Znaki ludowe i zabobony
Nasi przodkowie nadawali duże znaczenie niezwykłym i niewytłumaczalnym zjawiskom. Stąd i powstało mnóstwo znaków o tęczy. Jest zwłaszcza ciekawa tęcza w zimie. Które znaki o niej istnieją opowie ten artykuł.
Zima – dziwna pora roku. Jej czekają wszyscy ludzie: i dzieci, i dorośli, żeby powozić się na łyżwach, sankach, nartach, spotkać Nowy Rok i otrzymać masę przyjemnych emocji. Jednak zima jest nieprzewidywalna i może przerazić gołoledzią i mrozami.
Z motylami jest powiązane mnóstwo znaków, lecz duża część ich stosuje przed letni czas. A oto o tym, co oznacza motyl, co zaleciał do domu w zimie, wiedzą niewielu. Taki znak może być i dobry, i zły.
Jeśli zostaliście świadkiem burzy, gromu i błyskawicy w zimie, nie pośpieszajcie cieszyć się. Najpierw poznajcie, które znaki istnieją o burzy w zimie i co może przepowiadać to zjawisko przyrody.
W tym artykule opowiedziano o tłumaczeniu snów związanych z głową. Dowiadujecie się o znaczeniu takiego rodzaju snów i o tym, które wydarzenia one mogą przepowiadać w niedalekiej przyszłości.
Zimowa tęcza przepowiada przemianę pogody. Lecz z nią są powiązane i inne znaki, co przewiduje, które z wydarzeń mogą stać się w życiu człowieka i czego jemu trzeba czekać w najbliższej przyszłości.
Rozbite lustro obowiązkowo obiecuje nieszczęście, czy całe to zabobony? Artykuł powie o najbardziej rozpowszechnionych znakach na ten wypadek, a także da praktyczne rekomendacje jak odprowadzić się od nieszczęścia.
Lustra w domu, gdzie stoi trumna z ciałem, zawieszają z wielu przyczyn, lecz najczęściej one są związane z lękiem przed zaświatami. Ludzie boją się niezrozumiałego, oto i ubezpieczają siebie, preferując nie kusić losu i nie igrać ze śmiercią.
Zegarek na ręce zmarłego, jak i inne, co znajduje się w budowli w moment śmierci, mogą zatrzymać się, i ten fakt znajduje historyczne potwierdzenie. Parapsycholodzy objaśniają to, lecz fizycy uważają, że cała sprawa we wstrzymaniu elektryki urządzenia.
Wiele osób wierzą, że talizmany mogą pomóc "przyciągnąć" powodzenie i bogactwo. W artykule opowiemy jak z monety za pomocą magicznego obrządku zrobić silny talizman, co przynosi powodzenie i pieniądze.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty