Złoty makijaż na jesienną imprezę – lekcje urody

Jesienna impreza – to piękne święto, które w hołdzie dla tej pory roku powinno być zabarwione w ciepłe, naturalne kolory. Wszystkie akcesoria do stroju, jak i w ogóle scenariusz samej imprezy powinny odpowiadać tematowi jesieni. Najbardziej na czasie i dokładnie w temat, okaże się w ten świąteczny wieczór złoty makijaż. To właśnie on pomoże stworzyć luksusowy, wyrafinowany i zmysłowy wizerunek, który z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich. Ale należy pamiętać, że aby wyglądać naprawdę atrakcyjnie, należy przestrzegać pewnych zasad nakładania złotego makijażu.
Zalecenia dotyczące wykonywania złotego makijażuStworzyć złoty makijaż – jednocześnie i trudno, i łatwo, ale co najważniejsze tutaj można wykazać się swoją wyobraźnią, ponieważ istnieje bardzo wiele możliwości makijażu ze złotymi odcieniami. Przy tym trzeba pamiętać, że przy stosowaniu środków kosmetycznych nawet do świątecznego i wieczornego makijażu ważne jest, aby nie przesadzić, znaleźć ten najlepszy "złoty środek".
Rozpatrzmy cały proces nakładania złotego makijażu, akcentując uwagę na istotnych szczegółach, które koniecznie należy wziąć w rachubę.
Nakładanie podkładu
Na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć podstawę – krem tonujący, nadający skórze miękkości, elastyczności i gładkości. W przypadku występowania na skórze stanów problemowych koniecznie trzeba skorzystać z kosmetyku korygującego, ponieważ ten typ makijażu jest szczególnie wymagający w stosunku do nieskazitelności skóry.
Malujemy brwi
Na następnym etapie należy skupić się na brwiach. W razie potrzeby można podkreślić ich kontur ołówkiem, a także użyć specjalnego żelu do stylizacji. Można również nałożyć na nie złote cienie, ale tylko w bardzo małej ilości.
Złoto na oczach
Dalej przystępujemy do makijażu oczu, zaczynając od nakładania cieni. Tutaj należy wziąć pod uwagę taką regułę: jeśli twoja skóra jest jasna, to lepiej wybrać jasny złoty cień, bez odcienia miedzi, a jeśli skóra jest opalona lub śniada – preferowany jest odcień czerwonego złota lub zbliżony do brązu. Nie należy zakrywać złotymi cieniami całe powieki, trzeba je połączyć z cieniami innych odcieni. Na przykład, za pomocą złotego cienia w parze z czarnym, ciemno-szarym lub ciemno-brązowym można stworzyć efekt głębokiego uroczego spojrzenia. Jako opcja, zamiast cieni innego koloru można użyć eyelineru. Obszar pod brwią można przyciemnić białym cieniem. Do rzęs można użyć czarnego i brązowego tuszu (przy tym można kierować się odcieniem włosów).
Makijaż ust
Makijaż ust zaczynamy z ich nawilżania i nakładania tonu, aby szminka trzymała się dłużej i nakładała się równo. Jeśli chcesz skorzystać ze szminki z odrobiną klasycznego złota, to należy wziąć pod uwagę, że makijaż oczu w takim przypadku nie powinien być zbyt jaskrawy i zbyt "złoty". Najlepiej jednak użyć przezroczystego błyszczyku o złocistym odcieniu. Albo można na swoją zwykłą szminkę (najlepiej jeśli jej kolor będzie bardziej zbliżony do terakotowego lub brzoskwiniowego) nałożyć w centrum warg trochę złotego brokatu i zmazać do krawędzi.
Ostatnie poprawki
W zakończeniu złotego makijażu nakładamy róż na policzki, który uwydatni kontur twarzy i nada dodatkowego blasku. Wystające poza owal części twarzy pokrywamy cienką warstwą różu.
Organicznym dodatkiem złotego makijażu stanie się złoty manicure z użyciem jaskrawych kolorów w odcieniach złota. Oczywiście wszystkie ozdoby, które założysz na imprezę, muszą być wykonane tylko ze złota. Oprócz tego ważne jest, aby nie stracić umiaru i zrezygnować z masywnych ozdób, natomiast postawić na subtelne, delikatne, bardziej eleganckie akcesoria.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |