Ziemne znaki zodiaku – Byk, Panna, Koziorożec

ziemne znaki zodiaku

Przedstawicielami ziemnych znaków są Byk, Panna, Koziorożec. Główna cecha, która odróżnia ludzi tego żywiołu, od innych – ich praktyczność. Bardzo lubią słodycze, przy tym umieją kontrolować własne emocje i pragnienia, jeśli chodzi o ich cele w życiu. Oni są realistami i wierzą tylko w to, co mogą dotknąć, powąchać, zobaczyć etc.

Ludzie, którzy urodzili się pod tymi znakami zodiaku są dalecy od zwykłych ideałów. Dla nich nie są charakterystyczne jakiekolwiek plany, oni w sposób rzeczowy odbierają rzeczywistość. Tacy ludzie cenią w otaczających prawdę, oni sami przestrzegają owej zasady w życiu i oczekują takiej samej odpowiedzi.

„Ziemni” ludzie należą do tych, którzy nie mówią, a robią. Oni nie zmieniają rodzaj swojej działalności, ponieważ im trudno się przyzwyczaić do czegoś nowego.

Niektórzy mogą uważać, że dla takich ludzi nie jest charakterystyczna wrażliwość, jednak tak na prawdę jest. W głębi duszy oni są bardzo wrażliwi i bardzo boleśnie reagują na krytykę, nawet bardzo konstruktywną i towarzyską.

Ludzie ziemnego żywiołu bardzo rzadko nawiązują nowe znajomości i w większości wypadków prowadzą odizolowany tryb życia. Wynika to z tego powodu, że są niepewni siebie i nie ufają otaczającym.

Charakterystyka znaków zodiaku ziemnego żywiołu

Koziorożec – najbardziej odpowiada żywiołowi Ziemi. Jego ulubione zajęcie – niezauważalnie kierować działaniami innych ludzi.

Byk – jest podobny do wulkanu, przez długi czas znajduje się w stanie spokoju, jednak gdy wybuchnie, każdy to odczuje na swojej skórze. Różnią się odwagą i siłą. Zawsze można liczyć na nich.

Panna – owy ludzie różnią się od innych swoją roztropnością, oni są pracoholikami.

znaki zodiaku ziemnego żywiołu

Pozytywne cechy charakteru znaków zodiaku żywiołu Ziemi:

 1. Tacy ludzie bardzo dobrze zarządzają finansami i nie spodziewają się na czyjąś pomoc.
 2. W ich życiu panuje następująca zasada: w życiu można osiągnąć wszystkiego czego chcesz, jeśli się bardzo postarać.
 3. Są pracoholikami, którzy nigdy nie odmówią pomocy.
 4. Obok nich inni czują się bezpiecznie.

Plusy:

 • rzeczowość;
 • pewność;
 • natarczywość;
 • praktyczność;
 • metodyczność;
 • zawziętość.

Strony negatywne:

 1. W większości wypadków przedstawiciele ziemnych znaków są pesymistami, ponieważ spostrzegają tylko negatywne rzeczy.
 2. Mają bardzo skąpą wyobraźnię, więc nie warto od nich oczekiwać jakichś rewelacyjnych niespodzianek. Kwiaty i bombonierka – to wszystko na co ich stać.
 3. Również mogą odnosić się wymagająco i bezdusznie do otaczających i do samych siebie.

Minusy:

 • nadmierna oszczędność;
 • bezkompromisowość;
 • są nudziarzami.

Zgodność ziemnych znaków zodiaków

znaki zodiaku ziemi

Przedstawiciele owego żywiołu chcą spostrzegać w swoim partnerze stałość. Łączą z nim wszystkie zasoby, nie tylko finansowe, ale również społeczne ,aby osiągnąć cele i zdobyć świat. W stosunkach przestrzegają następującej zasady „Co otrzymam w zamian, jeśli dam ci to czego chcesz?”

Jeśli „ziemni” ludzie kochają i na prawdę cenią swego partnera to mogą wybaczyć mu wiele rzeczy, ale nie zdradę, ponieważ uważają, że nie można skleić stłoczoną szklankę.

Znaki zodiaku żywiołu Ziemi najlepiej łączą się z żywiołem Wody, ponieważ nie pozwala im „zaschnąć”. Z innymi żywiołami sojusz jest możliwy tylko w wypadku ustępliwości „ziemnych" ludzi: ogień będzie musiał wybaczać jego tymczasowe zabawy, a Powietrze silne burze.

 
Powiązane artykuły:
Znaki Powietrza - Bliźnięta, Wodnik, Waga
Jak wiadomo istnieją cztery żywioły, do których należą znaki Zodiaku. W tym artykule opowiemy o znakach, które odnoszą się do żywiołu wody i damy krótką charakterystykę.
Znaki Wody - charakterystyka znaków tego żywiołu
Znaki Zodiaku Rak, Skorpion i Ryby stosują do znaków wody. Z tego artykułu dowiadujecie się o charakterystyce tych znaków i o ich właściwościach w planie charakteru i emocjonalności.
Jak kochają znaki zodiaku?
W tym artykule opowiemy, jak zachowują się przedstawiciele każdego z dwunastu znaków zodiaku w stosunkach miłosnych i czego od nich warto oczekiwać.
Jak mszczą się znaki zodiaku?
Jeśli znać maksimum informacji o człowieku, to można spróbować przewidzieć rozwój wydarzeń i reakcję na to czy inne wydarzenie. Opowiemy o zemście i jak ją wyrażają przedstawiciele znaków zodiaku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty