Zioła w okresie menopauzy podczas uderzenia gorąca oraz sposoby jak je zwalczyć

zioła w okresie menopauzy podczas uderzenia gorąca

U większości kobiet w okresie menopauzy występują chwilowe uderzenia gorąca, które mogą dostarczyć wiele niedogodności. Ten nieprzyjemny stan charakteryzuje się nagłym pojawieniem się uczucia silnego ciepła w górnej połowie ciała, zaczerwienieniem skóry szyi i twarzy, a także poceniem się.

W niektórych przypadkach liczba uderzeń gorąca może wynosić 50 dziennie, co bardzo mocno pogarsza życie płci pięknej. Aby pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia, lub przynajmniej zmniejszyć liczbę codziennych uderzeń gorąca w okresie menopauzy, niektóre kobiety stosują leczenie ziołami, o którym powiemy dalej.

Jakie zioła pomagają podczas uderzeń gorąca w okresie menopauzy?

Zwolennicy medycyny ludowej proponują używać podczas uderzeń gorąca w czasie menopauzy następujące zioła.

Najbardziej skuteczną rośliną leczniczą na pozbycie się uderzeń gorąca jest szałwia. Jeśli masz możliwość, spróbuj wycisnąć sok ze świeżo zebranych ziół szałwii i pić po łyżeczce 2 razy dziennie. Ta metoda nie jest zbyt łatwa w wykonaniu, ale przynosi niesamowite rezultaty. Wiele kobiet podkreślało, że po tygodniu przyjmowania tego środka zupełnie zapomniały o uderzeniach gorąca i czuły się wspaniale.

Wywar z szałwii

Składniki:

  • sucha szawlia – 20 g;
  • woda – 3 szklanki.

Przygotowanie

Ponadto, można przygotować wywar z szałwii, zalawszy 20 g suchej trawy 3 szklankami wrzącej wody i gotując około 5-10 minut. Dalej otrzymany napój trzeba trochę ostudzić, dokładnie odcedzić i zażywać 3 razy dziennie po 100 ml. Również wywar z szałwii można dodać do wody podczas kąpieli.

Jeszcze bardziej skutecznym jest zestaw ziół, składający się z szałwii, skrzypu polnego i kozłka lekarskiego.

Wywar z zioł

Składniki:

  • szawlia, skrzyp polny, kozłek lekarski;
  • woda – 200 ml.

Przygotowanie

Mieszamy trawy z uwzględnieniem proporcji 3:1:1. 15 gramów tego środka należy zalać 200 ml wrzącej wody, odcedzić i zażywać po pół szklanki rano i wieczorem.

Na koniec jeszcze jeden zdrowy zestaw – mieszanka ziół przywrotnika pospolitego, owoców dzikiej róży, melisy i szyszek chmielu.

Wywar z mieszanki trawzioła w okresie menopauzy

Składniki:

  • przywrotnik pospolity, owoca dzikiej róży, melisa, szyszki chmielu;
  • woda – 200 ml.

Przygotowanie

Składniki do jego przygotowania trzeba brać w proporcji 3:1:1:1. 15 g takiej mieszanki należy zalać 200 ml wrzącej wody, podgrzać na parze przez około 15 minut, po czym ostudzić i przecedzić. Przyjmować należy na pół godziny przed posiłkiem, po jednej łyżce stołowej.

 
Powiązane artykuły:
Klimakterium i menopauza – czy warto martwić się na zapas?
W życiu każdej kobiety zapada okres, co mianuje się menopauzą – gaśnięcie funkcji jajników i zakończenie reprodukcyjnego okresu u kobiety. Jak przejawia się klimakterium i jak go przeżyć? Jak przygotować się i organizm do wiekowych przemian?
Klimakterium a ciąża – czy są możliwe jednocześnie?
Wiele osób uważa: zaczęło się klimakterium i antykoncepcja niepotrzebna, przecież ciąży i tak nie będzie. To niewierne domniemanie, ponieważ klimakterium trwa pewien czas i chociaż funkcja gaśnie, ale jednak jeszcze jest obecna.
Objawy menopauzy w wieku 45 lat oraz dolegliwości i objawy przekwitania
Klimakterium zaczyna przypominać długo przed tym, jak on zapada. Już w wieku 45 lat kobieta może odczuć przemiany w organizmie. Które symptomy mogą przejawiać się u kobiet w tym wieku i jak ulżyć ten stan? O tym dowiadujecie się przeczytawszy artykuł.
Objawy menopauzy u kobiet w wieku 40 lat - czyli problem wczesnego przekwitania
Kobieta jest przygotowana do klimakterium w wieku 50 lat, lecz kiedy on powstaje do 40 lat to zastaje znienacka. Czy może zacząć się ten proces tak wcześnie i jak zrozumieć, że to właśnie gaśnięcie reproduktywnej funkcji, a nie hormonalna usterka?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty