Zioła aborcyjne, czyli zioła stosowane we wczesnych i późnych terminach

zioła aborcyjne

Lecznicze rośliny aborcyjne – to zioła, po zażyciu naparu których dochodzi do poronienia. Od razu warto podkreślić, że zażywać je samodzielnie nie zaleca się, ponieważ to może zagrażać życiu kobiety, która czasami po przeprowadzeniu takiej aborcji w przyszłości nie będzie mogła mieć dzieci.

Jakie zioła aborcyjne mogą być stosowane do przeprowadzenia aborcji?

Przede wszystkim należy nazwać zioła, które zawierają dużą ilość alkaloidów. Do nich należą czyściec ziemny, rdest ptasi, lobelia, szafran jesienny, mandragora. Owe zioła mogą być stosowane we wczesnych terminach ( do 16 tygodnia ciąży). One nasilają intensywność skurczy macicy, co powoduje wydalenie płodu z macicy. Warto podkreślić, że owe zioła są bardzo niebezpieczne i mogą wywołać intoksykację. Więc jeśli kobieta będzie niepoprawnie je stosować może dojść do różnych powikłań, a nawet mogą spowodować śmierć.

Do silnie oddziaływających ziół aborcyjnych należą również te zioła, które zawierają dużą ilość olejów eterycznych. Do takich należą: wrotycz, bagno, szałwia lekarska. Mechanizm ich oddziaływania polega na tym, że niszczą układ nerwowy zarodka, w wyniku czego dochodzi do poronienia. Oddzielne należy nazwać liść laurowy, który dosyć często kobiety wykorzystują, aby przerwać ciążę.

Również istnieją takie zioła, po zażyciu których zmienia się poziom estrogenów w organizmie kobiety ciężarnej. Takie właściwości posiadają następujące zioła: koniczyna łąkowa, lebiodka.

Jakie zioła aborcyjne mogą być stosowane w bardziej późnym terminie?

W takim wypadku mogą być stosowane zioła, które hamują dostarczanie krwi. Powodują zwiększenie tonusu macicy, w wyniku czego dochodzi do wydalenia płodu z macicy. Przykładem takiej rośliny może być berberys. Podczas przeprowadzenia aborcji najczęściej jest używana spirytusowa nalewka z jego korzeni.

zioła aborcyjne wczesny termin

Warto podkreślić, że owe oddziaływanie jest bardzo niebezpieczne dla organizmu kobiety. Oprócz tego przerywanie ciąży w taki sposób w późnym terminie jest mało skuteczne. Owa metoda może być stosowana do 28 tygodnia.

W czym tkwi zagrożenie przeprowadzenia aborcji w taki sposób?

W większości wypadków stosowanie takich ziół nie daje 100% gwarancji, że ciąża zostanie przerwana. Zdarza się tak, że zarodek ginie, natomiast nie jest on wydalany z macicy. W takim wypadku kobieta powinna udać się do ginekologa, który po przeprowadzeniu badań być może będzie zmuszony dokonać łyżeczkowania jamy macicy.

 
Powiązane artykuły:
Po upływie jakiego odcinku czasu można uprawiać seks po aborcji?
Intymne życie po przeniesionej aborcji musi zacząć się nie od razu – kobiecie należy wytrwać okres spokoju dla pełnego gojenia ran i wznowienia organów reprodukcji. Jak długo nie wolno zajmować się seksem? O tym czytajcie dalej.
Niechciana ciąża we wczesnym terminie – co robić?
Nie zawsze kobieta czeka nadejścia ciąży i czasami dowiedziawszy się o swoim położeniu nie wie co robić. Przecież poczęcie stało się niezaplanowanym. Na małych terminach zrobić aborcję lżej i z minimalnym ryzykiem powstania komplikacji.
Zasięgnij porady ginekologa na temat, ile nie można uprawiać seksu po aborcji?
Aborcja, jakim by ona nie była zrobiona sposobem - to brutalna ingerencja do pracy organizmu i prowadzi do urazów i naruszenia funkcjonowania organów reprodukcji. Toż kobiecie po prostu należy dotrzymywać się płciowego spokoju pewien czas.
Po upływie jakiego czasu po aborcji można zajść w ciążę?
Przeprowadzenie aborcji doprowadza do naruszenia funkcjonowania reproduktywnego systemu. Lecz nie zawsze tą procedurę przeprowadzają ciężarnej po jej pragnieniu. Toż czasami kobiety niepokoi, jak szybko ona znów może zajść w ciążę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty