Zdobimy okna z okazji Sylwestra

zdobimy okna z okazji Sylwestra

Bardzo szybko nastąpi jedno z ulubionych świąt na całym świecie – Nowy Rok.

Do świąt kupujemy zabawki, upiększamy choinki, drzwi, ściany pomieszczeń i jasna rzecz okna.

Standardowa ozdoba każdego okna – tematyczne wzory i obrazki z papieru. Na święta noworoczne to śnieżynki, choinki, ozdoby.

W jaki sposób ozdobić okna śnieżynkami?

Najbardziej standardowa fabuła ozdobienia okna na Nowy Rok – śnieżynka, ale i ten tradycyjny wariant okazuje się ukrywa w sobie dużo możliwości.

Istnieje kilka sposobów tego ozdobienia:

1. Zdobienie okien naklejonymi śnieżynkami. Owy sposób jest wiadomy z dzieciństwa, wycinamy śnieżynki o różnych kształtach i rozmiarze, rozrysowujemy i mocujemy do szkła za pomocą kleju.

Zalety: ozdobę widać z ulicy, w procesie przyjmują udział najmniejsi członkowi rodziny.

Wady: po świętach trzeba będzie odklejać śnieżynki i czyścić szkło po resztkach taśmy klejącej.

2. Zdobienie okien śnieżynkami, mocowanymi do karniszu. Śnieżynki w tym wypadku mogą być szklanymi (ozdoby), drewnianymi lub objętościowo papierowymi –najgłówniejsze, aby trzymały kształt. Każda śnieżynka mocuje się na drut i rozmieszcza się na potrzebnym poziomie pod parapetem.

Zalety: ozdoba nie pozostawia śladów na oknach, przy dostatecznych rozmiarach śnieżynek jej nie będzie widać z ulicy.

Wady: potrzebny wysiłek, aby wyciąć śnieżynki z kartonu, materialne wydatki na kupienie drogich szklanych śnieżynek. Jeśli karnisz wychodzi za wymiary okiennego przejścia, śnieżynki mogą zaczepiać ludzi.

3. Ozdoba okna tymczasową firanką ze śnieżynkami. Do takiej ozdoby będzie potrzebne przeźroczyste płótno z tkaniny i farby lub specjalne flamastry do tkaniny. Na tkaninie malujemy śnieżynki, płótno mocujemy do karniszu, jak zwykłą firankę.

Zalety: ponieważ śnieżynki nie trzeba wycinać, rysunek może być bardzo ładnym i wymyślnym.

Wady: wydatki na kupienie mazaków do tkaniny.

Jak ozdobić okna łańcuchem?

Łańcuch można zawiesić jednym pasmem, a można urządzić prawdziwy teatr cieni, ogrodziwszy za pomocą łańcucha terytorium okna, jako terytorium do przedstawienia. Łańcuch można zebrać w swoiste pędzle, jak na firankach i zawiesić go po bokach okna. W centrum za pomocą taśmy klejącej lub drutu umieścić kartonowe figurki uczestników przedstawienia teatralnego, na przykład choinkę, zajączka, Świętego Mikołaja i jasna rzecz duży worek z prezentami. Pod figurkami łańcuch mocuje się równą linią w taki sposób, aby utworzyć linię, na której znajdują się figurki.

Ozdoba okna girlandami

To najładniejszy wariant ozdoby okna. Girlandy mogą być płaskimi lub objętościowymi, składać się z różnych figurek lub powtarzających się elementów.

Girlandy z diodowymi elementami można umieścić zgodnie z parametrem okna w taki sposób, aby się wydawało, że okna świecą się maleńkimi kolorowymi światełkami.

Istnieje duża ilość wariantów, w jaki sposób ozdobić okno z okazji Nowego Roku. Można wykorzystać ozdoby choinkowe, świecidełka, choiny. Szczególnym ładnym i naprawdę sylwestrowym wygląda ozdoba okien z choiny.

W jaki sposób ozdobić choiną okna z okazji Sylwestra?

Choina kontrastuje z białym parapetem i białym pejzażem za oknem, dlatego jej pojawienie się na oknie już wygląda bardzo świątecznie. Można ułożyć choinę na oknie w jednej linii, w taki sposób jak girlandy. Między gałązkami można ułożyć duże świecie o jednakowych kształtach, szyszki lub kwiaty.

Popularny w USA i Europie wianek jodły będzie wspaniałą ozdobą, jeśli go zawiesić bezpośrednio na oknie. Można uzupełnić gałązki jodły dużymi liśćmi innych roślin, żywymi lub sztucznymi kwiatami, szyszkami, ozdobami.

 
Powiązane artykuły:
Gdzie mieszka Święty Mikołaj?
Czy wiesz gdzie mieszka Święty Mikołaj? Jasna rzecz dużo z nas słyszało o tym, że wioska Świętego Mikołaja znajduje się w Laponii. Jednak gdzie znajduje się owa Laponia?
Prezenty na Sylwestra
Sylwester – najgłówniejsze święto w roku, na które czeka każde dziecko. Każde dziecko czeka prezentu od ulubionego Mikołaja. Czym ucieszyć dziecka, żeby noworoczny prezent nie rozczarował bobasa?
Nowy Rok w Rosji – tradycje
To jedno z najbardziej światłych i radosnych świąt, które wesoło obchodzą we wszystkich państwach świata. W artykule opowiemy o tradycjach festynu Nowego Roku w Rosji.
Sylwester w Indiach – tradycje
Tradycje Nowego Roku w Indiach w korzeniu różnią się od zwykłych nam, i one są przepiękne. Jak obchodzą Nowy Rok mieszkańcy w Indiach? O tym czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty