Zdrowie kobiety
Antybiotyki to leki, które codziennie ratują tysięcy żyć ludzkich. Jednak są fakty i ciekawostki o antybiotykach, które znają tylko nieliczni.
Każdy z nas doskonale wie, że praktycznie każda roślina ma działanie uspokajające i efektywnie redukuje stres. Właśnie dlatego często są stosowane jako naturalny antydepresant.
Z powodu udaru każdego roku umiera miliony osób na całym świecie. Ostrzeżony – uzbrojony, dlatego mamy dla Naszych Czytelników kilka ważnych faktów na temat udaru, które warto znać.
Powszechnie wiadomo, że lekarze często bagatelizują problemy, z którymi przychodzą do nich kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn pacjentów. Uważają, że kobiety to w większości przypadków hipochondryczki, które zawracają im głowę z byle drobiazgu. W taki sam sposób traktują pacjentów w wieku sędziwym.
Medycyna Wschodu sięga korzeniami w daleką przeszłość. Jednak wiele rad od mędrców wschodnich nadal są aktualne. Okazuje się, że w różnych porach roku trzeba spać tak, aby głowa była skierowana na różne strony świata i zawsze dbać o ochronę szyi przed utratą ciepła.
Jedno można powiedzieć z pewnością – nasz organizm potrzebuje soli do normalnego funkcjonowania, ale nadmierna ochota na coś słonego może być objawem niektórych zaburzeń w organizmie.
Zmęczenie, zły humor, brak chęci do pracy – są to objawy, które można leczyć za pomocą leków antydepresyjnych. Warto pamiętać jednak o tym, że oprócz dobroczynnego wpływu na nasz stan psychiczny, wywołują szereg skutków ubocznych.
Większość z nas czeka na lato i sezon plażowy, spodziewając się, że przeziębienia i choroby mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego! Są choroby, które szczególnie "lubią" lato.
"Dlaczego nie mam ochoty na seks? " – pytanie, które coraz częściej kobiety zadają seksuologom. Kobiece libido, czyli siła napędowa życia seksualnego jest połączeniem różnych czynników, które mają na niego wpływ.
Wygląda na to, że zaspokojenie pragnienia to nie lada zadanie. Dietetycy przekonują, że o różnej porze dnia należy pić określony napój. Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu, aby wiedzieć, co i kiedy pić.
Przedawkowanie najczęściej kojarzy nam się z narkotykami czy substancjami odurzającymi. Czasami jednak produkty, które spożywamy na co dzień, mogą być tak samo szkodliwe, jak narkotyki. W niniejszym zestawieniu osiem produktów i substancji, których nie warto jeść i używać w nadmiarze.
Każda kobieta ma własny przepis na urodę i zdrowie: ktoś poddaje się operacjom plastycznym i różnym zabiegom urodowym, ktoś stawia na medycynę ludową. Uroda zależy jednak nie tylko od pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, lecz także od naszego zdrowia.
Zapalenie jest mechanizmem samoobrony, odpowiedzią immunologiczną organizmu w celu złagodzenia szkodliwych bodźców (wirusy, bakterie). Sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu.
Pietruszka ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Posiada nie tylko wyśmienity smak, ale wiele różnych właściwości prozdrowotnych, o których mowa w niniejszym artykule.
Próchnica jest chorobą, która dotyka ludzi w różnym wieku, w tym też dzieci, niezależnie od płci i kraju zamieszkania. Istnieje wiele różnych przyczyn rozwoju próchnicy zębów, ale wystarczy przestrzegać kilku prostych rad, aby ograniczyć ryzyko jej wystąpienia.
Kminek znany jest od bardzo dawna, nasiona kminku znaleziono w egipskich piramidach. Jednak dotychczas nie wiadomo, skąd dokładnie pochodzi. Kminek jest znany, jako przyprawa w kuchni już od bardzo dawna. Posiada korzenny, nieco gorzkawy smak i niesamowity zapach.
Witamina D, o której właściwościach prozdrowotnych każdy z nas doskonale wie, tak naprawdę nie jest witaminą. Swoim działaniem przypomina ona hormon dokrewny, który jest produkowany w skórze pod wpływem promieni słonecznych.
Kiedy dopada nas zmęczenie, to najczęściej sięgamy po kawę, bo mało kto z nas wie, że istnieją skuteczniejsze i zdrowsze zamienniki tego energetycznego napoju.
Nie wystarczy samo mycie zębów i regularne wizyty u stomatologa. Należy włączyć do swojej diety produkty, które naturalnie wybielają zęby i pozytywnie wpływają na zdrowie jamy ustnej.
Jeśli boli cię ząb, musisz natychmiast udać się do stomatologa. Czasami jednak nie mamy takiej możliwości, więc warto znać sposoby, które pomogą pozbyć się uporczywego bólu zęba.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty