Zumba na odchudzanie – modne sposoby skutecznej walki z nadwagą

zumba na odchudzanie

Taniec zumba jest modnym kierunkiem fitness, który w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. W treningu może jednocześnie uczestniczyć do 50 osób, rozmieszczone one są jak na szachownicy przed dużym lustrem. Pod dźwięki ognistej muzyki trener, który stoi przed nami pokazuje ruchy, których podstawą są elementy tańców latynoamerykańskich, takich jak merengue lub salsa. Zumba doskonale pomaga w utracie wagi, ponieważ już w ciągu jednego treningu można spalić do 600 kalorii.

Korzyści i przeciwwskazania zumby

Ten fitness–trening ma wiele pozytywnych aspektów:

 1. Podczas tańca zaangażowane są wszystkie grupy mięśni, szczególnie kończyn dolnych. Już za kilka ćwiczeń poczujesz, że mięśnie zaczynają podciągać, a ciało staje się bardziej jędrne. Zumba także pomaga walczyć z najbardziej znienawidzonym problemem kobiet – cellulitem.
 2. Po intensywnym tanecznym treningu mięśnie i naczynia krwionośne opuszcza nadmiar płynu, a cały organizm zostaje nasycony tlenem, dzięki przyśpieszonemu oddychaniu w czasie treningu.
 3. Pozytywnie wpływa zumba i na postawę, zwiększa zakres ruchu mięśni, poprawia elastyczność i plastyczność.
 4. Oprócz tego, że ten taniec pomaga utrzymać w dobrej kondycji mięśnie i wspomaga odchudzanie, to jeszcze i reguluje trawienie, likwiduje uczucie ciężkości w żołądku i stymuluje pracę narządów miednicy. Również zumba jest doskonałym ćwiczeniem na mięsień sercowy.
 5. Kolejną zaletą takich tanecznych ćwiczeń jest możliwość uspokojenia i rozluźnienia fizycznego i psychicznego.

Pomimo istotnych korzyści z uprawiania zumby istnieją przeciwwskazania, kiedy takie treningi nie są dozwolone. Wśród nich:

 • niewydolność serca;
 • stałe wysokie ciśnienie krwi;
 • żylaki;
 • choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Głównym celem zumby oczywiście jest odchudzanie, i aby zajęcia przyniosły widoczne efekty, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii:

Uprawiać zumbę warto w luźnym i wygodnym ubraniu, które nie będzie przeszkadzać ruchom.
 1. Treningi powinny odbywać się niemniej niż trzy razy w tygodniu przez 30 – 60 minut.
 2. Podczas zajęć pij wodę, aby nie dopuścić do odwodnienia.
 3. Nie ćwicz na czczo, organizm może nie wytrzymać obciążenia.

Z pewnością każdy, kto uprawia lub zamierza uprawiać zumbę, zastanawia się ile kalorii spala się w trakcie jednego treningu. Dokładnych danych nie ma, gdyż ilość ta zależy od czasu trwania treningu, od intensywności, od przygotowania fizycznego człowieka, jego masy. Średnio w ciągu owocnej godziny zajęć można spalić od 500 do 700 kcal.

 
Powiązane artykuły:
Jak wybrać odpowiednią bieżnię? Czyli standardy bieżni treningowych
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć bieżnię, to ten artykuł pomoże wyznaczyć się z wyborem. Opowiemy o istniejących rodzajach, ich minusach i przewagach. Bierzemy na notatkę.
Najbardziej skuteczne ćwiczenia odchudzające – pomysły na kształtowanie sylwetki
Jeśli chcecie pozbyć się zbędnej wagi, wtedy należy uprawiać sport. W tym artykule potraficie znaleźć przykład efektywnych ćwiczeń, które są skierowane na odchudzanie. Zaproponowane rady pomogą dosięgnąć dobrych rezultatów.
Trening interwałowy na spalanie tłuszczu, czyli sposób na odchudzanie w ciągu całej doby
Dla tych, co chce sprawić się ze zbędną wagą maksymalnie w krótki czas, są przeznaczone treningi interwałowe, które przeprowadzają nie tylko na sali, ale i w domu. W tym artykule opowiada się o głównych zasadach treningu interwałowego.
Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha – skuteczny trening na pozbycie się fałdek tłuszczu
Chcecie zostać posiadaczką płaskiego brzucha i pięknej prasy, wtedy obowiązkowo włączycie do swojego treningu efektywne ćwiczenia do szybkiego spalania tłuszczu. W tym artykule znajdziecie opis techniki wykonania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty