Zazielenienie terytorium – rośliny do design krajobrazu

rośliny do design krajobrazu

Dla niektórych działka jest synonimem ogrodu, który trzeba ciągle uprawiać ,aby otrzymać plony. Jednak odpoczywać również trzeba.Właśnie z tego powodu chociażby jedna część ogrodu powinna być przeznaczona do odpoczynku, gdzie można zrelaksować się w samotności albo z przyjaciółmi. A odpowiednio dobrane rośliny do design krajobrazu pomogą ci stworzyć naprawdę przytulny i ładny kącik. Rozpatrzymy kilka popularnych wariantów zdobienia działki.

Kwiaty w landszaftowym designe

Najlepszy sposób na zdobienie ogrodu – kwietnik. Kwiaty w design krajobrazu to zawsze trafny wariant. Można wykorzystać tradycyjny kwietnik jakim jest skalniak alpejski ,albo nieco pofantazjować i stworzyć oryginalny kwietnik o niezwykłym kształcie, zdobiony ulubionymi kwiatami. Kwietniki mogą być regularne, czyli kwiaty można dobrać w taki sposób ,aby kwitły jednocześnie o tej samej porze roku albo nieregularne, czyli kwiaty będą kwitnąć po kolei.

Kwietniki iglaste

Jeszcze jeden sposób na zdobienie ogrodu – to zaprojektować design z użyciem roślin iglastych . Taki wariant bardzo się spodoba mieszkańcom regionów północnych, ponieważ zawsze zielony kwietnik będzie cieszyć cię i w zimną porę roku. Oprócz tego rośliny iglaste nie są wybredne i nie potrzebują specjalnej pielęgnacji.

Zazielenienie terytorium

Ładny i zadbany kwietnik z jaskrawą, zieloną trawą w design krajobrazu jest ważnym elementem łączącym różne części ogrodu. Jeśli nie masz wystarczająco czasu i sił ,aby strzyc trawę, to być może odpowiednim wariantem będzie kupienie już gotowego kwietnika.

Przedstawiamy ci kilka wariantów design krajobrazu, które pomogą ci zaprojektować własną działkę.

idee landszaftowego design 1 idee landszaftowego design 2 idee landszaftowego design 3
idee landszaftowego design 4 idee landszaftowego design 5 idee landszaftowego design 6
idee landszaftowego design 7 idee landszaftowego design 8 idee landszaftowego design 9
 
Powiązane artykuły:
Główne aspekty design krajobrazu domu prywatnego
Właściciele prywatnych domów maja oszałamiającą możliwość stworzyć dzieło sztuki na swojej działce, rzetelnie zorganizowawszy jego szafowy design. Jak to zrobić i czemu trzeba okazać uprzejmość?Opowiemy w artykule.
Zazielenienie  podwórka domu prywatnego
Dla piękności podwórka domu ważne jest nie tylko poprawnie wybrać styl i decorum budowy, ale i przemyśleć wygląd zewnętrzny działki. Ważną rolę tu grają drzewa i krzaki, a także różne kwiaty. Dokładniej o zazielenieniu podwórka domu – w artykule.
Niewybredne rośliny wieloletnie, które kwitną  przez całe lato
Wiele z nas marzą o klombie nieprzerwanego kwitnięcia. Lecz często jej stworzenie zdaje się nowicjuszom bardzo skomplikowanym zajmowaniem. A tymczasem to jest dosyć proste – trzeba tylko posadzić rośliny, o których mówi się w artykule.
Ogrodowa hortensja – przygotowania do zimy
Należna obrona od chłodu – obowiązkowy warunek dla regularnego i sumiastego kwitnięcia ogrodowej hortensji. Jeśli w waszej miejscowości zimowe mrozy - nie rzadkość, a zwyczajne zjawisko, lepiej nie lekceważyć przygotowania hortensji przed zimą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty