Zawody przyszłości – co będzie nowego?

zawody przyszłości

To co teraz zdaje się nam fantastyką i grą fantazji po jakichś dwudziestu latach może stać się naszą powszednią rzeczywistością. Uświadomiony – uzbrojony? Czy trzeba zawczasu niepokoić się o możliwym "wymarciu" swojego zawodu, czy lepiej bez troski czekać odkryć przyszłość? W każdym wypadku świat z całej siły łamie głowę na temat, co jest tam, w przyszłości. Nie obeszło tą ciekawość i sektor rekrutacji.

Więc pofantazjujemy - czy przewidujemy zawody przyszłości? Czy jest w nim miejsce dla ciebie dzisiejszej?

GMO

Przyszłość za GMO, jakbyśmy nie starali się wybierać wszystko z metką "bez GMO", jest logiczne to, że dla świata korzystnie robić krowę, co dziesięciokrotnie przekracza rozmiary zwyczajnego zwierzęcia i nakarmić nią dziesięciokrotnie więcej ludzi. Jednak uczeni pracują nad tym, żeby zrobić modyfikowaną produkcję nie tylko komercyjnie korzystną, ale i pożyteczną. Przypuszcza się na przykład, że pojawi się wzbogacone o białko lecznicze mleko lub, że pomidory będą zawierały szczepionki od chorób. Nam głównie, żeby to było pożytecznie i smacznie, a ludzkości w globalnym znaczeniu słowa będą potrzebni farmerzy - znawcy tematu o GMO.

Transplantacja i przeszczepianie narządów

Problem przeszczepiania narządów jest dużym problemem we współczesnej medycynie. Koleje, które składają się z pacjentów na skraju śmierci, czekające swojego najcenniejszego dawcy. To jest bardzo źle i przyszłość obowiązkowo sprawi się z tym zadaniem. Lekarze i uczeni pracują nad stworzeniem sztucznych narządów i jak tylko to u nich wyjdzie będą potrzebować cały szereg fachowców w tej dziedzinie: będą otwarte przedsiębiorstwa po wznowieniu sztucznych transplantatów, psycholodzy, lekarze, zawiadujące magazynami narządów, a także sami twórcy.

Dysk twardy w głowie

We współczesnym życiu, które cieknie z szybkością nieporównywalną z żadnym samochodem wyścigowym Formuły 1 ostro odczuwamy brak pamięci. Dość często zapominamy ważne rzeczy, a w głowie są jakieś myśli bez sensu. Z tym zadaniem może sprawić się nauka. Na przykład pojawią się chirurdzy po zwiększeniu i przenoszeniu pamięci. Wyobraź sobie przez chwilę, że tymczasowo niepotrzebne rzeczy można będzie przenieść na nośniki wymienne, a to co byś chciała zapomnieć będzie łatwo i na zawsze usunięte z mózgu. A najpiękniejsza rzecz, że pamięć można rozszerzyć w zależności od naszych potrzeb.

Nowy oddech w turystyce

Ludzkość właśnie opanowuje życie na innych planetach, komu są potrzebne te egzotyczne wyspy, południa, północy, morza i oceany, kiedy można pojechać na wakacje na Marsa. W związku z tym będą potrzebni piloci do turystycznych i pasażerskich rakiet, przewodnicy, pracownicy zakresu obsługi w hotelach i restauracjach, a także architekci, którzy stworzą infrastrukturę.

Zniszczenie twojej "brudnej bielizny"

Wszyscy tak czy inaczej jesteśmy załączoni do wirtualnej sieci i niektóry ślad w nim zostawiamy. Może być, że informacja o nas jest nie najbardziej pociągająca, a może być, że należy zawody w przyszłości oczyścić swoją reputację. Lecz jak znaleźć i pozbyć się od wszystkich wspomnień o sobie w sieci? Dla tych potrzeb przyda ci się utylizator informacji. Ci fachowcy będą najbardziej wiarygodnym sposobem usuwać całą niepożądaną informację z sieciowego obszaru. Co najmniej pozbędziesz się atutów w rękach swoich konkurentów i potrafisz spać spokojnie.

Cóż, fajnie pofantazjowaliśmy. Czy jest sens niepokoić się o swojej przyszłości już teraz? Wyprowadzenie niech każdy zrobi dla siebie sam. Jednak opanowywać nowe przyzwyczajenia nigdy nie zaszkodzi, a jeśli świat i przewróci się z nóg na głowę w jednej chwili, mądre i zmyślne (jaką jesteś) osobowości obowiązkowo opanują nowe otwierające się zawody w trybie ekspresowym.

 
Powiązane artykuły:
Rady i techniki sprzedaży – jak nauczyć się sprzedawać?
Umiejętność sprzedawać towary, usługi, czy wiedze, dziś ceni się jak nigdy przedtem. W tym artykule opowiemy o tym, jak nauczyć się efektywnie sprzedawać, bez względu na teren działania.
Motywacja, jako funkcja zarządzania – efektywne motywowanie pracowników
Wśród funkcji współczesnego managementu jednej z najważniejszych można liczyć motywację. W tym artykule opowiemy dokładniej o motywacji i odmianach motywacyjnego działania.
8 kroków do fotela szefa, czyli jak zostać kierownikiem?
Kobieta-kierownik to zjawisko nie zbyt rozpowszechnione, toż jeśli rozstrzygnęliście objąć kierowniczą posadę, to przedtem należy przekonać się w tym, czy macie wszystkie konieczne przyzwyczajenia.
Porady dla ludzi w każdym wieku na rozpoczęcie kariery
Początek kariery - niełatwa droga, co prowadzi do osiągnięcia fachowych wysokości, pod warunkiem należnego poziomu wiedzy w obwodzie elitarnego fachu i zazwyczaj dostatecznej motywacji i pragnienia, żeby to nie było osiągnąć pożądanego celu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty