Znak – deszcz w dniu wesela

znak deszcz w dniu wesela

Wszyscy doskonale wiemy, że wesele to bardzo ważna uroczystość, stosunek do której u każdego jest indywidualny. Właśnie z tego powodu istnieje wiele znaków związanych z tym wydarzeniem. Z jednej strony różnego rodzaju przesądy uspokajali narzeczonych i oni byli pozytywnie nastawieni, z drugiej strony złe przesądy mogły doprowadzić do zerwania zaręczyn, czy odwołania wesela.

Na ziemiach Rusi Starożytnej niedobre znaki wykorzystywali nieprzyjaciele. W taki sposób chcieli doprowadzić do tego, aby nie doszło do wesela. Jednak wielu z nas w dniu dzisiejszym interesuje znaczenie znaku, gdy pada deszcz w dniu ślubu. Zazwyczaj owy znak nie symbolizuje nic złego, odwrotnie oznacza to, że rodzina będzie szczęśliwą. Jednak istnieją również inne interpretacje tego znaku.

Deszcz w dniu ślubu – znaki

Wiadomo, że pogodę jest trudno przewidzieć. Jeśli uroczystość i inne szczegóły są dokładnie przemyślane, to warunki pogodowe mogą zmienić się w każdej chwili. Jednak nie warto się martwić jeśli w dniu wesela pada deszcz. Owy znak oznacza to, że w rodzinie będzie zawsze panować dostatek. Jasna rzecz, deszczowa pogoda może zakłócić twoje plany dotyczące sesji zdjęciowej, jednak jeszcze jedna interpretacja mówi, że ślub będzie szczęśliwym, a w rodzinie będzie panować harmonia.

Ślub jest ważną uroczystością w życiu każdego człowieka. Właśnie z tego powodu, aby organizować wesele, ludzie przykładają maksimum wysiłku i wydają mnóstwo pieniędzy. Wszystko jest dokładnie zaplanowane. Sprzyjające przesądy umożliwiały skierować energię pary młodej w pozytywnym kierunku, dawały możliwość pozytywnie się nastawić, nie denerwować się. Istnieje negatywna interpretacja znaku jeśli pada deszcz w dniu wesela, według której panna młoda w ciągu całego życia będzie płakać albo jej mąż będzie alkoholikiem, ponieważ deszcz jest znakiem tego, że niebiosa nie akceptują owego sojuszu. Jednak tak na prawdę owa interpretacja jest nieprawdziwa, jedyne w jaki sposób deszcz może wpłynąć na przyszłą uroczystość – goście będą szukać miejsca, w którym mogą się ukryć przed deszczem. Istnieje przesąd, że padający deszcz w dniu urodzin gwarantuje solenizantowi powodzenie i szczęście w ciągu całego roku.

Deszcz w dniu wesela – dobry znak

W ciągu wielu wieków deszcz przynosił w życie człowieka jedynie pozytywne momenty, wystarczy jedynie na nie zwrócić uwagę. Dzięki deszczowi ludzie uprawiają rośliny, zbierają obfity urodzaj, mogą zaspokoić pragnienie, umyć się, wyprać ubranie. Więc wraz z nastąpieniem suszy ludzie się modlili o deszcz, nawet przeprowadzano obrzędy składania ofiar. Dziś bez deszczu również nie może istnieć żadna żywa istota. Powietrze po deszczu może złagodzić bóle głowy, człowiekowi jest łatwiej oddychać.

Znak – w dniu wesela pada deszcz

Na podstawie wyżej powiedzianego można zrobić wniosek, że niezależnie od dnia uroczystości znak w dniu wesela pada deszczzjawisko przyrody jakim jest deszcz – jest dobrym znakiem. Ponieważ od zawsze uważa się Znakiem Boskim. Dlatego jeśli interesuje cię pytanie – czy dobrym znakiem jest deszcz w dniu wesela, musisz wiedzieć – jednoznacznie dobrym. Drobny deszcz symbolizuje dostatek, a ulewa – spokojne i szczęśliwe życie rodzinne. Warto zwracać uwagę na czas,w którym pada deszcz. Deszczowy dzień jest symbolem szczęścia w ciągu całego życia, a deszcz w końcu wesela – znak, który sprawdzi się nieco później, ale to wcale nie oznacza, że doznasz szczęścia rodzinnego dopiero w wieku poczciwym, po prostu to jest znakiem tego, co na ciebie oczekuje w starości. To samo można powiedzieć o śniegu, ponieważ to jest praktycznie jedno i to samo. Dlatego nie martw się jeśli deszcz zmoczył suknię lub fryzurę, ponieważ co by się nie działo, to jest na lepsze.

 
Powiązane artykuły:
Znaki związane z dniem 10 lipca – dzień Świętego Samsona
W tym artykule opowiemy o ludowych znakach na 10 lipca, które doszły do nas dzięki spostrzegawczości naszych przodków i nie utraciły aktualności w nasz czas, ponieważ i dziś wiele osób korzysta ludowymi kalendarzami znaków.
Znaki zimy – jak należy je interpretować?
Ten artykuł opowie o znakach zimowych, którymi korzystali nasi przodkowie bardzo pomyślnie. Dowiadujecie się, jak wyznaczyć pogodę na przyszłość za pomocą różnych zjawisk przyrody.
Grzmot w październiku – znaki
Z grzmotem w dni jesienne jest powiązanych bardzo dużo różnych znaków ludowych i zabobonów. W tym artykule opowiemy o znakach pogodowych, związanych z grzmotem w październiku.
Znaki ludowe października – jak je interpretować?
Znaki ludowe implikują mądrość kilku pokoleń, a pojawiły się one dzięki spostrzegawczości przodków. W tym nowym artykule opowiada się o ludowych znakach października.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty