicie:

  • kostium kąpielowy;
  • czepek;
  • ręcznik;
  • zestaw higieniczny do mycia;
  • specjalne obuwie (gumowe klapki lub pantofle).

Należy również wziąć pod uwagę i zasady bezpieczeństwa w basenie. Jeśli nie umiesz pływać, to należy poinformować o tym fitness-trenera, który wyda ci specjalne narzędzia lub osobiście pomoże w treningach. We wszystkich przepisach pływania w basenie wskazano, że zabrania się przychodzenia na basen i uczestnictwa w treningach w stanie nietrzeźwości, a także nie warto robić przerwy na posiłek w trakcie zajęć, co może negatywnie wpłynąć nie tylko na zdrowie, ale i na figurę.

Wymagania sanitarno-higieniczne dla krytych pływalni

Na zajęciach pływania należy przestrzegać i wymagań sanitarno-higienicznych dla basenów. Po pierwsze dla możliwości uczęszczania do basenu należy złożyć wniosek lekarza o przejściu kompleksowych badań i o tym, że nie masz przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania pływania. Po drugie należy przestrzegać podstawowych zasad higieny – koniecznie wziąć prysznic przed pływaniem i po nim, a także nie używać kremu i silnych środków zapachowych.

Jeśli będziesz przestrzegać podstawowych zasad zachowania się na basenie, uprawianie pływania nie tylko przyniesie korzyści dla zdrowia, ale i sprawi przyjemność.

 
Powiązane artykuły:
Taktyka odchudzania na pływalni – jak prawidłowo pływać w basenie?
Po to, żeby nauczyć się poprawnie pływać w basenie i wyciągać maksimum korzyści, należy skorzystać z usług wykwalifikowanego trenera. Główne aspekty treningów z pływania możecie poznać z tego artykułu.
Jak dorosły człowiek może samodzielnie nauczyć się pływać?
Chęć nauczyć się pływać dorosłemu człowiekowi może powstać niespodziewanie, na przykład przed odpoczynkiem nad morzem. Najmować dla nauczania trenera jest nie zawsze wygodnie, lecz nauczyć się pływać w takim wypadku można i samodzielnie.
Opanowanie sztuki pływania – jak nauczyć się pływać?
Nieumiejętność pływania może kosztować człowieka życie, toż opanować przyzwyczajenia i trzymać się na wodzie należy każdemu. Ten artykuł opowie o tym, jak można nauczyć się pływać samodzielnie.
Korzyści z pływania na basenie – dlaczego warto chodzić na basen?
W tym artykule mowa pójdzie o korzyściach pływania. Opowiemy dlaczego pływać pożytecznie dla zdrowia i że dzięki pływaniu można domagać się znacznych wyników w obniżeniu wagi regularnie ćwicząc.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty