Zobaczyć tęczę zimą – co oznacza ten znak?

znak zobaczyć tęczę zimą

Niektórzy ludzie dotychczas wierzą, że jeśli odnaleźć miejsce, w którym się rozpoczyna tęcza – staniesz się bogaty. Zgodnie z innymi wierzeniami ludowymi w miejscu, w którym bierze początek owe niezwykłe zjawisko przyrody,znajduje się zakopany skarb z niesamowitymi bogactwami.

Tęcza i latem nie jest dosyć częstym zjawiskiem, a zimą zdarza się to jeszcze rzadziej, więc istnieje wiele interpretacji tego, co oznacza zobaczyć tęczę zimą. Zapoznajmy się z niektórymi z nich.

Tęcza zimą – co to oznacza?

W czasach starożytnych zobaczyć tęczę zimą uważało się bardzo dobrym znakiem. Ci, którzy ją zobaczyli wierzyli w to, że spełnią się ich życzenia. Uważano, że zobaczyć tęczę zimą – znak, który gwarantuje Fortunę i powodzenie w ciągu całego roku. Ci, którzy ją zobaczyli dążyli do tego, aby przekazać swoją radość członkom rodziny, przekazać im odrobinę swego powodzenia.

Jednak są i złe znaki dla tych, kto zobaczył tęczę zimą. Jeśli zobaczysz, że tęcza nagle znika to oznacza, że należy oczekiwać na nieszczęście. Również uważano, że tęcza, która znika na niebie – symbolizuje nędzę i brak pieniędzy.

Jeszcze jeden zły znak – gdy tęcza na niebie znajduje się dosyć nisko i jest bardzo jaskrawa. To oznaczało,że ludzie powinni się przygotować do długiej zimnej pogody.

Również złym znakiem uważano pokazywać palcem na tęczę, ponieważ owy gest przyciąga nieszczęście i biedę. Nawet małe dzieci w dawnych czasach wiedzieli o tym i nigdy nie pokazywali palcem na tęczę.

Istnieje jeszcze jeden znak o tym, co oznacza zobaczyć tęczę zimą. Ludzie przepowiadali pogodę na następne kilka tygodni. Jeśli tęcza pojawiła się w mroźnym i co oznacza tęcza zimąsłonecznym dniu – czekaj na silne mrozy. Jeśli natomiast tęcza pojawiła się w zimną pochmurną pogodę – znaczy będzie burza śnieżna. Jeśli w tęczy przeważają czerwone kolory – będzie silny wiatr.

Istnieją inne znaki o tęczy zimą. Zobaczyć tęczę zimą w czasie pogrzebu – bardzo dobry znak, który oznacza, że w najbliższym czasie w rodzinie pojawi się nowy człowiek. Zobaczyć zimą podwójną tęczę – pożar. Ludzie, którzy obserwowali owe zjawisko,starali się bardziej ostrożnie traktować ogień. Zobaczyć na niebie podwójną tęczę – oznacza niebezpieczeństwo i nieszczęścia.

Istnieje jeszcze jedna przepowiednia o tęczy dla kobiet. Uważało się, że jeśli kobieta nie może urodzić dziecka, to musi odnaleźć miejsce, w którym tęcza opiera się o ziemię, wtedy ona obowiązkowo zajdzie w ciążę.

 
Powiązane artykuły:
Przepowiednie ludowe o zimie
Zima – dziwna pora roku. Jej czekają wszyscy ludzie: i dzieci, i dorośli, żeby powozić się na łyżwach, sankach, nartach, spotkać Nowy Rok i otrzymać masę przyjemnych emocji. Jednak zima jest nieprzewidywalna i może przerazić gołoledzią i mrozami.
Wróżba – motyl zimą w domu
Z motylami jest powiązane mnóstwo znaków, lecz duża część ich stosuje przed letni czas. A oto o tym, co oznacza motyl, co zaleciał do domu w zimie, wiedzą niewielu. Taki znak może być i dobry, i zły.
Burza zimą – wróżby, które oznaczają owy tajemniczy znak
Jeśli zostaliście świadkiem burzy, gromu i błyskawicy w zimie, nie pośpieszajcie cieszyć się. Najpierw poznajcie, które znaki istnieją o burzy w zimie i co może przepowiadać to zjawisko przyrody.
Dlaczego śni się głowa?
W tym artykule opowiedziano o tłumaczeniu snów związanych z głową. Dowiadujecie się o znaczeniu takiego rodzaju snów i o tym, które wydarzenia one mogą przepowiadać w niedalekiej przyszłości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty