Złoty makijaż na jesienną imprezę – lekcje urody

złoty makijaż na jesienną  imprezę

Jesienna impreza – to piękne święto, które w hołdzie dla tej pory roku powinno być zabarwione w ciepłe, naturalne kolory. Wszystkie akcesoria do stroju, jak i w ogóle scenariusz samej imprezy powinny odpowiadać tematowi jesieni. Najbardziej na czasie i dokładnie w temat, okaże się w ten świąteczny wieczór złoty makijaż. To właśnie on pomoże stworzyć luksusowy, wyrafinowany i zmysłowy wizerunek, który z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich. Ale należy pamiętać, że aby wyglądać naprawdę atrakcyjnie, należy przestrzegać pewnych zasad nakładania złotego makijażu.

Zalecenia dotyczące wykonywania złotego makijażu

Stworzyć złoty makijaż – jednocześnie i trudno, i łatwo, ale co najważniejsze tutaj można wykazać się swoją wyobraźnią, ponieważ istnieje bardzo wiele możliwości makijażu ze złotymi odcieniami. Przy tym trzeba pamiętać, że przy stosowaniu środków kosmetycznych nawet do świątecznego i wieczornego makijażu ważne jest, aby nie przesadzić, znaleźć ten najlepszy "złoty środek".

Rozpatrzmy cały proces nakładania złotego makijażu, akcentując uwagę na istotnych szczegółach, które koniecznie należy wziąć w rachubę.

Nakładanie podkładu

Na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć podstawę – krem tonujący, nadający skórze miękkości, elastyczności i gładkości. W przypadku występowania na skórze stanów problemowych koniecznie trzeba skorzystać z kosmetyku korygującego, ponieważ ten typ makijażu jest szczególnie wymagający w stosunku do nieskazitelności skóry.

Malujemy brwi

Na następnym etapie należy skupić się na brwiach. W razie potrzeby można podkreślić ich kontur ołówkiem, a także użyć specjalnego żelu do stylizacji. Można również nałożyć na nie złote cienie, ale tylko w bardzo małej ilości.

Złoto na oczach

Dalej przystępujemy do makijażu oczu, zaczynając od nakładania cieni. Tutaj należy wziąć pod uwagę taką regułę: jeśli twoja skóra jest jasna, to lepiej wybrać jasny złoty cień, bez odcienia miedzi, a jeśli skóra jest opalona lub śniada – preferowany jest odcień czerwonego złota lub zbliżony do brązu. Nie należy zakrywać złotymi cieniami całe powieki, trzeba je połączyć z cieniami innych odcieni. Na przykład, za pomocą złotego cienia w parze z czarnym, ciemno-szarym lub ciemno-brązowym można stworzyć efekt głębokiego uroczego spojrzenia. Jako opcja, zamiast cieni innego koloru można użyć eyelineru. Obszar pod brwią można przyciemnić białym cieniem. Do rzęs można użyć czarnego i brązowego tuszu (przy tym można kierować się odcieniem włosów).

Makijaż ust

Makijaż ust zaczynamy z ich nawilżania i nakładania tonu, aby szminka trzymała się dłużej i nakładała się równo. Jeśli chcesz skorzystać ze szminki z odrobiną klasycznego złota, to należy wziąć pod uwagę, że makijaż oczu w takim przypadku nie powinien być zbyt jaskrawy i zbyt "złoty". Najlepiej jednak użyć przezroczystego błyszczyku o złocistym odcieniu. Albo można na swoją zwykłą szminkę (najlepiej jeśli jej kolor będzie bardziej zbliżony do terakotowego lub brzoskwiniowego) nałożyć w centrum warg trochę złotego brokatu i zmazać do krawędzi.

Ostatnie poprawki

W zakończeniu złotego makijażu nakładamy róż na policzki, który uwydatni kontur twarzy i nada dodatkowego blasku. Wystające poza owal części twarzy pokrywamy cienką warstwą różu.

Organicznym dodatkiem złotego makijażu stanie się złoty manicure z użyciem jaskrawych kolorów w odcieniach złota. Oczywiście wszystkie ozdoby, które założysz na imprezę, muszą być wykonane tylko ze złota. Oprócz tego ważne jest, aby nie stracić umiaru i zrezygnować z masywnych ozdób, natomiast postawić na subtelne, delikatne, bardziej eleganckie akcesoria.

złoty makijaż 1 złoty makijaż 2 złoty makijaż 3
złoty makijaż 4 złoty makijaż 5 złoty makijaż 6
złoty makijaż 7 złoty makijaż 8 złoty makijaż 9
 
Powiązane artykuły:
Efekt szronu na rzęsach – srebrny makijaż oczu, czyli sztuka malowania
Nie za górami przednoworoczne imprezy. I oprócz stroju, tak ważne dobrać aktualny makijaż, co harmonizuje z tematem zimy. Zagadkowy i świetny pogląd, co srebrzy się szronem proponujemy wam stworzyć za pomocą naszych rekomendacji.
Inspiracje na perfekcyjny makijaż – jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci?
Niebieskie paznokcie wymagają szczególnego podejścia do wyboru kosmetyki. Jak nie pomylić się z makijażem oczu i warg, kiedy na paznokciach niebieski kolor? Opowiemy w naszym dzisiejszym artykule. Waszej uwadze jest zaproponowane kilka wariantów harmonijnego make-up.
Komu pasuje pomarańczowa szminka, czyli jakimi kolorami podkreślić swoja urodę?
Jaskrawy i niezwykły kolor pomady zobowiązuje być w centrum uwagi. Kto jest stworzony dla pomarańczowego koloru w makijażu warg, a komu warto unikać pomady takiego odcienia? O tym opowiemy dziś.
Ładny makijaż dla zielonych oczu
Zielonookim kobietom może być ograniczony minimum dekoracyjny kosmetyków – rzadki kolor samodzielnie jest przepiękną ozdobą. Jednak jego można korzystnie zamaskować za pomocą niektórych przyjęć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty