Zdrowie kobiety
10 faktów o antybiotykach, które warto znać
10 faktów o antybiotykach, które warto znaćAntybiotyki to leki, które codziennie ratują tysięcy żyć ludzkich. Jednak są fakty i ciekawostki o antybiotykach, które znają tylko nieliczni.
7 roślin, które pomagają w walce ze stresem
7 roślin, które pomagają w walce ze stresemKażdy z nas doskonale wie, że praktycznie każda roślina ma działanie uspokajające i efektywnie redukuje stres. Właśnie dlatego często są stosowane jako naturalny antydepresant.
Tętno 100 uderzeń na minutę – przyczyny
Najczęściej tętno 100 uderzeń na minutę powstaje wskutek stresu, czy zza nadmiernych wysiłków fizycznych. Lecz w pewnych wypadkach on może wskazywać na poważne choroby organizmu.
Nadmierne pocenie się u kobiet – przyczyny i jak się tego pozbyć?
Należy nosić ze sobą odzież na zmianę przez nadmierne pocenie? Chcecie wyjaśnić, z których przyczyn cierpicie na ten delikatny problem, jak go rozstrzygnąć? Odpowiedzi na pytania mieszczą się w naszym dzisiejszym artykule.
Normalne tętno człowieka w wieku 30 lat
Częstotliwość tętna jest uważana za jeden z głównych wskaźników samopoczucia człowieka. Tym, kto chce żyć długo i nie boleć, należy okresowo kontrolować częstotliwość i rytmiczność tętna, zaczynając od młodych lat.
Objawy alergii - sprawdź czy masz alergie
Objawy alergii - sprawdź czy masz alergie

Alergia - ostra reakcja układu odpornościowego organizmu na zazwyczaj nieszkodliwe substancje. Symptomy alergii są bardzo rozmaite i zależą od tego, które systemy i organy organizmu człowieka poddają się działaniu alergenu. W tym artykule rozpatrzymy symptomy najrozpowszechnionych alergicznych reakcji.

W jaki sposób pozbyć się plam pigmentowych?
W jaki sposób pozbyć się plam pigmentowych?

Plamy pigmentowe bardzo często rozmieszczają się na najwidoczniejszych miejscach i rodzą kompleksy u swojej posiadaczki. Jednak to nie jest straszny problem. Istnieje dosyć dużo sposobów pozbycia się takich defektów.

Nie mija kaszel po przeziębieniu – czy to świadczy o poważnym problemie?
Nie mija kaszel po przeziębieniu – czy to świadczy o poważnym problemie?

Wiele osób spotykają się z problemem, kiedy po zaziębieniu wszystkie symptomy odchodzą, a kaszel zostaje. Lecz w niektórych sytuacjach taki kaszel może mówić o komplikacjach.

Krioterapia ciekłym azotem – miejscowa i ogólna
Krioterapia ciekłym azotem – miejscowa i ogólna

Dziś opowiemy wam o krioterapii płynnym azotem. O stosowaniu jej w kosmetologii, ginekologii, dermatologii, przy odchudzaniu, o wskazaniach, przeciwwskazaniach, skutkach i możliwych komplikacjach po tej procedurze, dowiadujecie się z naszego materiału.

Syndrom widzenia komputerowego – zdrowotna plaga współczesnej ludzkości
Syndrom widzenia komputerowego –  zdrowotna plaga współczesnej ludzkości

O syndromie widzenia komputerowego jeszcze nie tak dawno nikt nie słyszał, lecz dziś to całkiem rozpowszechniony stan oczu, co powstaje zza trwałego znajdowania przed ekranem TV, czy monitorem.

Operacja plastyczna na nos – rhinoplastyka
Operacja plastyczna na nos – rhinoplastyka

Rhinoplastyka i konturowa plastyka nosa stosuje się do tych estetycznych procedur. Jak idzie chirurgiczna ingerencja, co należy wiedzieć o plastyce nosa i jak opiekować się nim po operacji? O tym opowiemy w naszym artykule.

Użądlenie przez osę – pierwsza pomoc
Użądlenie przez osę – pierwsza pomoc

Użądlenie osy może być nie tylko chorobliwe, ale i niebezpieczne.Toteż bardzo ważnie wiedzieć jak szybko pomóc w takich wypadkach. Jeśli zrobicie to poprawnie, ukąszenie przejdzie bardzo szybko i bez skutków.

Noga w gipsie – opis doświadczeń
Noga w gipsie – opis doświadczeń

Upadłszy można połamać kości dolnych kończyn. To skomplikowane naruszenie, które można wyleczyć tylko jeden metodą - nałożyć gips. Ile należy nosić gips na nodze i co robić, jeśli powstaje nabrzmiałość? O tym czytajcie w naszym artykule.

Normalne tętno człowieka w wieku 40 lat
Normalne tętno człowieka w wieku 40 lat

Tętno zdrowego człowieka powinno być rytmiczne i charakteryzować się pewną częstotliwością. Zależnie od wieku wskaźniki serdecznych skróceń różnią się. O normach częstotliwości tętna dla kobiet i mężczyzn potraficie poznać z artykułu.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty