Zastrzyki gazowe, czyli zalety pneumopunktury

zastrzyki gazowe

Zastrzyki gazowe są taką metodą leczenia, podczas której pod skórę wstrzykuje się dwutlenek węgla CO2. Ta metoda mezoterapii została wynaleziona jeszcze w odległych latach 30-tych ubiegłego wieku i jest nadal szeroko stosowana w Europie, w szczególności w Czechach i Niemczech. Niedawno pneumopunktura stała się popularna w krajach Europy Wschodniej.

Na czym polega terapia?

Wiele osób nastawiona nieufnie do gazowych zastrzyków, bo samo sformułowanie „wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę” może wprawić w zakłopotanie. Ale spieszymy uspokoić wszystkich kobiet tym, że CO2 jest wstrzykiwany za pomocą specjalnego przenośnego urządzenia, które samodzielnie podtrzymuje odpowiednią ilość i ciśnienie gazu. W tym przypadku technika gwarantuje brak błędów podczas procesu, a to oznacza, że zabieg jest absolutnie bezpieczny. Ale sprawia on dyskomfort, początkowo pacjent odczuwa dość nieprzyjemne odczucia:

  • pieczenie;
  • ból;
  • lekkie ciśnienie.

Na szczęście nie trwa to długo i dyskomfort znika.

Wskazania do zabiegu

Pneumopunktura (zastrzyki gazowe) jest zabiegiem kosmetycznym, więc i wskazaniem w pierwszej kolejności do niej jest estetyczna poprawa organizmu:

  • powstawanie worków pod oczami;
  • związane z wiekiem zmiany skóry;
  • cellulit;
  • drobne zmarszczki wokół oczu;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej wokół oczu.

Ale wśród wskazań do stosowania gazowych zastrzyków są bardziej poważne patologie, więc zabieg może być również stosowany w celach leczniczych. Pneumopunktura świetnie pomaga na ból głowy i migrenę, wskutek czego w chorych narządach przy zastrzyku gazowym poprawia się krążenie krwi. zastrzyki gazowe pneumopunktura  Również zastrzyki gazowe wykonują się w stawy przy leczeniu różnych chorób.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pneumopunktura (zastrzyki gazowe) mają przeciwwskazania, wśród których są:

  • padaczka;
  • ostra niewydolność serca;
  • niewydolność oddechowa;
  • przełom nadciśnieniowy.

Również zastrzyku nie można robić w przypadku gangreny i przewlekłych chorób serca wskutek dekompensacji. Zastrzyki gazowe są przeciwwskazane dla kobiet w ciąży, nawet w pierwszym trymestrze.

 
Powiązane artykuły:
Kriosauna – wskazania i przeciwwskazania, czyli sposób na zachowanie zdrowia i urody
Działanie na organizm przez płynny azot już dawno stosuje się w kosmetologii, lecz teraz jego wykorzystują i w medycynie. Z materiału dowiadujecie się, którą korzyść może przynieść odwiedzanie kriosauny i które są przeciwwskazania do procedury.
Kąpiel z biszofitem – wskazania i przeciwwskazania, leczenie z zadowoleniem
Zwracacie uwagę na biszoft? Poznajcie z proponowanego nowego materiału o tym przyrodniczym mineralnym kompleksie, wskazaniach do użycia leczniczych kąpieli, a także wypadkach, kiedy biszoft stosować nie rekomenduje się.
Sauna na podczerwień – korzyści i szkody współczesnego sposobu na relaks
Jeśli odwiedzać saunę wam nie pozwala stan zdrowia, nie rozpaczajcie! Sauna na podczerwień ma mniej przeciwwskazań, natomiast pięknie podejmuje immunitet, polepsza humor i nawet pomaga sprawić się z niektórymi chorobami.
Kąpiele błotne – zabiegi borowinowe poprzez relaks do zdrowia
Leczenie borowinowe – kierunek alternatywnej medycyny, sprawdzony latami i zaakceptowany współczesną nauką. Z artykułu dowiadujecie się o odmianach błota, a także o chorobach, na pozbawienie od których są skierowane kąpielie błotne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty