Zioła zimą na parapecie dla początkujących

zioła zimą na parapecie dla początkujących

Chyba nikt z nas zimą nie odmówi sobie ”pigułki” witaminowej z własnej grządki. Każdy z nas marzy o własnym zimowym ogródku , po prostu nie wiemy, w jaki sposób do tego się zabrać. Niniejszy artykuł zawiera mnóstwo korzystnej informacji dla początkujących ogrodników o tym, w jaki sposób uprawiać zioła na parapecie zimą.

Jakie zioła można uprawiać na parapecie?

Wiele z nas wie, że uprawiać szczypior na parapecie zimą jest dosyć prosto. Rzeczywiście, co w tym trudnego – wystarczy włożyć przerastającą cebulę do pojemnika z wodą i zbierać urodzaj. Jednak tak naprawdę lista ziół, które można uprawiać zimą na parapecie, nie ogranicza się jedynie szczypiorem. Oprócz tego w warunkach domowych można uprawiać koper, pietruszkę, różne rodzaje sałaty, seler, bazylię, miętę, melisę, kolendrę.

Jak sadzić zioła na parapecie?

Zapoznamy się bardziej dokładnie z tym, w jaki sposób organizować zieloną grządkę na parapecie:

Krok 1 – przygotujemy wszystko niezbędne

Aby organizować zimowy ogród na parapecie będziesz potrzebowała kilku pojemników o różnej wielkości. Zioła można uprawiać w dowolnym pojemniku: doniczkach, pojemnikach plastikowych, drewnianych pudełkach i nawet w butelkach plastikowych. Jednak każdy z pojemników powinien posiadać otwór drenażowy i wysokość powinna wynosić około 7cm. Na dno wybranego pojemnika kładziemy warstwę drenażu, a następnie wsypujemy ziemię. Ziemię można kupić w sklepie, a można zrobić samodzielnie mieszając w jednakowej ilości torf, glebę i piasek. I najgłówniejsze – ziołom nie wystarcza oświetlenia naturalnego. Dlatego będziesz musiała kupić specjalną lampę.

Krok 2 – dobieramy materiał siewny

Aby wszystko ci się udało, jeśli chodzi o uprawę ziół na parapecie, musisz dobrać odpowiedni materiał siewny. Najbardziej odpowiadającym jak sadzić zioła na parapecie wariantem będą nisko rosnące odmiany uprawne i hybrydy ziół z wczesnym okresem dojrzewania.

Krok 3 – wysiew nasion

Aby przyspieszyć proces wzrastania, nasiona przed wysiewem umieszczamy na 10-12 h w cieplej wodzie. Podczas owych kąpieli część nasion pozostaje na powierzchni, a część leży na dnie. Te nasiona, które osiadają na dnie są żywe, więc je należy wysiewać. Należy je wysuszyć, a następnie umieścić w pojemnikach na głębokości 2-3 cm. Następnie pojemniki z nasionami umieszczamy do mini szklarni (owijamy folią i umieszczamy pod słoikiem) do tej pory, dopóki nie pojawią się pierwsze kiełki.

 
Powiązane artykuły:
Jak uprawiać koper na parapecie?
Żeby świeża natka zawsze była pod ręką, nieobowiązkowo regularnie kupować ją w sklepie. Urodzaj witaminowej natki – pietruszki, kopru, cebuli – można otrzymywać na mini grzędzie po prostu w domu.
Jak pędzić cebulę na szczypior na parapecie?
Brak słonecznego światła, ciepła i witamin w zimie zdolne stać się przyczyną pojawienia różnych problemów ze zdrowiem. I jeśli na słońcu zaważyć w żaden sposób nie możemy to na przykład można zacząć hodować szczypior na parapecie.
Jak uprawiać grzyby na działce?
Prawie każdy letnik hoduje na swojej działce kwiaty i warzywa, a oto zająć się hodowlą grzybów decydują się jednostki. Między tamtym, proces hodowli grzybów nie jest tak i złożony, chociaż i wymaga pewnych wiedz.
Jak uprawiać orzeszki ziemne na działce?
Wiele osób uważają za południowy orzech arachid, między tamtym ta roślina familii bobowych, która doskonale rośnie i w warunkach średniej smugi. Na życzenie jego łatwo można wyhodować. Jak wyhodować na działce arachid? O tym opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty