"Żywa woda": co się stanie, jeśli zastąpić wszystkie napoje wodą?

Woda pitna dla organizmu jest kluczowym elementem dla zdrowia człowieka. Ludzie, którzy codziennie spożywają wystarczającą ilość wody, poprawiają swoje fizyczne i psychiczne samopoczucie.

Dawno udowodniono, że człowiek wypijający do 8 szklanek wody dziennie, dostaje wymagane nawilżanie i odżywianie ciała, niezbędne do tego, aby sprawnie wykonywać swoje funkcje. Woda może być wspaniałym lekarstwem przy wielu chorobach i zaburzeniach. Stymuluje trawienie, poprawia przemianę materii, wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie krwi.

Oferujemy 9 doskonałych powodów, dla których należy zastąpić wszelkie napoje zwykłą wodą:

1. Zaczniesz szybciej chudnąć.

waga

Używając tylko jednej wody przez 9 dni, stracisz tyle kalorii, ile straciłabyś, biegnąc 8 kilometrów dziennie. Należy jednak pamiętać, że ludzkie ciało nie jest przystosowane do przedłużonej diety "wodnej", która może doprowadzić do zgonu.

2. Można przyspieszyć metabolizm, podnieść poziom energii.

woda

500 ml wody rano zwiększą twój metabolizm na 24%. Wiele dietetyków twierdzi, że woda na czczo "budzi" układ pokarmowy, zmuszając go do trawienia pokarmu kilka razy szybciej.

3. Twój mózg będzie działał lepiej.

mózg

Mózg na 75-85% składa się z wody, dlatego potrzebuje paliwa, które pomaga skupić się na ważnych pytaniach i innych problemach.

4. Będziesz znacznie mniej jeść.

dieta

Woda hamuje apetyt i zmniejsza uczucie głodu. Wiele eksperymentów dietetycznych dowodzi, że ciepła woda rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, przyczyniając się do zahamowania apetytu i zmniejszenie masy ciała.

5. Twój organizm zacznie szybciej wydalać toksyny i złogi.

toksyny

Wiadomo, że woda oczyszcza organizm, usuwając szkodliwe substancje przez mocz. Nerki są uważane za naturalny filtr ciała, którego prawidłowe działanie zapewnia wystarczającą ilość czystej wody pitnej. Ponadto, wyprowadzone toksyny zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

6. Można zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób.

choroba

Żaden człowiek na świecie nie jest odporny na choroby. Ale woda może zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób, takich jak nadciśnienie, choroby układu moczowo-płciowego, a nawet rak jelita grubego.

7. Twoje serce zacznie lepiej pracować.

serce

5 szklanek wody dziennie zmniejsza ryzyko zawału serca o 42%. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, ale woda naprawdę pomaga sercu poprawnie funkcjonować.

8. Twoja skóra stanie się bardziej miękka i czysta.

skóra

Woda oczyszcza i nawilża skórę. Kobiety, które spożywają wystarczającą ilość wody, wyglądają znacznie młodziej. Jest to związane z wewnętrznym wpływem wody na stan skóry człowieka. Woda zapobiega suchości skóry.

9. Można zaoszczędzić pieniądze.

picie

Cena wody jest znacznie niższa niż w przypadku innych napojów. Możesz zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy. Pomyśl o tym!

Jeśli te przyczyny do tej pory nie przekonały cię zastąpić wszystkie napoje wodą, to mamy coś dla ciebie.

Wszyscy wiedzą, że woda jest podstawą wszelkiego życia na planecie, dlatego warto stale kontrolować równowagę wodno-zasadową w organizmie, aby zapobiec poważnym konsekwencjom.

Najczęściej objawy niedoboru wody można pomylić z objawami choroby. A oto na co należy zwrócić uwagę, aby odróżnić odwodnienie od migreny:

1. Ból głowy.

ból

Kiedy ciśnienie w naczyniach krwionośnych spada, sercu staje się znacznie trudniej pompować niezbędną lości tlenu do mózgu, co prowadzi do bólu głowy. Dlatego przy odwadnianiu organizmu w pierwszej kolejności człowiek czuje ból głowy.

2. Zmęczenie.

Zmęczenie

Jeśli człowiek nie spożywa wystarczającej ilości wody, to czuje się zmęczony i senny z powodu stalego zmniejszenia ciśnienia w naczyniach krwionośnych.

3. Sucha skóra i usta.

sucha

Przy odwadnianiu usta i skóra stają się suche. Człowiek mniej się poci, a to utrudnia wydalanie toksyn z organizmu.

4. Przyspieszone bicie serca.

bicie serca

Niedobór płynów w organizmie negatywnie wpływa na pracę serca. Zaczyna szybciej bić, co prowadzi do negatywnych skutków i różnych chorób.

5. Zaparcia.

Zaparcia

Z powodu braku wody w organizmie jelito grube nie jest w stanie normalnie funkcjonować, a człowiek odczuwa dyskomfort. Jedną z najczęstszych przyczyn zaparć jest odwodnienie organizmu.

6. Bóle stawów.

Bóle stawów

We wszystkich stawach jest chrząstkowa uszczelka, która w większości składa się z wody. Kiedy organizm jest odwodniony, chrząstka słabnie, i każdy ruch powoduje ból i dyskomfort.

7. Nadwaga.

Nadwaga

Przy odwadnianiu komórki organizmu cierpią na brak energii. Z tego powodu wiele osób zaczyna jeść, starając się przywrócić ciału odpowiedni tonus. W rzeczywistości, organizmowi chce się pić.

8. Nieprzyjemny zapach z ust.

zapach z ust

Przy odwadnianiu w ustach tworzy się mniej śliny, co pozwala bakteriom rozwijać się szybciej i powodować nieprzyjemny zapach z ust.

9. Ciemny mocz.

Ciemny mocz

Picie wystarczającej ilości wody sprawia, że kolor moczu staje się jasno-żółty. Tym samym nerki funkcjonują prawidłowo, usuwając toksyny z organizmu człowieka.

Ciemny kolor moczu ostrzega, że nerki pracują ponad swoje możliwości, aby utrzymać ciśnienie krwi i równowagę mineralną w organizmie. Jeśli mocz ma ciemno-żółty lub ciemno-brązowy kolor, jest to objawem odwodnienia.

źródło:Gofit-stayfit
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty