Zasady przewożenia dzieci w autobusie - zym zająć dziecko?

zasady przewożenia dzieci w autobusie

Podróże z dziećmi nie byłyby takie męczące, gdyby nie czas spędzony bezpośrednio w podróży. Ze wszystkich środków transportu, autobus – najmniej odpowiada do podróży z niemowlakami poprzez ograniczoną przestrzeń, potrzebę ciągłego siedzenia, rzadkich przystanków etc. Jednak są takie trasy, które pokonać można tylko autobusem. Jeśli wyjazd jest konieczny, należy zawczasu się do niego się przygotować, zapoznać się z podstawowymi zasadami przewożenia dzieci w autobusie.

Co robić z dzieckiem w autobusie?

Przewożenie dzieci w wieku do 3 lat z reguły odbywa się bezpłatnie, bez oddzielnego miejsca – czyli przez cały czas będziesz musiała trzymać dzidziusia na kolanach. Więc jeśli czas podróży przekracza 3-4 godziny, to będzie bardzo niewygodnie, może wiec warto kupić dziecku oddzielny bilet. Posadź go przy oknie, aby mogło oglądać ciągle zmieniające się krajobrazy. Należy mieć w zasięgu ręki wilgotne chusteczki, zabawki, jedzenie, środki antyseptyczne, napoje. Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną, przed podróżą powinien zażyć specjalny lek, zalecony przez pediatrę. Również można zabrać ze sobą kawałeczek imbiru – jego aromat pomoże zwalczyć nudności.

Aby nie znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji, warto zapoznać dziecko z zasadami zachowania w autobusie, które oparte są o zasady bezpieczeństwa i powagi do otaczających. Nie można przemieszczać się w autobusie podczas jazdy, szumieć, krzyczeć, śmiecić, grać w gry muzyczne. Jeśli istnieje taka możliwość, to najlepiej aby podróż odbywała się późnym wieczorem lub w nocy. Istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że dziecko w czasie podróży będzie spać, więc podróż będzie o wiele łatwiejsza.

Czym zająć dziecko w autobusie?

Po pierwsze zabierz ze sobą ulubione zabawki, nie wszystkie, te najbardziej ulubione.co robić z dzieckiem w autobusie Nie warto brać książek, podczas czytania dziecko może dostać mdłości. Dobrze gdy możesz wziąć DVD lub iPad ze słuchawkami – dziecko może przez jakiś czas oglądać bajki.

Wspaniała idea na to, czym zająć dziecko w autobusie – przygotować woreczek z niespodziankami. Wrzuć do niego różne drobiazgi, których dzieciak dotychczas nie widział – maleńkie zabawki, koraliki, guziczki etc. Przyglądanie się skarbom i gra z nimi wywoła zainteresowanie i zajmie nieco czasu. Można również wymyślić inne gry z dzieckiem w autobusie, na przykład liczyć stacje benzynowe, szukać aut w określonych kolorach. Z małymi dziećmi można zagrać w zwykłe gry paluszkowe.

 
Powiązane artykuły:
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie - przyczyny
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w transporcie – nieprzyjemny problem, który powstaje u wielu dzieci, ponieważ mają nierozwinięty aparat. Jednak istnieją niektóre środki i sposoby zdolne pomóc w takiej sytuacji. O nich opowiemy.
Lot samolotem z małym dzieckiem – poprawna organizacja podróży
Podróż z malutkim dzieckiem – zawsze trudne wydarzenie,a jeśli do tego włączy się przelot – cięższe dwa razy. Przecież nie wiadomo jak ono będzie czuło się podczas lotu. Dlatego przygotować się należy wcześniej.
Przewóz dzieci w samochodzie - jak zrobić wyjazd najbardziej komfortowy?
Podczas podróży z dzieckiem w samochodzie pierwsze o czym rodzice muszą pamiętać to jego bezpieczeństwo. Istnieją specjalne dziecięce autofotele i niektóre reguły znajdowania dzieci w samochodzie. O nich dowiadujecie się z artykułu.
Przygotowanie dziecka do podróży samolotem – podróż z noworodkiem
Jeśli was z bobasem czeka przelot samolotem, należy zatroszczyć się nie tylko o bagaż i rzeczy, które mogą być potrzebne, ale i o psychologiczne przygotowanie dziecka. W naszym artykule opowiemy jak to najlepiej zrobić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty