Zaskórniki na twarzy

zaskórniki na twarzy

Zaskórniki na twarzy ma wiele kobiet i mężczyzn. Oni nie dostawiają tyle problemów, jak na przykład,pryszcze. Jednak ich obecność nikomu się nie podoba. Zaskórniki na twarzy robią skórę niechlujną i zaniedbaną. Toż pragnienie pozbyć się ich najszybciej jest całkiem naturalne.

Zaskórniki (wągry) pojawiają się na twarzy wskutek zablokowania gruczołów łojowych na skórze człowieka. Gruczoły łojowe blokują się kurzem, zrogowaciałymi komórkami skóry i nadmiarami skórnego sadła. Zablokowane pory stają się ciemnymi i wyglądają jak czarne kropki na twarzy.

Oczyszczanie twarzy od zaskórników

Żeby oczyścić twarz od zaskórników raz na zawsze, należy zabezpieczyć skórze regularną pielęgnacje i usunąć wszystkie przyczyny, co wywołują zablokowanie gruczołów łojowych. Usunąć zaskórniki na nosie, na nasadzie nosa i na czole – najbardziej problematycznych obszarach, można za pomocą specjalnych zabiegów po oczyszczeniu twarzy. Ale jeśli po tym znów lekceważyć pielęgnacją skóry, to problem wróci bardzo szybko. Główne przyczyny pojawienia się zaskórników na twarzy:

 1. Niewłaściwa pielęgnacja skóry. Pojawienie zaskórników mogą wywoływać kosmetyczne środki i nieregularne zabiegi po oczyszczeniu skóry.
 2. Zaburzenia w funkcjonowaniu jelit. Dużo tłustego i słodkiego jedzenia doprowadza do różnych chorób układu trawiennego, co z kolei szybko przejawia się na twarzy pod postacią zablokowanych gruczołów łojowych.
 3. Nadmierny użytek kawy i alkoholu. Kawa i alkohol skrajnie negatywnie wpływają na stan skóry i jej kolor. U kobiet, co mają słabość do kawy i alkoholu, dużo szybciej ciemnieje twarz, odbywa się zablokowanie gruczołów i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry.
 4. Drastyczne zmiany hormonalne w organizmie.
 5. Palenie.

Usunąć zaskórniki na twarzy na zawsze można tylko przy pełnym usunięciu przyczyn, co wywołują ich pojawienie. Najbardziej dokładnie wyznaczyć te przyczyny może dermatolog, czy kosmetyczka. I tylko po tym można przystępować do oczyszczenia twarzy od zaskórników.

 1. Oczyścić twarz od zaskórników można w salonie kosmetycznym. Profesjonalne oczyszczenie u kosmetyczki – to pewna i skuteczna metoda. Fachowiec czyści pory twarzy, potem nanosi specjalne kremy i mleczka po to, żeby zdjąć zapalenie. Z reguły oczyszczenie twarzy od zaskórników u kosmetyczki to drogi zabieg, który wymaga kilku sesji.
 2. Usunąć zaskórniki na nosie, na czole i innych obszarach twarzy można w warunkach domowych. Wykorzystując kosmetyczne preparaty albo ludowe środki, wiele przedstawicielek płci pięknej przeprowadzają usunięcie zaskórników na twarzy w domu. Główna przewaga domowego oczyszczenia – to oszczędzanie kosztów. Lecz tym kobietom, które wybrały tę metodę, trzeba wiedzieć, że oczyszczenie twarzy od zaskórników to dość agresywny zabieg, który może zaszkodzić skórze. Niektóre ludowe środki nie nadają się dla wszystkich kobiet, toż przy wyborze metody należy być bardzo ostrożną.
Jak usunąć zaskórniki na nosie w domu?

Domowe oczyszczenie twarzy od zaskórników tak samo jak i w salonie odbywa się w kilku etapach.

 1. W pierwszej kolejności twarz należy rozparzyć. Pory i gruczoły łojowe muszą rozszerzyć się, inaczej wydalić zabrudzenie będzie bardzo skomplikowane. Dla rozparzenia wykorzystują wanienki z ziołowymi naparami (rumianek, czy lipa). W ciągu 15 minut twarz należy trzymać nad parą, potem natychmiast przystępować do czystki.
 2. zaskórniki na twarzy leczenie
 3. Następny etap – ręczne usunięcie zaskórników na nosie i innych problematycznych obszarach. Ręczne usunięcie przeprowadza się przez wyciskanie z pór zabrudzenia.
 4. Dalej skórę należy zdezynfekować. Dlatego zabiegu podchodzi mleczko z zawartością spirytusu albo nadtlenek wodoru.
 5. Po oczyszczeniu twarzy od zaskórników rozszerzone pory należy przywrócić do poprzedniego stanu. W przeciwnym razie usunąć zaskórniki na twarzy nie wyjdzie, ponieważ pory od razu staną się znów brudne. Do tego zabiegu podchodzi przecieranie twarzy kostką lodu i maseczka z gliny.
 6. W zakończeniu skórę twarzy należy nawilżyć.

Jeśli zaskórniki pojawiają się na twarzy bardzo często, to domowe oczyszczanie przeprowadzać nie warto. W tym wypadku trzeba zwrócić się do fachowca, żeby on przeznaczył prawidłowe leczenie zaskórników na twarzy, które pozwoli pozbyć się ich na zawsze.

 
Powiązane artykuły:
Jak się pozbyć trądziku?
Węgorze na obliczu dostawiają niemało kłopotu, nie mówiąc już o tym, że one istotnie psują wygląd zewnętrzny swojej posiadaczki. Jednak bardzo duża ilość ludzi zderza się z problemem pojawienia się węgorzów.
Mumio do twarzy
Mumio - pożyteczny i bardzo efektywny środek. Ten środek z niedonośną nazwą pomaga zrzucić zbędną wagę. Z ogromnej ilości przepisów można dobrać maskę z mumio dla dowolnego typu skóry.
Olejek z drzewa herbacianego na trądzik
Stosowanie oleju herbacianego drzewa w kosmetologii nalicza już dużo dziesiątków lat. A zwłaszcza rozpowszechniono leczenie olejem herbacianego drzewa trądzik. Przy użyciu tego środka można pożegnać się z pryszczami.
Liść laurowy na trądzik
Chcecie wykorzystać w leczeniu pryszczy tylko naturalne preparaty? Wtedy obowiązkowo spróbujcie kilka środków na podstawie listka laurowego. Efektywne przepisy lekarstw dla problematycznej skóry znajdziecie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty