Zazielenienie podwórka domu prywatnego

zazielenienie podwórka domu prywatnego

Designe podwórka przede wszystkim powinno uwzględniać wygląd zewnętrzny domu. Jeśli chcesz otrzymać harmoniczny obrazek wybieraj ten czy inny wystrój podwórka, uwzględniając styl głównych budowli.

Jeśli twój dom jest zbudowany w tradycyjnym stylu słowiańskim to zazielenienie podwórka wymaga posadzenia kilku krzewów wieloletnich,kilku roślin zawsze zielonych i kilku kwietników. Należy je połączyć ze zjeżdżalnią alpejską, miksborderami i pnącymi się różami. Do podwórka w stylu europejskim country obowiązkowe są zjeżdżalnie alpejskie, jodły, żywopłoty, jałowce. Klasyczny styl angielski powinny zdobyć pnące się róże na arkach, żywopłoty, ładne kwiaty, kwietniki.

Zazielenienie terytorium dookoła działki, uwzględniając szczególności powierzchni

Dosyć często są spotykane działki, które mają nierówną powierzchnię. Są specjaliści, którzy mogą usunąć ową wadę za dosyć duże pieniądze. Jednak czy tego potrzebujesz?

Spojrzyj na swoją działkę pod innym kątem. Wyobraź sobie, że w miejscu pagórka znajduje się współczesna zjeżdżalnia alpejska, a w wąwozie – wspaniały zbiornik wodny. Pionowe planowanie – cudowny sposób na to, aby stworzyć potrzebny obrazek i realizować go na twojej działce.

Podział działki na strefy

Realizując zazielenienie podwórka musisz pamiętać o niezbędności wyodrębnienia oddzielnych stref funkcjonalnych takich jak gościnna, gospodarcza, strefa odpoczynku, strefa sportowa i dziecięca. Uwzględniając owe strefy podziel swoją działkę, nie zapominając o ścieżkach. Następnie przystępuj do sadzenia roślin i kwiatów.

Rośliny iglaste na podwórku

Zazielenienie działki oślinami iglastymi – dosyć popularny trend. Zawsze zielone rośliny wspaniale zachowują styl architektoniczny i wizerunek sadu niezależnie od pory roku. Doświadczeni designerzy i floryści obowiązkowo wykorzystają owe rośliny w swoich projektach. Tym więcej, asortyment gatunków roślin iglastych jest bardzo duży i przez cały czas jest uzupełniany nowymi gatunkami. Więc będziesz mogła odnaleźć coś specjalnie dla siebie.

Przykłady zazielenienia podwórka można obejrzeć w galerii nieco niżej. Nie obowiązkowo dokładnie odtwarzać designe, być może ci się spodobają części składowe różnych designe, które można połączyć i otrzymać oryginalny wystrój podwórka.

zazielenienie podwórka domu 1 zazielenienie podwórka domu 2 zazielenienie podwórka domu 3
zazielenienie podwórka domu 4 zazielenienie podwórka domu 5 zazielenienie podwórka domu 6
zazielenienie podwórka domu 7 zazielenienie podwórka domu 8 zazielenienie podwórka domu 9
 
Powiązane artykuły:
Zazielenienie terytorium – rośliny do design krajobrazu
Na działce obowiązkowo powinien być obszar dla odpoczynku. Najczęściej takie miejsce zagospodarowują wśród roślin. Poprawnie dobrane rośliny dla landszaftowego designe pomogą stworzyć przytulny zakątek nawet na niewielkim placu.
Główne aspekty design krajobrazu domu prywatnego
Właściciele prywatnych domów maja oszałamiającą możliwość stworzyć dzieło sztuki na swojej działce, rzetelnie zorganizowawszy jego szafowy design. Jak to zrobić i czemu trzeba okazać uprzejmość?Opowiemy w artykule.
Niewybredne rośliny wieloletnie, które kwitną przez całe lato
Wiele z nas marzą o klombie nieprzerwanego kwitnięcia. Lecz często jej stworzenie zdaje się nowicjuszom bardzo skomplikowanym zajmowaniem. A tymczasem to jest dosyć proste – trzeba tylko posadzić rośliny, o których mówi się w artykule.
Ogrodowa hortensja – przygotowania do zimy
Należna obrona od chłodu – obowiązkowy warunek dla regularnego i sumiastego kwitnięcia ogrodowej hortensji. Jeśli w waszej miejscowości zimowe mrozy - nie rzadkość, a zwyczajne zjawisko, lepiej nie lekceważyć przygotowania hortensji przed zimą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty