Znak kobiety i mężczyzny – znaczenie symbolów płci

znak kobiety i mężczyzny

Od najdawniejszych czasów człowiek za pomocą różnych rysunków próbował przekazać istotę mężczyzny i kobiety. Rysunki wyrażali jak istniejące różnice, jak i jedność. Najbardziej znane znaki płci męskiej i żeńskiej to koncepcje – "Yin" i "Yang" oraz symbol Marsa i Wenus. Każdy z nich ma swoją historię powstania i pewne znaczenie.

Znaki żeńskie i męskie

Pierwsze znaki Marsa i Wenus pojawiły się jeszcze w czasach greckiej i rzymskiej mitologii. Znane nam znaki zostały zaczerpnięte z astrologii, a tak rozpowszechnione stały się dzięki botanikowi Karolowi Linneuszowi. On stosował ich do tego, aby odróżnić płeć u roślin. Od tego czasu te symbole zaczęli nazywać znakami gender, czyli determinującymi płeć.

Znak żeński Wenus przedstawiany jako kółeczko z krzyżykiem, skierowanym w dół. Nazywa się "lustrem Wenus". Według założeń nazwa powstała dzięki zewnętrznemu podobieństwu. Znak ten symbolizuje kobiecość, piękno i miłość.

Męski znak Marsa przedstawiany jako kółeczko ze strzałką, skierowaną w górę. Ważne, że wskazówka, jeśli spojrzeć na strefy tarczy, wskazuje na drugą godzinę i oznacza potęgę boga wojny. Nazywają ten znak jeszcze "tarcza i włócznia Marsa", biorąc pod uwagę jego wygląd. Połączenie znaku męskiej a żeńskiej koncepcji ma kilka znaczeń. Połączenie Wenus i Marsa symbolizuje heteroseksualność, czyli miłość między przedstawicielami różnej płci. Aby zaznaczyć biseksualizm, mogą być stosowane różne kombinacje, określonego znaczenia nie ma i po dziś dzień. Mają swój symbol i transseksualiści – znak żeńskiej i męskiej koncepcji nakładają się na siebie, czyli kółeczko ma i włócznię i krzyż. Połączenia oddzielnie dwóch męskich i dwóch żeńskich znaków nie ma jasnej definicji i może oznaczać zarówno miłość jak i przyjaźń.

Znaki kobiety i mężczyzny – "Yin-Yang"

W filozofii starożytnych Chin wskazuje się, że w otaczającym świecie cały czas odbywa się współdziałanie koncepcji kobiecej i męskiej. "Yin" jest żeńskim symbolem i on zakłada takie pojęcia jak uległość i bierność. Przeciwieństwem jest męski symbol "Jang", który przedstawia cnoty i rozwój. W chińskiej filozofii zaznaczono, że każdy przedmiot, znajdujący się we Wszechświecie, można opisać za pomocą energii żeńskiej i męskiej. Prawu "Yin-Yang" podlegają wszystkie żywe stworzenia na ziemi, a jeszcze planety, gwiazdy i znaki zodiaku. Każdy z istniejących zodiaków ma swój biegun. Zaczyna się Zodiak z męskiego znaku, a dalej zmieniają się kolejno na przemian.

Większość mężczyzn i kobiet w pełni uzasadniają teorię "Yin-Yang". Na przykład przedstawiciele silniejszej płci lubią demonstrować swoją wyższość, ale płeć pięknaobdarzona doskonałą intuicją i łagodnością. Jak w każdej teorii tutaj istnieją swoje wyjątki.

znak mężczyzny

W dzisiejszym świecie dość często można spotkać kobiety, które mają męski charakter. To jest związane z indywidualnymi cechami psychiki człowieka. Zmienić to, pomimo naszej chęci nie sposób, ponieważ te cechy są wrodzone. Idealną parą jest uważany związek, w którym jest połączony mężczyzna z wyraźnym "Yang" i kobieta z "Yin". W takim małżeństwie mężczyzna będzie głową rodziny i żywicielem, a jego partnerka strażniczką domowego ogniska.

Co ciekawe istnieją związki, w których wszystko odbywa się odwrotnie i takie rodziny też krzepkie i spotykają się dość często. Jeśli w związku są ludzie, u których dominuje podobny znak to związek będzie bardzo trudny i raczej krótkotrwały. Wyjściem w takiej sytuacji jest tylko jedno – podział ról, w której każdy z partnerów musi odpowiadać za określoną sferę działalności.

 
Powiązane artykuły:
Jak poprawić karmę, czyli sposoby na polepszenie życia
Ten artykuł jest poświęcony sposobom i metodom oczyszczenia karmy. Dowiadujecie się o najważniejszych momentach, które zdolne istotnie zaśmiecić karmę i o tym jak od nich pozwać, lecz znacznie lepiej nie dopuścić do jej zanieczyszczenia.
Związek karmiczny – relacje silniejsze niż śmierć
W tym artykule opowiemy o związku karmicznym. O tym jak powstają takie stosunki, co im poprzedzało i w czym trudność takich związków, zwłaszcza na życzenie ich rozerwać. Spróbujmy dać zrozumiałe odpowiedzi na ciekawe i trudne pytania.
Związek karmiczny w małżeństwie – jak wyliczyć szczęśliwy ślub?
Ten artykuł opowie o związku karmicznym w małżeństwie. Dowiadujecie się co oznacza brak po karmie, które oznaki takiego braku i jak poprawnie obliczyć liczbę karmy, ponieważ wchodząc w małżeństwo ludzie starają się znaleźć wspólny język.
Prawo karmy, czyli jak stawić czoło życiowym wyzwaniom
Prawo karmy ma na myśli odpowiedzialność każdego z nas za swoje uczynki i myśli. Ten nowy artykuł opowie o tym jak oczyścić swoją karmę, o związku dzisiejszego stanu spraw z uczynkami zrealizowanymi w przeszłości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty