Zlew z kamienia sztucznego – wyposażenie wymarzonej kuchni

zlew z kamienia sztucznego

Gdzie jak nie w kuchni spędza większość swojego wolnego czasu prawie każda kobieta? Nie ma znaczenia, co ona tam robi – gotuje czy robi porządki, ale ze zlewozmywakiem ma dużo do czynienia. Dlatego zlew do kuchni powinno się wybierać szczególnie starannie. W ostatnich czasach szczególną popularność zyskały zlewy z kamienia sztucznego. Szeroki wybór rodzajów, kolorów i kształtów cieszy oko.

Właściwości techniczne zlewa z kamienia sztucznego

Przed tym, jak mówić o zaletach i wadach zlewozmywaka z kamienia sztucznego, dowiemy się co to jest ten "kamień sztuczny", z którego są one wykonane. W rzeczywistości takie zlewy to odlewane wyroby produkowane z materiałów kompozytowych zawierających w sobie okruchy kamienia naturalnego i materiały wiążące. Skład kompozytów dobrany w taki sposób, aby zapewnić wyrobom wystarczającą wytrzymałość, odporność na zmiany temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, a także co ważne i bezpieczeństwo żywności.

Dzięki temu zlewy z kamienia sztucznego mogą mieć różny kolor i rozmiar, jedną lub kilka muszli. Kamień sztuczny dobrze nadaje się do wiercenia, dlatego w konsekwencji na zlewy z niego łatwo można instalować dodatkowe baterie mieszające.

Zalety i wady zlewozmywaka z kamienia sztucznego

Więc jakie zalety mają zlewozmywaki z kamienia sztucznego?

  1. Po pierwsze, mają one wystarczająco długą żywotność. Jak mówią niektórzy producenci, wysokiej jakości zlew z kamienia sztucznego można będzie przekazać w spadku wnukom. Żarty żartami, ale taki zlew nie boi się żadnego wahania temperatur, ani kwasu, odporny na działanie związków alkalicznych. Wystarczająco spokojnie odnoszą się one do uszkodzeń mechanicznych. Oczywiście nie warto specjalnie upuszczać w taki zlew ciężkich przedmiotów z dużej wysokości, ale patelnię, która przypadkowo wypadła z rąk, on jest w stanie wytrzymać. Ponadto nawet jeśli kawałek od jego powierzchni i odskoczy, dzięki równomiernemu rozłożeniu farby po całym materiale zlewa, miejsce odkłucia pozostanie niezauważone. Duże zniszczenia powierzchni można łatwo naprawić za pomocą papieru ściernego i kleju silikonowego.
  2. Po drugie, technologia produkcji zlewozmywaka z kamienia sztucznego pozwala produkować je w dowolnym, nawet najbardziej nietypowym kształcie i rozmiarze, w dowolnym kolorze. Dlatego, jeśli dla piękna będzie brakować trójkątnego zlewu lawendowego koloru, można to pragnienie realizować właśnie za pomocą kamienia sztucznego. Szczególnie użyteczne są zlewy z kamienia sztucznego zintegrowane z blatem. W tym przypadku zlew i blat stanowią spójną całość, co chroni meble przed wilgocią.
  3. Po trzecie, zlewozmywaki z kamienia sztucznego nie potrzebują skrupulatnej pielęgnacji. One tolerują obróbkę środkami czyszczącymi, a ponadto sam skład materiału zapobiega tworzeniu się tłustego nalotu i rozmnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów.
  4. Po czwarte, takie zlewy nie przepuszczają prądu elektrycznego, co sprawia, że na nich absolutnie bezpiecznie można instalować elektryczne rozdrabniacze odpadów spożywczych.

Na tle tych niezaprzeczalnych zalet zlewozmywaki z kamienia sztucznego mogą sprawić zawód tylko ze względu na dwie wady:

  1. Po pierwsze, są one stosunkowo ciężkie, dlatego przy ich instalacji konieczne jest przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa – obecność dodatkowego oporu i mebli, wytrzymujących takie obciążenie. I oczywiście wszystkie prace związane z instalacją zlewu lepiej przekazać profesjonalistom.
  2. Po drugie, zlewy z kamienia sztucznego są dość drogie. Dlatego biorąc pod uwagę ograniczone możliwości budżetowe, warto zwrócić uwagę na zlewozmywaki ze stali nierdzewnej.
 
Powiązane artykuły:
Nakładka świecąca na prysznic – zalety słuchawky prysznicowej z podświetleniem LED
Wśród akcesoriów do prysznica zwłaszcza należy wskazać nowość ostatnich lat - nasadkę, co świeci się. Z jej pomocą nie prosto nadacie dodatkowy stylistyczny akcent, ale i zwiększycie bezpieczeństwo użycia duszy.
Niezbędne akcesoria łazienkowe i kuchenne – jak wybrać baterię mieszającą ?
Zaczynając remont postarajcie się od razu przemyśleć wszystkie kluczowe momenty - w tej liczbie odnoszące się do baterii mieszających. Przecież, zgodzicie się, od ich jakości bezpośrednio zależy komfort użycia zlewu, wanny, czy dusza.
Uchwyt prysznicowy – czyli jak wybrać właściwy zestaw natryskowy?
Główne przewagi uchwytu prysznicowego – kompaktowość i wygoda korzystania. Ustalić dusze można i w prysznicowej kabinie, i na dodatek do kąpieli. Lecz w jakimkolwiek wypadku będzie potrzebny uchwyt prysznicowy. O różnych rodzajach czytajcie w artykule.
Odpływ do wanny – jak to działa?
Kupując technikę do wanny, często wyolbrzymiamy znaczenie wyglądu zewnętrznego i całkiem zapominamy o ważności części montażowych. Na przykład, czy dużo wiecie o różnych rodzajach odpływu do wanny?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty