Zazdrość kobiety – uczucie miłości czy brak pewności siebie?

zazdrość kobiety

Zazdrość kobiety, jak nie jest to dziwne, swoimi korzeniami odchodzi do dalekiej przedhistorycznej przeszłości, kiedy każdy przeżyty dzień był w prostym rozumieniu słowa zwycięstwem w walce o przetrwanie.

Komu dostanie się mamut?

Oprócz tego, że przyroda nieustannie przypomina ci o tym, że należy jakoś przedłużyć rodzinę, tak tu jeszcze i brak pokarmu i biegnące obok w poszukiwaniu zdobyczy tygrysy szablastozębne, które tak i chcą zjeść ciebie na obiad i klimat, który stale gorączkuje i rzuca to do ciepła, to do zimna. Spróbuj w takich warunkach normalnie wynosić i wyhodować potomność.

Naturalnie o wiele prościej sprawiać się ze wszystkimi tymi nieszczęściami, kiedy obok znajduje się silny i śmiały samiec alfa, co wykonuje rolę myśliwego, zdobywcy i obrońcy. Ale jest tylko jeden mały problem: co będzie jeśli ten "jaskiniowy machisto" raptem pokładzie oko na jakąkolwiek drugą atrakcyjną osobę? Jasna rzecz, że on zacznie wszystkich zabitych mamutów oddawać jej i jej dzieciom, a ty z twoimi maluchami okażecie się bez pokarmu i ochrony, lub w lepszym wypadku trzeba będzie dzielić swój chleb z tą babą.

A przedstaw, że u twojego ukochanego samca alfa apetyty w tym planie są niepohamowane i on spróbuje uszczęśliwić swoim rozkładem od razu kilku przedhistorycznych kokietek? Wtedy sprawy są całkiem złe, zwłaszcza jeśli czas wydał się głodny. Co rozkażecie wtedy odczuwać? Radość i dumę za swojego super popularnego kochanka? Raczej nie. I tu oczywiście powstaje istotne pytanie: a co robić? Wyjścia tu może być tylko dwa: albo stale udowadniać, że ty jesteś lepszą od tych wszystkich "drapieżnic" co cię otaczają, żeby u twojego mężczyzny nawet wątpliwości żadnych nie powstawało z powodu tego, czyją pule genową wybierać dla przedłużenia rodziny, albo wykorzystać wszystkie możliwe i niemożliwe sposoby pozbawienia się od przeciwniczek. Więc można śmiało twierdzić, że zazdrość u kobiet to stymulator, darowany im naturą po to, żeby rodzić, hodować i chronić swoją potomność na korzyść ewolucji.

Wszystkie do konkursu!

Jak już wspominało się powyżej psychologia zazdrości kobiet jest oparta na genetycznej pamięci, a ona jak wiadomo jest rzeczą upartą. I twierdzi ona wszystkim pięknym paniom jedną nieugiętą prawdę: jeśli mężczyzna twojego marzenia na ciebie nie patrzy (albo patrzy nie tylko na ciebie) to więc twój zestaw genów, wyrażony w twoich zewnętrznych i intelektualnych danych jego niezbyt urządzają, to znaczy i szans przedłużyć swoją rodzinę i zabezpieczyć całym potrzebnym twoją przyszłość (czy obecną już potomność) u ciebie mało. A więc i dla matki natury ty też, w takim wypadku, szczególnego interesu nie przedstawiasz, raz już twoja pula genowa nie przerzedła "konkursowy dobór". Stąd wyciekają i wszystkie przynęty kompleksu niepełnowartościowości i zaniżona samoocena, które w psychologii są uważane za główne przyczyny zazdrości u kobiet.

Kontrola? Będzie kontrola!

Domyślić się o tym, do czego doprowadza zazdrość kobiety nie ciężko. W najlepszym wypadku do depresji różnego stopnia ważkości, skrytości i pełnego odejścia do siebie. W gorszym – do przejawów agresji, histerii, prób samobójstwa, albo nawet morderstwa przeciwniczki.

Oznaki zazdrości u kobiet w istocie są zawsze jednakowe i sprowadzają się nie tylko do złego humoru pryczyny zazdrości kobietyzobaczywszy swojego ukochanego, który flirtuje z inną osobą, ale i do zwiększenia kontroli tego gdzie idzie, okresowo zaglądać do jego komórki w celu znaleźć tam dowody jego "przestępstwa", a także okresowo zaprowadzać rozmowę o przeciwniczkę, starając się wyznaczyć miarę zamiłowania nią swojego rycerza i co nazywa się ocenić "obszary katastrofy".

W każdym razie zazdrość w związku to zawsze wskaźnik tego, że coś w nim poszło nie tak i żeby nie zniszczyła ona go do podstawy należy przede wszystkim zorientować się w przyczynach wymyślonego ochłodzenia uczuć partnera, a już potem wyciągnąć wnioski i starać się coś z tym zrobić.

 
Powiązane artykuły:
Jak żyć po zdradzie męża?
Zdrada męża dla zdecydowanej większości kobiet jest silnym stresem, który sprawia negatywne skutki dla fizycznego i psychicznego zdrowia. W tym artykule opowiemy o tym jak żyć po zdradzie, wychodząc z różnych faz reakcji w odpowiedzi.
Jak zrozumieć, że facet jest zazdrosny?
Zazdrość jak wiadomo rujnuje uczucia w zdecydowanej większości wypadków. Ten artykuł pomoże rozpoznać oznaki niezdrowej zazdrości u mężczyzny i opowie, na co należy baczyć w pierwszej kolejności.
Zazdrość – oznaka miłości?
Nierzadko można usłyszeć, że zazdrość jest nieodłączną oznaką miłości. W tym artykule zorientujemy się, czy tak jest naprawdę, czy taka myśl istnieje dla uniewinnienia tej destruktywnej emocji.
Choroba zazdrości – objawy zagrożenia
W artykule mowa pójdzie o zazdrościach, bardziej prawidłowo o najbardziej niebezpiecznym jej przejawie, nierzadko wezwany przez patologiczne przemiany w psychice, czy w skutek kompleksów. Opowiemy o chorobie zazdrości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty