Żel smarujący – rodzaje żelów intymnych

żel smarujący

Dużo słyszałaś o istnieniu intymnego żelu smarującego, jednak posiadasz mało informacji na ten temat? Wstydzisz się zapytać lekarza czy przyjaciół? W takim wypadku proponujemy razem odpowiedzieć na często zadawane pytania i obalimy istniejące mity, które dotyczą intymnych żelów smarujących.

Po co potrzebny jest intymny żel smarujący?

Podczas seksu dosyć często powstaje odczucie suchości. To odbywa się w wyniku fizjologicznych szczególności partnerów, wykorzystania seks-zabawek albo w wyniku zbyt długiego stosunku płciowego. W takim wypadku, gdy brakuje naturalnej wydzieliny, pojawia się dyskomfortowe odczucie, a czasami nawet pęknięcia i pieczenie. Dosyć nieprzyjemna sytuacja. Jednak istnieje dosyć proste wyjście z niej – zastosowanie nawilżającego żelu smarującego.

Oprócz tego, wykorzystanie intymnego żelu smarującego urozmaici twoje życie seksualne. Dosyć często wykorzystanie jakiegoś obcego przedmiotu działa podniecająco na partnerów. Cóż mówić o możliwości wydłużenia czasu trwania stosunku płciowego.

Jak poprawnie używać żelu smarującego?

Żel należy nanosić przed stosunkiem płciowym lub podczas seksu na zewnętrzne narządy płciowe partnerów. Aby otrzymać efekt, wystarczy nanieść niedużą ilość żelu. Po stosunku płciowym, zaleca się usunąć żel smarujący za pomocą wody i mydła.

Jakie istnieją żele smarujące do seksu?

Dziś jest bardzo szeroki wybór.

Po pierwsze wyróżniamy żele smarujące na podstawie składników. Żel smarujący, którego głównym składnikiem jest woda łatwo się zmywa, nie pozostawia śladów na ubraniu, jest dosyć tani. Takiego typu żele smarujące używane również są do seksu analnego. Jedyna wada – wysycha podczas stosunku płciowego. Również istnieją silikonowe żele smarujące. Nie wysychają i nie tracą własnych właściwości podczas. Jednak mają również wady. Źle się zmywają z ciała, pozostawiają ślady na ubraniu, są dosyć drogie.

Po drugie żele smarujące wyróżniają się co do dodatkowych efektów.

Są żele smarujące z anestetykiem.

Przeznaczone do wydłużenia czasu trwania stosunku płciowego, które się osiąga za rachunek zmniejszenia uczulenia receptorów na penisie. Podniecające żele smarujące, w skład których wchodzi etilnikotinat, który rozszerza naczynia włosowate i zwiększa uczuciowość.

Smarujące żele plemnikobójcze

Oprócz efektu nawilżającego zabijają plemniki, co chroni przed niepożądaną ciążą. Jednak należy pamiętać, że żele plemnikobójcze nie są środkami antykoncepcyjnymi i nie gwarantują ochrony przed ciążą. Takiego typu żele smarujące – to dodatkowa bariera, w wypadku jeśli pęknie prezerwatywa na przykład. Oprócz tego produkowane są żele z różnymi smakami i kolorami.

Czy istnieją specjalne żele smarujące do seksu oralnego i analnego?

Nie, specjalnie opracowanych do tych celów żelów smarujących nie ma. Żele smarujące, których głównym składnikiem jest woda, pasują jak do uprawiania jak zwykłego seksu, tak i oralnego, i analnego.

Czy można używać żelu smarującego w czasie ciąży?

Można, jeśli lekarz ginekolog nie ma nic przeciwko. Jednak podczas ciąży nie zaleca się używania żelu smarującego z aromatyzatorami.

Czym można zastąpić żel smarujący?

Bez wątpienia żel smarujący można zastąpić śliną. Jednak ona również szybko wysycha. A takich rozpowszechnionych środków jakimi są wazelina i dziecięcy krem, lepiej nie używać. Ponieważ składają się z tłustych składników, więc jeśli źle je usunąć, mogą być sprzyjającym środowiskiem do rozmnażania bakterii.

 
Powiązane artykuły:
Striptiz w domu – pięć podstawowych zasad podniecającego tańca
Praktycznie żaden mężczyzna nie pozostanie obojętnym przed kobietą, która tańczy mu striptiz. A jeśli to ulubiona kobieta, która jeszcze tańczy nie przed publicznością, a w domu, tylko dla niego – to zachwytu nie będzie końca. Uczymy się tańczyć striptiz w domu?!
Afrodyzjaki w warunkach domowych – olejki eteryczne i produkty afrodyzjaki
Wiele osób słyszało o takich dziwnych substancjach, jak afrodyzjaki i znają, że właśnie z ich pomocą można zwiększyć seksualne pobudzenie i urozmaicać swoje seksualne życie. Czy to naprawdę tak, dowiadujecie się w tym materiale.
Co to jest frygidność, w jaki sposób leczyć owe schorzenie?
Seksualne rozbraty u kobiet nie przyjęto wynosić na otwarte omawiania. I to bardzo na próżno, ponieważ według danych statystyki, 40% kobiet cierpią seksualne rozbraty. I najbardziej częsta z nich jest żeńska frygidność.
10 sposobów, jak urozmaicić życie seksualne – korzystne porady
W poszukiwaniu świeżych seksualnych odczuć całkiem nieobowiązkowo zmieniać seksualnych partnerów jak rękawiczki. Dość często znaleźć utraconą iskrę można nawet w rodzinnym łożu – którymi właśnie sposobami można i należy urozmaicać seksualne stosunki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty