Zasady zdrowego odżywiania – z czym nie powinno się łączyć melona?

z czym nie powinno się łączyć melona

Nie jest tajemnicą, że istnieje tabela z informacjami dotyczącymi wszelkich wzajemnych niezgodności produktów, opracowana przez dietetyków jeszcze wiele lat temu. Ona daje zalecenia dotyczące przyswajalności tych lub innych produktów, ich łączenia ze sobą, itp. Istnieje wiele ograniczeń dotyczących spożywania melona, a z czym nie wolno go jeść i dlaczego poznamy w tym artykule.

Z czym nie wolno łączyć melona?

Tym, którzy interesują się dlaczego nie można mieszać melona z innymi produktami warto odpowiedzieć, że do przetrawienia tych owoców potrzebne są różne składniki soku żołądkowego. W wyniku niewłaściwego łączenia pokarmu funkcjonowanie tego narządu wewnętrznego przebiega trudniej niż zwykle. Owoc przez ten czas burzy się, a to grozi pojawieniem ciężkości, nudności, wzdęcia, dyskomfortu i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Ponadto wysokowęglowodanowe jedzenie dobrze dostarcza organizmowi energii samo w sobie, więc nie ma potrzeby łączyć je z czymś jeszcze. Dlatego zaleca się spożywanie melonu między posiłkami.

Wiele osób pyta, dlaczego nie wolno jeść melonów z miodem, przecież to dwa bardzo pożyteczne produkty, przy czym nie są ciężkie do strawienia. Istnieje opinia, że one "sklejają się" w masę, którą jelita nie są w stanie wypchnąć, czyli powstaje jak się mówi skręt kiszek, czyli niedrożność jelit. Ponadto takie łączenie może znacznie zwiększyć poziom glukozy we krwi, co jest szczególnie niebezpieczne dla diabetyków, ale szczerze mówiąc smakuje taki tandem też nie bardzo, chyba już szczególnym miłośnikom słodyczy.

Tym, którzy interesują się dlaczego nie powinno się jeść melonów z alkoholem, warto odpowiedzieć, że takie łączenie jeszcze bardziej zwiększa procesy gnicia w przewodzie pokarmowym, co prowadzi do biegunki, bębnicy i wzdęcia brzucha. Dotyczy to zwłaszcza połączenia z napojami alkoholowymi gazowanymi. W ogóle melon jest bardzo pożytecznym produktem, ale trzeba go spożywać z umiarem i jako samodzielne danie, a nie w postaci deseru po obfitym posiłku.

 
Powiązane artykuły:
Raki – korzyści i szkoda dla organizmu
Raki były zawsze uważane za produkt smakoszy, chociaż na południu do nich odnoszą się jak do czegoś całkiem zwykłego i zużywają je dosyć często, zwłaszcza jak zakąskę do piwa. Spróbujemy zorientować się.
Daktyle przy odchudzaniu – zdrowe przekąski na wyszczuplenie
Daktyle - egzotyczne smakołyki, które korzystają się dużą miłością i dzieci, i dorosłych. Nie tak dawno pojawiła się myśl o tym, że daktyle to przepiękny środek na odchudzanie. Czy to naprawdę tak jest?
Czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00? Czy warto rezygnować z kolacji?
W tym artykule rozpatrzymy pytanie, co interesuje wielu, kto walczy ze zbędną wagą – czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18 i jeśli można, to na ile i za jaki przedział czasu?
Na ile można schudnąć, jeśli nie jest po 18.00 – dlaczego nie wolno jeść przed snem?
Wielu z nas chudnie, udaje się pozbyć zbędnych kilogramów przy jednej tylko odmowie od jedzenia po 6 wieczorem. Ten artykuł opowie, na ile można schudnąć przy takim systemie żywienia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty