Zasady życia Richarda Bransona

Przedstawiamy zasady życia Richarda Bransona.
Zasady życia Richarda Bransona

Fraza "Dziękuje że zadzwoniliście do nas, ale wszyscy operatorzy są zajęci" powoduje irytację i gniew.

Oto co słyszą klienci Virgin Atlantic:

"Dzień dobry, nazywam się Richard Branson, jestem właścicielem kompanii lotniczej. Teraz wszyscy operatorzy są zajęci. To nieporządek. Możemy zrobić tak: jeśli po upływie 18 sekund nikt nie odpowie, otrzymacie rabat 450 funtów. Zaczynam wsteczne odliczanie – 18, 17, 16, 15..."

Klient słucha i z pasją marzy tylko o jednym – żeby operator nie podniósł słuchawki.

To wymyślił Richard Branson – człowiek, któremu za jakieś 10 lat udało się przekształcić niewielki muzyczny sklep na olbrzymi wieloprofilowy biznes, rozproszony po wszystkich kontynentach planety.

 1. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie popełniałeś błędów, nie jesteś przedsiębiorcą.
 2. Nie bierz się za sprawę, jeśli ona ci się nie podoba.
 3. Zawsze stosowałem się do biznesu jak do przyjemnej rozrywki i czasami zapominam gdzie kończy się praca i gdzie zaczyna się życie osobiste.
 4. Moja pycha nigdy nie przeszkadza mi przyznawać moje błędy.
 5. Jestem zawsze szczęśliwy, kiedy jestem źle obsługiwany z rąk. Nie, nie jestem masochistą – po prostu najlepsze z moich biznes-idei powstały, kiedy byłem źle obsługiwany.
 6. Moja gotowość przysłuchać się do cudzych myśli i zaakceptować propozycje, które są lepsze moich, nieodmiennie pomagała mi całe 40 lat, które zajmuję się biznesem.
 7. W przedsiębiorczości nie ma miejsca konserwatywnemu typowi myślenia, bo ono przycina wam skrzydła, robi was słabymi, niezdolnymi ocenić fakty i po prostu zabija.
 8. Jestem pewny: nie wolno pozwalać, żeby ciebie zatrzymało marne słówko "nie wolno".
 9. Dla mnie stworzyć biznes – oznacza zrobić to, z czego można być dumny, połączyć utalentowanych ludzi i wybudować to, co może poważnie zmienić życie otoczenia.
 10. Nie bójcie się iść na przeliczone ryzyko. Czasami lepiej taki żuraw w niebie niż ptak w rękach.
 11. Jest o wiele lepiej obiecać mniej i dawać więcej niż na odwrót.
 12. Dla mnie nie ma nic gorszego aniżeli słyszeć, jak pracownicy przepraszają za swojego pracodawcę.
 13. W biznesie jak i w życiu, ważne robić dobro.
 14. Nadal preferuję mówić z ludźmi, a nie pisać im.
 15. Moja największa zasługa w tym, że zawsze pragnąłem dać ludziom niezależność, możliwość odczuć odpowiedzialność i byłem gotowy popychać ich do tego, żeby oni brali na siebie ryzyko i osiągali cel.
 16. Ja całe swoje życie starałem się trzymać najdalej od biur i w zasadzie pracowałem w trzech miejscach: w domu, na jachcie i w hamaku.
 17. Pamiętajcie: nikt jeszcze na łożu śmierci nie żałował o tym, że zbyt mało czasu przeprowadzał w biurze!
 18. Ja nie przestaje być biznesmenem nawet wtedy kiedy jestem w szlafroku i zazwyczaj surowy garnitur nie dodaje mi umiejętności biznesowych.
 19. W każdej organizacji dowolny kierownik – od kierownika działu do top managera – czasami musi zdjąć swój garnitur i zabrudzić ręce.
 20. Powiedz pracownikom swój email i numer telefonu. Oni nie będą przeszkadzać bez powodu, ale twoje działania dadzą im potężną motywację psychologiczną: wiedzą, że jeśli rozwiązanie problemu będzie wymagać waszego uczestnictwa, mogą zwrócić się do was w każdej chwili.
 21. Przedsiębiorca nie musi uważać za negatywne doświadczenie niepowodzenie: to po prostu część na krzywej nauczenia.
 22. Sukces nie przychodzi sam: nad nim trzeba popracować.
 23. Nigdy nie mówię: "Nie mogę tego zrobić, bo nie wiem jak to się robi". Zawsze próbuję. I nie pozwolę bezsensownym regułom mnie zatrzymać.
 24. Jak tylko jakaś sprawa przestaje dostawiać radość, zaczynam myśleć o przemianach. Życie jest zbyt krótkie, żeby przeżywać go z kwaśną miną.
 25. Moje hasło: żyj wesoło, a pieniądze przyjdą.
 26. W życiu zawsze jest coś do wygrania i coś do stracenia. Bądź zadowolony i wesoły przy wygranej. Nie zasmucaj się o przegraną i nie żałuj. Nigdy nie patrz wstecz – przeszłość wszystko jedno nie zmienisz. Ale ja staram się uczyć na jej błędach.
 27. Jeśli zaczynacie nowy biznes i zapytujecie mnie, jaką lekcją mógłbym podzielić się z wami, to powiem: "Przejawiajcie przyzwoitość przy układaniu każdej waszej umowy. Nie oszukujcie, ale dążycie do zwycięstwa".
 28. Najważniejsza rzecz, której ja zawsze chce osiągać – to dotrzymywać się słowa, które komuś daje. Moralność – całkiem nie pusty dźwięk w biznesie. W niej cały sens.
 29. Biznes powołany polepszać i wzbogacać życie ludzi, inaczej nie warto go zaczynać.
 30. Zaprzyjaźnijcie się ze swoimi wrogami – ta dobra reguła jak dla biznesu, tak i dla życia.
 31. Sukces, co przyszedł do was pewnego razu, nie wyżywi was całe życie.
 32. Musicie traktować ludzi tak, jak traktujecie siebie, a nawet lepiej.
 33. Prawdziwe przywództwo polega na tym, żeby spokojnie i jasno umieć wyjaśnić, dlaczego była przyjęta ta, czy inna decyzja.
 34. Pieniędzy – zły wskaźnik sukcesu. Gorszą jest tylko sława.
 35. Jeśli zapytacie, w co wierzę najbardziej, odpowiem: w swoją rodzinę.
 36. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Śmieję się zawsze. Kocham ludzi, życie, dobre dowcipy. Jestem rzeczywiście zgodny z tym, że śmiech uszlachetnia duszę.
 37. Moja historia – tylko moja, taka strategia nie będzie działać dla każdego.
 38. Myślę, że nie zatrzymam się, aż nie upadnę.
 39. Twardo jestem przekonany, że w życiu nie ma nic niemożliwego.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty