Zasady przetrwania w męskim kolektywie

zasady przetrwania w męskim kolektywie

Gdy po zatrudnieniu okazuje się, że będziesz pracować w męskim kolektywie to w takim momencie nie wiesz, czy się cieszyć, czy płakać. Mężczyźni nie są plotkarzami i kłócić się nie lubią, jednak i tutaj istnieją swoje szczególności, których warto się obawiać.

Jak księżniczka?

Niektóre myślą, że jeśli są jedynymi przedstawicielkami płci pięknej w kolektywie to na nie czeka raj: mężczyźni będą nosić je na rękach, sypać komplementami, darować kwiaty, przynosić kawę i smaczne ciasteczka. Jednak będziesz rozczarowana. Dziś praktycznie nie ma dżentelmenów, więc w pracy będziesz odbierana jako współpracowniczka lub rywalka.

Zasady, które pomogą ci spokojnie pracować z mężczyznami:

 1. Podczas komunikowania z kolegami bądź pewna siebie, nie wstydź się, nie krępuj się, muszą szanować ciebie i traktować jako równą. Nie panikuj, nie demonstruj swoich słabostek, mężczyźni tego nie lubią, tym więcej w pracy. Najgłówniejsze zadanie – zdobyć autorytet, a w tym celu pracuj szybko, wszystkie problemy rozwiązuj w miarę ich powstawania. Tylko nie trzeba dążyć do tego, aby pozostać „facetem” , ten trik ci się nie uda.
 2. Stosuj różne kobiece "sztuczki" w odpowiednich sytuacjach, jeśli na prawdę coś się nie udaje "popłacz", koledzy obowiązkowo ci pomogą. Tylko nie należy nadużywać, ponieważ mężczyźni pomyślą, że jesteś słabą i nie stać cię na nic.
 3. Staraj się nie demonstrować wszystkim dookoła, że jesteś mądrą i orientujesz się we wszystkich pytaniach, mężczyznom jest trudno to odbierać we właściwy sposób. Najlepiej rób wszystko na milcząco, oni docenią wyniki pracy i nie będą mogli powiedzieć nic przykrego.
 4. Nie wyrażaj zbyt emocjonalnie swoich uczuć w kolektywie, ponieważ dla mężczyzn to nie jest właściwe i oni tego nie rozumieją. Jeśli się cieszysz, to nie obowiązkowo krzyczeć i klaskać, wystarczy się uśmiechnąć.
 5. Jeśli w kolektywie ktoś ci się nie podoba, to nie skarż się na niego innym kolegom, ponieważ męska solidarność nadal istnieje.
 6. W czasie rozmowy wybieraj tematy, które interesują wszystkich, o ładnej sukience porozmawiaj z koleżanką.
 7. Naucz się mówić "nie", nie pozwalaj im się wykorzystywać, ponieważ może się tak stać, że będziesz przez cały czas gotować im kawę.
 8. Od samego początku musisz zarekomendować siebie od właściwej strony, aby nie słyszeć w przyszłości głupich żartów i przezwisk, na przykład „słoneczko”, „zajączek”, etc. Nie reaguj na prowokacje, ponieważ mężczyźni mogą się założyć, kto pierwszy cię poderwie i zaprosi na randkę. Nawet maleńki flirt może mieć negatywne następstwa, może nawet dojść do zwolnienia.
 9. Musisz rozumieć, że spódnice mini i duży dekolt nie są odpowiednimi w takim kolektywie. Kup spódnicę ołówkową, klasyczne spodnie, żakiet, musisz wyglądać stylowo, a nie seksownie.

Musisz zrozumieć, ze trafiłaś na męskie terytorium z męskim statutem, żartami, które nie są przeznaczone dla kobiet. Przedstawiciele płci silnej uważają, że są bardziej zaradni i kobieta nigdy im nie dorówna. Jesteś dla nich swoistą przeszkodą, która zakłóciła ich idealny świat, więc teraz nie można spokojniezasady przetrwania w kolektywie żartować, przeklinać, mówić o porno, ponieważ wśród nich kobieta.

Plusy pracy z mężczyznami
 1. Jeśli w sposób właściwy zarekomendujesz siebie w męskim kolektywie to w przyszłości mężczyźni obowiązkowo pomogą ci w trudnej sytuacji.
 2. Codziennie będziesz otrzymywać niezbędną kobiecie dawkę komplementów. A wyobraź sobie co czeka na ciebie 8 marca - „milion róż”.

Zanim się zgodzisz pracować w takim kolektywie zastanów się, czy poradzisz sobie, czy lepiej poszukać innej pracy. Ponieważ będziesz musiała nauczyć się bronić własnych interesów, ukrywać własne słabostki, jednocześnie pozostając kobietą.

 
Powiązane artykuły:
Skuteczne porady psychologa, jak postawić na miejsce kierownika?
Na żal, lecz nierzadko zdarza się tak, że kierownik nie zawsze życzliwie jest uregulowany, a czasem i po prostu agresywny względem podległych. Ten artykuł opowie o sposobach postawić takiego bossa na miejsce.
Duch korporacyjny, czyli kultura korporacyjna w kompanii
Sukces kompanii zależy od kolektywu. A jeśli dokładniej to od atmosfery, która w nim panuje. Pozytywny humor współpracowników i umiejętność działać wspólnie – marzenie kierowników. Lecz jak jego domagać się wie niewiele osób.
12 podstawowych zasad jak kierować kolektywem
Kierować kolektywem łatwo tylko na pierwszy rzut oka. Naprawdę umiejętność naprawiać z ludźmi główną regułę, której musi dotrzymywać się kierownik - jednak ono jest niejedyne. Których reguł lepiej dotrzymywać się? O tym dowiadujecie się dalej.
Klimat psychologiczny w kolektywie oraz podstawowa rola kierownika
Od psychologicznego klimatu w kolektywie zależy bardzo dużo. Można pracować jakościowo i owocnie, a można zawieruszyć każde pragnienie i pracować "na automacie". Dokładniej o roli mikroklimatu opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty