Znana w świecie jako "Maggi" – jajeczna dieta na 2 tygodnie

jajeczna dieta na 2 tygodnie

Jajeczna dieta na 2 tygodnie nazywana jest "Maggi", ponieważ właśnie z niej korzystała znana w świecie postać – Margaret Thatcher. W jakości głównego produktu jajko jest elitarne, całkiem zasłużone, ponieważ do jego składu wchodzi ogromna ilość pożytecznych dla normalnej pracy organizmu substancji. Przy czym warto odznaczyć, że najlepiej przyswajają się jajka, przygotowane nie na twardo.

Reguły jajecznej diety na 2 tygodnie

U każdej metodyki odchudzania są swoje właściwości, które uważnie należy uwzględniać, żeby uzyskać pożądany efekt. Jeśli trzymać się wszystkich reguł, to za 14 dni można utracić do 7 zbędnych kilogramów.Lecz należy uwzględnić,że wszystko zależy od początkowej wagi.

Właściwości jajecznej diety na 2 tygodnie:

 1. Żeby organizm otrzymywał ważne witaminy i minerały, należy włączać do racji świeże owoce i warzywa. Wyjątkiem jest ziemniak i fasola, a także banany, winogrono i inne słodkie płody.
 2. Jadłospis jajecznej diety pozwala tylko na gryczaną kaszę, a inne gatunki grysików są zabronione.Zrezygnować warto z pieczywa, kiełbasianych wyrobów, a także z oleju i cukru.
 3. Żeby podczas odchudzania zachować mięśniową tkankę do organizmu musi być dostarczane białko. Dla tego celu warto włączyć do jadłospisu mięso drobiowe i postną wołowinę. Najlepiej produkty gotować, przygotowywać na parze czy zapiekać.
 4. Jeszcze jedna ważna składowa odchudzania – wsparcie wodnego bilansu. Dla tego celu warto pić zwyczajną wodę, herbatę bez cukru i ziołowe napary. Codzienna objętość to 2 litry.
 5. Jadłospis jajecznej diety "Maggi" należy budować tak, by używać pokarm w pewnym czasie, przy czym przerwa powinna być niewiększa niż cztery godziny. Ostatnie jedzenie powinno być niepóźniej niż za 4 godziny.
 6. Nie wolno zmieniać jadłospis według swojego smaku. Zaczynać ranek należy z połówki grejpfruta czy pomarańczy.
 7. Jeśli poruszyć chociażby jedną regułę to i pożądanego wyniku można nie zdobyć.

Jadłospis jajecznej diety na 2 tygodnie

Śniadanie na wszystkie 14 dni jedno i to same – połówka cytrusowego i dwa jajka.

Jadłospis pierwszego tygodnia:

 1. Poniedziałek. Obiad składa się z dowolnego owocu, a kolacja - porcja ugotowanego mięsa.
 2. Wtorek.Na obiad należy zjeść porcję ugotowanej gomółki. Jadłospis kolacji: warzywna sałata, co składa się z marchewki, ogórków, pomidorów i słodkiego pieprzu, a jeszcze tost, parę jajek i pomarańcza czy połówka grejpfruta.
 3. Środa. W obiad można nietłusty ser, tost i kilka pomidorów, a na kolację – porcję mięsa.
 4. Czwartek. Na obiad dozwolony owoc, a kolacja składa się z ugotowanego mięsa i sałaty z pomidorów i ogórków.
 5. Piątek. Na obiad należy zjeść dwa jajka i jarzyny gotowane, a na kolację – rybę, sałatę i cytrus.
 6. Sobota. Obiad składa się z owocu, a kolacja z porcji mięsa.
 7. Niedziela. Na obiad pozwala się zjeść porcję ugotowanej gomółki, warzyw i cytrusu. Co dotyczy kolacji, to można tylko warzywa z pary.

Jadłospis drugiego tygodnia jajecznej diety na odchudzanie:

 1. Poniedziałek. Obiad składa się z porcji ugotowanego drobiu i sałaty. Na kolację pozwala się zjeść dwa jajka, świeże warzywa i cytrus.
 2. Wtorek. Jadłospis obiadu jest identyczny poniedziałkowi, a na kolację można dwa jajka i cytrus.
 3. Środa. Na obiad pozwala się mięso i ogórki, a kolacja jest taka sama jak i we wtorekjajeczna dieta maggi na 2 tygodnie.
 4. Czwartek. Na obiad można pozwolić sobie na warzywa gotowane, dwa jajka i nietłusty ser. Jadłospis kolacji jest bardzo mizerny - zaledwie dwa jajka.
 5. Piątek. Kolacja jest taka sama jak i w czwartek, a obiad składa się z porcji ugotowanej ryby.
 6. Sobota. Obiad włącza mięso, pomidory i cytrus, a na kolację można owocową sałatkę.
 7. Niedziela. Jadłospis obiadu i kolacji jednakowy: ugotowana gomółka, parowe warzywa i cytrus.

Główna strata wagi odbywa się na pierwszym tygodniu, a druga jakby przymocowuje wynik. Żeby waga nie wróciła znów rekomenduje się przejść na prawidłowe odżywianie.

 
Powiązane artykuły:
Dieta na kaszach – 7 dni
Istnieje dużo metod odchudzania, które pomagają pozbywać się kilku zbędnych kilogramów w krótkim okresie czasu. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o regułach i korzyściach diety na kaszach obliczonej na tydzień.
Chlebna dieta Olgi Raz – efektywność przyjemnie ucieszy
Jesteśmy przyzwyczajone do tego, że jednym z pierwszych produktów, który rekomendują wyłączyć żeby schudnąć jest chleb. Ten artykuł opowie o ciekawej chlebnej diecie, opracowanej przez izraelskiego diabetologa - Olgę Raz.
Dieta na kaszach na odchudzanie – jadłospis na tydzień
Grysiki są idealnym pokarmem na odchudzanie. Posilając się tylko nimi, warzywami i owocami w ciągu tygodnia, można pozbyć od zbędnego tłuszczu i normalizować poziom cukru we krwi. Poza tym, dieta na kaszach dopuszcza używanie kefiru.
Dieta na dyni na odchudzanie
Dieta na dyni zdolna jest nie tylko pozbawić zbędnych kilogramów, ale i oczyścić organizm, pozbyć się zbędnego płynu, znormalizować sen i poziom cholesterolu w krwi. Warzywo może stać się podstawą racji razem z sokiem i nasieniem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty