Znaki
12 rzeczy, które przynoszą do domu nieszczęście
12 rzeczy, które przynoszą do domu nieszczęście Mimo, że żyjemy w XXI wieku i w niedalekiej przyszłości ludzie znajdą lekarstwo na wszystkie boleści, kolonizują Marsa i wymyślą coś genialnego, znaki nadal odgrywają dużą rolę w życiu człowieka, który chce zrobić wszystko dla swojego bezpieczeństwa.
Grzmot w październiku – znaki
Z grzmotem w dni jesienne jest powiązanych bardzo dużo różnych znaków ludowych i zabobonów. W tym artykule opowiemy o znakach pogodowych, związanych z grzmotem w październiku.
Znaki zimy – jak należy je interpretować?
Ten artykuł opowie o znakach zimowych, którymi korzystali nasi przodkowie bardzo pomyślnie. Dowiadujecie się, jak wyznaczyć pogodę na przyszłość za pomocą różnych zjawisk przyrody.
Znaki związane z dniem 10 lipca – dzień Świętego Samsona
W tym artykule opowiemy o ludowych znakach na 10 lipca, które doszły do nas dzięki spostrzegawczości naszych przodków i nie utraciły aktualności w nasz czas, ponieważ i dziś wiele osób korzysta ludowymi kalendarzami znaków.
Znak – deszcz w dniu wesela
Znak – deszcz w dniu wesela

W tym artykule opowiada się o tym, co obiecuje na wesele deszcz. Dowiadujecie się, które traktowania tych znaków są prawidłowe, a które nie. Przecież deszcz na wesele może zastać znienacka nawet mocną parę.

Zobaczyć tęczę zimą – co oznacza ten znak?
Zobaczyć tęczę zimą – co oznacza ten znak?

Nasi przodkowie nadawali duże znaczenie niezwykłym i niewytłumaczalnym zjawiskom. Stąd i powstało mnóstwo znaków o tęczy. Jest zwłaszcza ciekawa tęcza w zimie. Które znaki o niej istnieją opowie ten artykuł.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty