Zestaw skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni biustu

ćwiczenia na wzmocnienie mięśni biustu

Przed sezonem plażowym każda kobieta i dziewczyna pragnie mieć ładną zadbaną sylwetkę. Jednak czasami zdarzają się sytuacje, że biust wygląda maleńkim, nawet jeśli masz ładną figurę. Jednak istnieją skuteczne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni biustu.

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej

Jeśli chodzisz na siłownię lub do ośrodka fitnesowego to twój trener pomoże ci dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń do wzmocnienia mięśni klatki piersiowej. Jednak w jaki sposób można wzmocnić mięśnie biustu domowym sposobem?

Najgłówniejsze ćwiczyć codziennie, nie leniuchować i wtedy osiągniesz pożądane wyniki. Otóż ćwiczenia:

  1. Do pierwszego ćwiczenia będziesz potrzebowała jedynie ściany. Odwróć się do niej twarzą, wyprostuj plecy. Naciskaj na ścianę w taki sposób, niby chcesz ją odsunąć, uważaj, aby plecy były zawsze wyprostowane. Właśnie w tym momencie napinają się mięśnie biustu. Wykonaj trzy powtórzenia po dwie minuty, następnie opuść plecy i oprzyj się o ścianę. Zaczynaj naciskać plecami na ścianę. Zrób trzy powtórzenia po trzydzieści sekund.
  2. ćwiczenia na wzmocnienie biustu 1
  3. Drugie ćwiczenie: pompki. Musisz wykonać przynajmniej pięć pompek. Jeśli jest ci trudno – rób pompki na kolanach. Jeden z najprostszych wariantów wykonania pompek – od krzesła. Następnie rób pompki na podłodze, opierając nogami o krzesło. Gdy robisz pompki ustawiaj ręce szerzej od barków, a po wykonaniu pięciu pompek umieść ręce pod klatką piersiową.
  4. ćwiczenia na wzmocnienie biustu 2
  5. Oprzyj się plecami o ścianę. Ręce złóż do kupy, umieszczając je przed sobą. Naciskaj dłońmi jedna na drugą, licząc do 10. Odpoczywamy licząc do 4. Musisz wykonać cztery,pięć powtórzeń. Musisz napinać mięśnie biustu, a nie ręce.
ćwiczenia na wzmocnienie biustu 3

Po zakończeniu zrób stretching do rąk i mięśni klatki piersiowej. To da możliwość rozluźnić mięśnie po treningu i utrwalić wynik. Aby wzmocnić mięśnie ćwiczenia należy wykonywać regularnie. Tylko w takim wypadku będzie widoczny wynik.

 
Powiązane artykuły:
Skuteczne ćwiczenia na ujędrnienie piersi
Piękne i prężne piersi – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej. W tym artykule opowiada się o tym, czy można ujędrnić piersi, a także są zaproponowane ćwiczenia, które pozwalają załadować mięśnie piersi.
Dwa dostępne warianty trenażeru do biustu
Trudno jest spotkać kobietę, która by nie chciała mieć ładnego biustu. Ten artykuł opowie o bardzo efektywnych trenażerach dla zwiększenia i umocnienia piersi, a także o regułach ich użycia w celu poprawy wskaźników.
Ćwiczenia na belkach
Belki dla kobiet czasem zdają się niedostępnymi, jednak po kilku treningach ćwiczenia na tym pocisku przypadają do duszy większości, w pierwszej kolejności dzięki ich efektywności. O regułach wykonania ćwiczeń opowie ten artykuł.
Ćwiczenia podstawowe i siłowe na biust z hantlami
Ćwiczenia na biust z hantlami nie pomogą zwiększyć piersi, lecz w siłach poprzeć, czy podciągnąć jej formę. Wykonujcie doprowadzone w artykule ćwiczenia w ramach ogólnego jednotygodniowego kompleksu alboż oddzielnie, na przykład w domu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty