Zefir w czasie karmienia piersią

zefir w czasie karmienia piersią

Wiadomo, że do ułożenia racji karmiącej mamusi należy podchodzić odpowiedzialnie, ponieważ wszystko co ona je, wpływa na zdrowie dziecka. Toż tak ważne wyłączyć z jadłospisu produkty, które mogą zaszkodzić zdrowiu kobiety i niemowlęcia. Lecz młode mamy znają, że one niezobowiązane trzymać się srogiej diety i im można jeść nawet niektóre desery. Dla wielu z nich jeden z ulubionych smakołyków to zefir, toż pożytecznie wyjaśnić, czy można w czasie karmienia piersią używać go. Ważne znać, które właściwości ma ten produkt, czy nie zaszkodzi on dziecku.

Skład zefiru

Głównymi składnikami smakołyków są cukier, białko, żelatyna i owocowe piure. Wszystkie te ingredienty są nieszkodliwe i ich można używać karmiącym kobietom.

Lecz ważne pamiętać, że współcześni producenci pragnąc polepszyć smak produktu, dodają do składu dodatkowe ingredienty. Tak na półkach sklepów łatwo znaleźć różnobarwny zefir, odcienie którego są otrzymane za pomocą barwników.

Również dodają czekoladę, orzechy. Wszystkie te dokładki nie wolno używać w czasie karmienia piersią.

Korzyść i szkoda zefiru w czasie laktacji

Fachowcy uważają, że ten deser można włączyć do jadłospisu młodej mamy. Lecz przy tym należy wiedzieć o produkcie pewne niuanse. Problem zbędnej wagi w poporodowym okresie trwoży wiele kobiet, toż młode mamy podczas piersiowego wykarmiania cenią zefir za niskokaloryczność. Kobieta ma możliwość rozkoszować się deserem i przy tym nie burzyć się za figurę.

Lecz ważne pamiętać, że w smakołykach jest białko, które jest alergenem i może wywołać negatywną reakcję u dziecka. Oprócz tego przy karmieniu piersiami zefir, jak i inne słodkie produkty, zdolny sprowokować pleśniawkę u kobiet, które narodziły dziecka. Toż młodym mamusiom rekomenduje się dosłuchiwać się do takich porad:

  1. Zrezygnować z użytku zefiru w czasie karmienia piersią w pierwsze 3 miesiące.
  2. Lepiej nie łakomić się deserem dziennie i nie używać za raz więcej 3 sztuk.
  3. Po wprowadzeniu produktu należy obowiązkowo śledzić za reakcją dziecka, przekonać się, że on nie szkodzi niemowlęciu.
  4. Przy kupnie trzeba oddawać przewagę zefirowi bez dokładek, koniecznie od producenta z dostojną reputacją, obowiązkowo baczyć w terminie przydatności.

Wszystkie te rekomendacje pomogą młodej mamie złożyć dla siebie rację, co włącza tylko smaczne i pożyteczne potrawy.

Jeśli sklepowy wariant nie podoba się, możecie zakosztować swoje kulinarne zdolności i przygotować smakołyki w domu – taki wariant byłby najlepszy dla młodej mamy i jej dziecka.

 
Powiązane artykuły:
Czy można buraki w czasie karmienia piersią?
Burak jest znany swoim cennym chemicznym składem, krwiotwórczymi i oczyszczającymi jakościami. Toż młode mamusie życzą sobie wprowadzić go do racji. Jednak najpierw warto zorientować się, czy można używać go w czasie laktacji.
Herbata z mlekiem w czasie karmienia piersią
Nasze babcie i mamy z rezonem powiedzą, że ciepła herbata z mlekiem, zwłaszcza zielona – lepsza decyzja na laktację, tak efektywnie ona działa. Lecz czy rzeczywiście to jest tak? Zorientujemy się.
Czy można grzyby w czasie laktacji?
Grzyby, zwłaszcza leśne – bardzo niebezpieczny i ciężki dla procesów trawienia produkt, toż w okresie laktacji kobiety przeżywają, czy można im je próbować, i jeśli tak, to od jakiego wieku one są bezpieczne dla dziecka.
Czy można orzechy przy karmieniu piersią?
Orzechy – niezwykle odżywczy i pożyteczny produkt na zdrowie człowieka, aczkolwiek dosyć ciężki dla przetrawiania. Również te smakołyki nierzadko wywołują alergię, młode mamy obawiają się. Więc, czy można jeść orzeszki w czasie karmienia piersią?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty